پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: محاسبه قیمت خرید به صورت میانگین
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
با سلام
یک صورت مسئله برای من پیش اومده که می خوام مطرح کنم. در صورت امکان بررسی کنید.
من فروشگاه لوازم التحریر دارم. به طور مثال یک مداد ساده رو با 3 واحد اندازه گیری خرید یا فروش می کنم.
عدد - بسته - قراص
هر بسته 12 عدد و هر قراص 144 عدد.
با فرض اینکه واحد فرعی هم تعریف شده. موجودی من تو سیستم صفر شده و خرید جدید رو با واحد فرعی قراص تو سیستم خریداری کردم. اینجا 2تا مساله به وجود اومده. اول اینکه قیمت واحد اصلی من به روز رسانی نشه و قیمت واحد فرعی من به روز رسانی شده. (انتظار این است که آخرین قیمت خرید جنس تو واحد اصلی هم به روز رسانی شود) و دوم اینکه وقتی گزارش ارزش ریالی رو می گیرم با متد محاسبه میانگین ، باز هم مقدار غیر متعارفی رو نشون میده.
حتی خودم به صورت دستی قیمت واحد اندازه گیری اصلی که عدد هست رو محاسبه و تو فرم کالا وارد کردم اما باز هم قیمت میانگین رو درست نشون میده.

این مشکل برای اجناسی که با یک واحد شمارش خرید و فروش میشن دیده نشده. حالا که نرم افزار از قابلیت چند واحدی پشتیبانی می کنه بهتر اینه که این محاسبات رو دقیق تر انجام بده تا گزارشات سود و زیان دقیق تر محاسبه شه.
با تشکر.
با سلام

نقل قول:اول اینکه قیمت واحد اصلی من به روز رسانی نشه و قیمت واحد فرعی من به روز رسانی شده. (انتظار این است که آخرین قیمت خرید جنس تو واحد اصلی هم به روز رسانی شود)

در این مورد، اینجا یک مساله مهم وجود دارد که باید لحاظ کنید. واحدهای فرعی بنا نیست اتوماتیک قیمتشان با ضرب و تقسیم محاسبه شوند، بلکه الزاما باید توسط شما و به تشخیص شما قیمت خرید و فروش برای آنها ثبت گردد. در همین مثال شما ممکن است تعاریفتان به شکل زیر باشد.
1. مداد در واحد عدد . فی خرید : 1000 . فی فروش 1500
2. مداد در واحد بسته 12 تایی . فی خرید 10000 . فی فروش 16000 (یعنی در بسته قیمت خرید هر عدد می شود تقریبا 833 و قیمت فروش هر عدد می شود 1333 )

شما مفروضتان این بوده است که قیمت خرید و فروش مداد به شکل بسته ای و عددی هیچ تفاوتی با هم ندارند که عرف بازار اینطور نیست و معمولا بین خرید و فروش در تعداد بالا و تعداد پایین قاعدتا قیمتها متفاوتند) طراحی نرم افزار فروشگاهی راهکار در زمینه واحدهای فرعی هم بر این اساس بوده است و از اینرو است که بصورت اتوماتیک قیمتهای خرید و فروش واحدهای فرعی بصورت اتوماتیک بروز رسانی نمی شوند و باید کاربر مشخصا برای آنها قیمت گذاری کند.

نقل قول:دوم اینکه وقتی گزارش ارزش ریالی رو می گیرم با متد محاسبه میانگین ، باز هم مقدار غیر متعارفی رو نشون میده.

این موردی که شما مطرح می کنید، به سادگی قابل پاسخ نیست، باید ما کلیه اطلاعات شما را در اختیار داشته باشیم و بنشینیم تک به تک محاسبه کنیم و تاریخ فاکتورهای خرید و فاکتورهای فروش را نیز در نظر بگیریم تا ببینیم آیا برنامه محاسبات نادرستی را انجام داده است و یا اینکه شما در محاسباتتان جایی دچار اشتباه شدید. به هر حال این مورد را بصورت آزمایشگاهی در محیط طراحی کاملا تست کرده ایم و تا حدود زیادی نسبت به عملکرد محاسباتی آن اطمینان داریم. اما با اینحال ابن احتمال را نیز می دهیم که ممکن است حق با شما باشد و احیانا برنامه دچار اشتباه محاسباتی شده باشد.

