پشتیبانی راهکار
مشکل در ساخت الگوی چاپ چک - نسخه قابل چاپ

+- پشتیبانی راهکار (http://forum.rahkarsoft.com)
+-- انجمن: پاسخ به سوالات آموزشی در زمینه نرم افزارهای راهکار سافت (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: نرم افزار فروشگاهی راهکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- موضوع: مشکل در ساخت الگوی چاپ چک (/showthread.php?tid=1735)

مشکل در ساخت الگوی چاپ چک - ashkan.khalili - 03-02-2019 12:06 PM

با سلام.
بنده به یک موردی بر خوردم در زمینه ساخت الگوی چاپ چک، البته قبلش باید عرض کنم که تمامه لینکهای آموزشی و دیدم و بررسی کردم ولی موردی که هست اینه که در قسمتی که المان ها و مکان آنها رو میخوایم بر اساس سایز و فاصله بصورت عددی وارد کنیم، اعداد و فاصله هایی که وارد می کنیم در صفحه طراحی الگو هماهنگ نیستند و جایی غیر از مقدار عددی که بهشون میدیم نمایش داده میشن.
برای اینکه دقیقتر بتونم منظورم و عرض کنم ... لطفا به تصویر زید دقت کنید :
[عکس: 1.jpg]
تا جایی که من متجه شدم این فواصل و مقادیر بر حسب میلیمتر هستند ... اما همونطور که در تصویر میبینید و بعد از چندین باز عوض کردن رقم مقدار فاصله از سمت چپبنده تونستم المان تاریخ و در جایی قرار بدم که تقریبا لازم هست. زمانیکه مقدار فاصله رو از سمت چپ 110 وارد میکنیم کلا مکان تاریخ در جایی که اصلا ربطی به این عدد نداره قارامیگیره !
مورد دیگر هم در مورد اندازه المان ها هستش ... اگر یه اندازه ای در در عرض شی وارد شده دقت کنید با مقداری که اندازه اون شی داره اصلا هماهنگ نیست .!!!
سوال بنده این هست که آیا واحد اندازه گیری شی ها در صفحه مقادیر شی بر حسب میلیمتر هست یا خیر !؟ و چگونه میشه دقیق اندازه گذاری کرد.
ممنون از شما

RE: مشکل در ساخت الگوی چاپ چک - admin - 04-02-2019 09:56 PM

با سلام

دوست بزرگوار واحد اندازه گیری در این قسمت از برنامه بر مبنای پیکسل است و میلیمتر نیست. این نکته را مد نظر داشته باشید که واحد پیکسل مانیتور به مانیتور متفاوت می باشد. شما با استفاده از خط کشی که در صفحه می بینید اندازه ها را چینش نمایید، واحد خط کش مربوطه سانتیمتر و میلیمتر است.
نکته: برای دریافت بهترین خروجی ابتدا بر اساس آموزش های موجود در لینک زیر اندازه کاغذ را در تنظیمات پرینتر معرفی نمایید.

چاپ چک : تنظیمات چاپ
http://khoshamoz.ir/index.php/post917

با سپاس