پشتیبانی راهکار
سطوح دسترسی (خیلی فوری) - نسخه قابل چاپ

+- پشتیبانی راهکار (http://forum.rahkarsoft.com)
+-- انجمن: پاسخ به سوالات آموزشی در زمینه نرم افزارهای راهکار سافت (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: نرم افزار فروشگاهی راهکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- موضوع: سطوح دسترسی (خیلی فوری) (/showthread.php?tid=4513)

سطوح دسترسی (خیلی فوری) - heeradk - 16-10-2019 01:56 PM

من میخوام کاربران تعریف شده تو سیستم فروشگاهی امکان ویرایش قیمت ها رو نداشته باشند چون فروشنده ها میتونن قمیت ها رو در فاکتور فروش کم و زیاد کنند و آیا این امکان فراهم هست برای سیستم سقف تخفیف تعریف بشه که بیش از اون نتونن تخفیف بدن؟

ممنون میشم اگر لطف کنید پاسخ این موضوع رو کمی سریعتر اعلام بفرمایید

RE: سطوح دسترسی (خیلی فوری) - admin - 16-10-2019 03:53 PM

نقل قول:من میخوام کاربران تعریف شده تو سیستم فروشگاهی امکان ویرایش قیمت ها رو نداشته باشند چون فروشنده ها میتونن قمیت ها رو در فاکتور فروش کم و زیاد کنند و آیا این امکان فراهم هست برای سیستم سقف تخفیف تعریف بشه که بیش از اون نتونن تخفیف بدن؟

با سلام

در مجوزهای ویرایش دو مجوز با نامهای زیر وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:
  • امکان تغییر قیمت در فاکتور فروش
  • امکان تغییر قیمت در فاکتور برگشت از فروش

در مورد تخفیف دسترسی خاصی نداریم. در قالب پیشنهاد به تیم فنی منتقل کردیم.

RE: سطوح دسترسی (خیلی فوری) - heeradk - 16-10-2019 04:38 PM

یعنی چطور صلب کنم این دسترسی از فروشندگان

RE: سطوح دسترسی (خیلی فوری) - admin - 16-10-2019 05:59 PM

این مورد مشخصاً از طریق آموزش زیر قابل اعمال است:

تعیین نقش های کاربر
http://khoshamoz.ir/index.php/post1043

اما برای اینکه آموزش بالا را درک کنید لازم است مکانیزم امنیت را در برنامه راهکار بدانید.

امنیت اطلاعات در نرم افزار
http://khoshamoz.ir/index.php/post1022

RE: سطوح دسترسی (خیلی فوری) - heeradk - 17-10-2019 12:13 PM

سلام اگر ممکنه موردی بفرمایید ممنون میشم . چون طبق آموزش رفتم اما بازهم دسترسی محدود نشد و بازهم امکان ویرایش برای صندوقدار وجود داره

RE: سطوح دسترسی (خیلی فوری) - admin - 18-10-2019 12:27 AM

با سلام

مکانیزم اعمال امنیت و سطوح دسترسی برای کاربران چیزی نیست که من در یک یا دو خط به شما توضیح بدهم و طی یک مجموعه آموزش از ابتدا شروع به تعریف مفاهیمی همچون "نقش" ، "کاربر" و ... شده است و قدم به قدم تا اعمال دسترسی کامل پیش رفته است. لیست عناوین حداقلی این آموزش ها به ترتیب به شکل زیر می باشند، که شما برای اعمال امنیت باید طبق آن عمل کنید:

افزودن نقش جدید. نقش چیست؟
مدیریت نقش ها
آشنایی با اشیاء برنامه
تعیین دسترسی های نقش به اشیاء برنامه
افزودن کاربر جدید
مدیریت کاربرها
تعیین نقش های کاربر

نکته: البته هر چند روشی منطقی نیست اما یک کاری هم می شود کرد، بعد از خواندن آموزش ها اگر باز به جوابتان نرسیدید (که مسلماً به جواب می رسید)، شما مراحلی را که رفته اید بنویسید تا بنده مرور کنم و احیاناً اگر جایی را اشتباه رفته باشید اصلاح کنم.

با سپاس

RE: سطوح دسترسی (خیلی فوری) - 1hamed - 20-10-2019 06:01 PM

سلام من فکر میکنم اگه اشتباه متوجه نشده باشیم منظور این دوستمون این بود که برای کاربری خاص امکان تخفیف زدن محدود بشه مثلا کاربی ایجاد شده با نام صندوقدار یک ایشون نتوانند بیشتر از مثلا سه درصد رو فاکتور ها تخفیف بزنند

RE: سطوح دسترسی (خیلی فوری) - admin - 21-10-2019 09:51 AM

نقل قول:سلام من فکر میکنم اگه اشتباه متوجه نشده باشیم منظور این دوستمون این بود که برای کاربری خاص امکان تخفیف زدن محدود بشه مثلا کاربی ایجاد شده با نام صندوقدار یک ایشون نتوانند بیشتر از مثلا سه درصد رو فاکتور ها تخفیف بزنند

سلام
بله یکی از درخواستهای ایشان همین بوده که البته پیشتر عرض کردیم چنین ویژگی هنوز در برنامه نیست و درخواست دیگرشان در مورد دسترسی عدم ویرایش قیمت فروش در فاکتور است که در برنامه هست و آموزشش را فرستادیم.