در این مورد خاص چون اثباتش از طرف ما مشکل است توصیه من اینست که آموزش زیر را که مربوط به گزارش ارزش ریالی کالاهای انبار می باشد، ببینید تا درک درستی از مکانیزم محاسبه برنامه پیدا کنید و بعد از آن اگر باز هم مصمم بودید که برنامه خطایی دارد از طریق تلگرام با شماره 09106790876 ارتباط برقرار سازید تا همکاران ما بک اپ اطلاعات شما را دریافت کنند و از نزدیک صحت یا عدم صحت محاسبات را بررسی کنند تا اگر اشکالی در برنامه باشد رفع گردد.

آموزش گزارش ارزش ریالی کالاهای انبارها
http://kahlek.ir/rahkaredu/index.php/post355395

با سپاس
یا سلام.
ممنون از پاسخ.
در مورد نقل قول اول باید عرض کنم که منظور من قیمت خرید در اجناس بوده. و گزارش ارزش ریالی در همه نرم افزارها فقط قیمت خرید را به صورت میانگین موزون محاسبه می نماید. و قیمت خرید در فروش عمده یا خرده تفاوتی ندارد و فقط قیمت فروش است که می بایست توسط فروشنده تعیین گردد.
لطفا لطفا لطفا ، برای بههبود کارایی نرم افزار بروز رسانی قیمت خرید را از واحدهای فرعی هنگام خرید در واحد اصلی در نرم افزار قرار دهید. این یکی از حداقل های یک سیستم است و کار سخت و دشواری نیست ، اما برای کابر هربار به روز رسانی دستی آ منطقی نیست. چون در مورد همین موضوع که مطرح شد، من می توانم خودم قیمت خرید را در فاکتور خرید به واحد اصلی تبدیل کنم و وارد کنم و اصلا از واحد های فرعی استفاده نکنم. اما مشکلی که اینجا پیش می آید این است که چون سیستم به من اجازه ثبت ارقام اعشار را نمی دهد سرجمع فاکتور من با فاکتور ارسالی تامین کننده با مغایرت مواجه شده و حساب بدهکاری من با میزان حساب در سیستم مالی تامین کننده دچار مشکل می شود.

در مورد نقل قول دوم ، بنده فایل آموزش شما را مطالعه می کنم و اگر نیاز شد با شما در تماس خواهم بود.
اما مبحث محاسبه میانگین موزون مبحث ساده ایست که فکر نمی کنم محاسبه آن برای مخصوصا کالاهای با گردش پایین به صورت دستی مشکل خاصی داشته باشد.

سلام مجدد،
آموزش مورد نظر رو دیدم. متاسفانه ویدئو قدیمی بود . چون تو گزارش ارزش ریالی هنوز قابلیت محاسبه قیمت میانگین خرید اعمال نشده بود و توضیح خاصی هم ارائه نشده بود.
با سلام

نقل قول:لطفا لطفا لطفا ، برای بههبود کارایی نرم افزار بروز رسانی قیمت خرید را از واحدهای فرعی هنگام خرید در واحد اصلی در نرم افزار قرار دهید. این یکی از حداقل های یک سیستم است و کار سخت و دشواری نیست

این مورد را به تیم فنی منتقل کردیم تا روی آن بررسی مجددی انجام بدهند و در صورت امکان در نرم افزار راه حلی برایش ارائه بدهند.

نقل قول:آموزش مورد نظر رو دیدم. متاسفانه ویدئو قدیمی بود . چون تو گزارش ارزش ریالی هنوز قابلیت محاسبه قیمت میانگین خرید اعمال نشده بود و توضیح خاصی هم ارائه نشده بود.

از این بابت پوزش ما را بپذیرید، اطلاع دادم تا آموزش را کامل کنند و با توجه به امکاناتی که بعدا به نرم افزار اضافه شده است آموزش را هم بروز رسانی کنند.

نقل قول:در مورد نقل قول دوم ، بنده فایل آموزش شما را مطالعه می کنم و اگر نیاز شد با شما در تماس خواهم بود.
اما مبحث محاسبه میانگین موزون مبحث ساده ایست که فکر نمی کنم محاسبه آن برای مخصوصا کالاهای با گردش پایین به صورت دستی مشکل خاصی داشته باشد.

