پشتیبانی راهکار
تعداد فرعی (درکارتن) - نسخه قابل چاپ

+- پشتیبانی راهکار (http://forum.rahkarsoft.com)
+-- انجمن: پاسخ به سوالات آموزشی در زمینه نرم افزارهای راهکار سافت (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: نرم افزار فروشگاهی راهکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- موضوع: تعداد فرعی (درکارتن) (/showthread.php?tid=4536)

تعداد فرعی (درکارتن) - abouei - 05-02-2020 05:35 PM

با سلام،
ادمین محترم لطفا جهت افزودن تعداد در کارتن (واحد فرعی) در فاکتورها و پیش فاکتور با بررسی جداول به این نتیجه رسیدم که مقدار ضریب اصلی به فرعی رو که در تعریف کالا قسمت واحدهای فرعی وارد میشود رو از جداول فراخوانی کنم و با کمک گزارش ساز در پیش فاکتورها و فاکتورها بتونم اضافه کنم.
لطفا نام منبع داده و شناسه اون نود رو در دیتابیس RahkarPOSDB رو بفرمائید.
ممنون

RE: تعداد فرعی (درکارتن) - admin - 08-02-2020 09:49 AM

نقل قول:با سلام،
ادمین محترم لطفا جهت افزودن تعداد در کارتن (واحد فرعی) در فاکتورها و پیش فاکتور با بررسی جداول به این نتیجه رسیدم که مقدار ضریب اصلی به فرعی رو که در تعریف کالا قسمت واحدهای فرعی وارد میشود رو از جداول فراخوانی کنم و با کمک گزارش ساز در پیش فاکتورها و فاکتورها بتونم اضافه کنم.
لطفا نام منبع داده و شناسه اون نود رو در دیتابیس RahkarPOSDB رو بفرمائید.
ممنون

با سلام

قبل از پاسخ به این سوال دو نکته مهم را مد نظر داشته باشید:

1. اول اینکه در گزارش های راهکار اگر نیاز به افزودن فیلدی باشد الزاماً باید در فُرم مربوطه و در آن گزارش خاص آن فیلد با برنامه نویسی تعبیه شود و از منبع بیرونی نمی توانید به آن فیلد بیفزایید.
2. اینکه اسامی فیلدها را بدانید و مقادیر آنها را به هر طریق با برنامه های خارجی گزارش گیری کنید مشکلی ندارد اما به هیچ وجه اقدام به تغییر مقادیر رکوردها به صورت مستقیم از پایگاه داده نکنید. چرا که به دلایل فنی فراوان که شرح آنها در اینجا نمی گنجد کار بسیار پر ریسکی است.

واحدهای اندازه گیری فرعی در جدول GoodMeasureUnit می باشند و فیلد TransformRatio نسبت تبدیل را نگهداری می کند.