پشتیبانی راهکار
صورتحساب معین - نسخه قابل چاپ

+- پشتیبانی راهکار (http://forum.rahkarsoft.com)
+-- انجمن: پاسخ به سوالات آموزشی در زمینه نرم افزارهای راهکار سافت (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: نرم افزار فروشگاهی راهکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- موضوع: صورتحساب معین (/showthread.php?tid=4667)

صورتحساب معین - salarfar - 09-12-2020 11:46 PM

سلام خدمت دوستان
بنده امکانی در نرم افزار میخوام که همانند نرم افزار ... به من صورتحساب معین برای هر مشتری دهد ریز عملکرد و خرید های مشتری همراه با اقلام فاکتور تعداد / مبلع / چک / جزئیات چک / تاریخ دریافت شماره حساب چک و دیگر امکانات گزارشی بصورت یکجا که نمونه آن را براتون ارسال میکنم .
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید
https://s17.picofile.com/file/8416967534/WhatsApp_Image_2020_12_09_at_6_13_19_PM.jpeg

RE: صورتحساب معین - admin - 10-12-2020 11:15 AM

نقل قول:سلام خدمت دوستان
بنده امکانی در نرم افزار میخوام که همانند نرم افزار ... به من صورتحساب معین برای هر مشتری دهد ریز عملکرد و خرید های مشتری همراه با اقلام فاکتور تعداد / مبلع / چک / جزئیات چک / تاریخ دریافت شماره حساب چک و دیگر امکانات گزارشی بصورت یکجا که نمونه آن را براتون ارسال میکنم .
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

با سلام

تقریباً مشابه چنین امکانی را در برنامه راهکار داریم، در گزارش دفتر حساب در برنامۀ راهکار صورتحساب مشتری همراه با بدهکار و بستانکار و مانده وشرح سند مربوطه می آید. البته در گزارش شما چیزی که من متوجه شدم اینست که ریز اقلام فاکتور نیز می آید که در برنامۀ راهکار برای این منظور گزارش دیگری وجود دارد و می توانید ریز اقلام فاکتورهای مربوط به یک مشتری را جداگانه پرینت بگیرید. دلیل اینکه در برنامۀ راهکار این دو را از هم تفکیک کرده اند اینست که تأثیر مالی یک فاکتور اینگونه نیست که به ازاء هر ردیف از فاکتور در صورتحساب مشتری تأثیر بگذارد بلکه خود فاکتور شامل پارامترهای دیگری است که مجموعاً روی صورتحساب مشتری تاثیر می گذارند. به عنوان مثال در یک فاکتور ما مواردی همچون "تخفیف موردی روی اقلام فاکتور"، "مالیات موردی روی اقلام فاکتور"، تخفیف کلی روی مجموع فاکتور"، مالیات کلی روی مجموع فاکتور"، "مجموع اضافات روی فاکتور"، "مجموع کسورات روی فاکتور"، "مجموع پورسانت های یک فاکتور" و موارد مربوط به دریافتی چک، نقد، کارتخوان و ... می باشند.
یک درخواست هم از شما دارم، همین نمونه ای که برای ما فرستادید با لحاظ کردن این مواردی که من گفتم دوباره ایجاد کنید و برایمان بفرستید تا ببینیم با لحاظ کردن آنها چگونه برنامۀ شما مسأله را مدیریت می کند.
نکتۀ دیگری که در این تصویر مشهود اینست که ظاهراً برای صنف خاصی طراحی شده است که اقلام فاکتور در هر فاکتور محدود و کم می باشند. توجه داشته باشید که برنامۀ راهکار یک برنامۀ عمومی است و در مشاغلی همچون سوپر مارکت گاهاً اقلام فاکتور خودشان یک طومار طولانی هستند و این را هم باید در نظر گرفت.
با این حال این مورد را ارسال کنید تا در پیشنهادات کاربران درج کنیم.
با سپاس