در این مورد از صحبتهای شما مشخص است که دقیقا موضوع میانگین و روش آن را می دانید، لطفا از طریق تلگرام با شماره ای که دادم ارتباط برقرار کنید و یک کپی از بک آپ اطلاعاتتان را به همکار ما بدهید تا در تیم فنی آن را بررسی کنند تا اگر اشکالی از ما باشد برطرف کنیم و اگر اشکال از سمت شما باشد اطلاع رسانی کنیم.

با سپاس
(23-08-2017 01:54 AM)admin نوشته: [ -> ]در این مورد، اینجا یک مساله مهم وجود دارد که باید لحاظ کنید. واحدهای فرعی بنا نیست اتوماتیک قیمتشان با ضرب و تقسیم محاسبه شوند، بلکه الزاما باید توسط شما و به تشخیص شما قیمت خرید و فروش برای آنها ثبت گردد. در همین مثال شما ممکن است تعاریفتان به شکل زیر باشد.
1. مداد در واحد عدد . فی خرید : 1000 . فی فروش 1500
2. مداد در واحد بسته 12 تایی . فی خرید 10000 . فی فروش 16000 (یعنی در بسته قیمت خرید هر عدد می شود تقریبا 833 و قیمت فروش هر عدد می شود 1333 )

شما مفروضتان این بوده است که قیمت خرید و فروش مداد به شکل بسته ای و عددی هیچ تفاوتی با هم ندارند که عرف بازار اینطور نیست و معمولا بین خرید و فروش در تعداد بالا و تعداد پایین قاعدتا قیمتها متفاوتند) طراحی نرم افزار فروشگاهی راهکار در زمینه واحدهای فرعی هم بر این اساس بوده است و از اینرو است که بصورت اتوماتیک قیمتهای خرید و فروش واحدهای فرعی بصورت اتوماتیک بروز رسانی نمی شوند و باید کاربر مشخصا برای آنها قیمت گذاری کند.
سلام
من هم این مساله را چند بار مطرح کرده بودم این یک ضعف در سیستم هست که بخواهیم برای تک تک واحدها قیمت را به صورت دستی وارد کنیم و در بازار هم وقتی با یک عمده فروش کار میکنی و شما را به عنوان فروشنده جرء شناختند قیمت خرید یک بسته به 100 بسته تفاوتی ندارد و قیمت فروش فروشنده جزء هست که برای بسته و عدد تغییر میکند
اگر هم فرض بر این بگیریم که قیمت خرید برای بسته و عدد متاوت باشد خریدار قرار نیست که کالایی را هم به صورت عددی و هم بسته ای بگیرید
معمولا هر خریداری بسته به فروشش یک تعداد کالا را خربد دارد مثلا یه خریدار که فروش مدادش 10 بسته است همیشه آن را 1000 تومان و کسی که فروش مدادش 200 بسته هست همیشه 800 تومان پرداخت میکند و قیمت هر عدد را بستگی به خرید خودش محاسبه میکند.
سیستم شما باید به این صورت باشد که وقتی قیمت خرید واحد اصلی وارد یااصلاح شد قیمت خرید واحدهای فرعی هم نسبت به تعداد واحد اصلی تغیر کند وقیمت فروش واحدهای فرعی هم با درصد که وارد میکنیم در همان فرم تغیر کند
مثال بالا به این صورت میشود
1. مداد در واحد عدد . فی خرید : 1000 . فی فروش با سود 50% = 1500
2. مداد در واحد بسته 12 تایی . فی خرید 12000 . فی فروش با سود 30%= 15600
3. مداد در واحد قراص 144 تایی ، فی خرید 144000 فی فروش با سود 10%= 158400
همتنطور که در فرم معرفی کالا درصد سود دارد باید در فرم واحدهای فرعی هم امکان تعین درصد سود باشد که با وارد کردن قیمت خرید قیمت فروش به طور اتوماتیک تغییر کنند
با سلام

ممنون که در این بحث مشارکت کردید. این مورد را ما برای بررسی دقیقتر به تیم فنی منتقل کردیم تا راهکاری مناسب برایش پیدا کنند.

با سپاس
(23-08-2017 04:31 PM)admin نوشته: [ -> ]در این مورد از صحبتهای شما مشخص است که دقیقا موضوع میانگین و روش آن را می دانید، لطفا از طریق تلگرام با شماره ای که دادم ارتباط برقرار کنید و یک کپی از بک آپ اطلاعاتتان را به همکار ما بدهید تا در تیم فنی آن را بررسی کنند تا اگر اشکالی از ما باشد برطرف کنیم و اگر اشکال از سمت شما باشد اطلاع رسانی کنیم.

با سپاس

با سلام.
حتما فایل بک آپ را به همراه توضیحات ارسال خواهم کرد.
ممنون از پیگیری شما.

(23-08-2017 05:44 PM)beheshty نوشته: [ -> ]سلام
من هم این مساله را چند بار مطرح کرده بودم این یک ضعف در سیستم هست که بخواهیم برای تک تک واحدها قیمت را به صورت دستی وارد کنیم و در بازار هم وقتی با یک عمده فروش کار میکنی و شما را به عنوان فروشنده جرء شناختند قیمت خرید یک بسته به 100 بسته تفاوتی ندارد و قیمت فروش فروشنده جزء هست که برای بسته و عدد تغییر میکند
اگر هم فرض بر این بگیریم که قیمت خرید برای بسته و عدد متاوت باشد خریدار قرار نیست که کالایی را هم به صورت عددی و هم بسته ای بگیرید
معمولا هر خریداری بسته به فروشش یک تعداد کالا را خربد دارد مثلا یه خریدار که فروش مدادش 10 بسته است همیشه آن را 1000 تومان و کسی که فروش مدادش 200 بسته هست همیشه 800 تومان پرداخت میکند و قیمت هر عدد را بستگی به خرید خودش محاسبه میکند.
سیستم شما باید به این صورت باشد که وقتی قیمت خرید واحد اصلی وارد یااصلاح شد قیمت خرید واحدهای فرعی هم نسبت به تعداد واحد اصلی تغیر کند وقیمت فروش واحدهای فرعی هم با درصد که وارد میکنیم در همان فرم تغیر کند
مثال بالا به این صورت میشود
1. مداد در واحد عدد . فی خرید : 1000 . فی فروش با سود 50% = 1500
2. مداد در واحد بسته 12 تایی . فی خرید 12000 . فی فروش با سود 30%= 15600
3. مداد در واحد قراص 144 تایی ، فی خرید 144000 فی فروش با سود 10%= 158400
همتنطور که در فرم معرفی کالا درصد سود دارد باید در فرم واحدهای فرعی هم امکان تعین درصد سود باشد که با وارد کردن قیمت خرید قیمت فروش به طور اتوماتیک تغییر کنند

کاملا موافق شما هستم.
(23-08-2017 06:21 PM)admin نوشته: [ -> ]با سلام

ممنون که در این بحث مشارکت کردید. این مورد را ما برای بررسی دقیقتر به تیم فنی منتقل کردیم تا راهکاری مناسب برایش پیدا کنند.

با سپاس

سلام
با تشکر از پیگیری شما و رفع ایراد محاسبه قیمت خرید به صورت میانگین در نسخه جدید. بنده بررسی کردم و به یک مشکل کوچک دیگه رسیدم.
در واقع در حال حاضر نرم افزار قیمت های خرید رو در تعداد ضرب می کنه و بر تعداد کل کالای خریداری شده تقسیم می کند و تعداد موجودی انبار در محاسبه تاثیری ندارد. (در صورت نیاز تیم محترم پشتیبانی مثال برای این موضوع ارائه خواهم نمود)

میانگین موزون دقیق ترین متد محاسبه برای بدست آوردن ارزش ریالی کالا در هر لحظه است و نحوه محاسبه آن بسیار ساده است. بدین شکل که:
تعداد موجودی جدید/ (تعداد * مبلغ فی خرید + تعداد موجودی * مبلغ میانگین موزون قبل) .
اگر در هر بار وارد کردن فاکتور خرید ، قیمت میانگین خرید جنس به این شکل در فرم کالا ذخیره گردد (نظر بنده این است که یک فیلد آخرین قیمت خرید را نمایش دهد و فیلد جدیدی اضافه شود و میانگین موزون را نگهداری نماید)،در این صورت نیازی به محاسبه میانگین در فرم گزارش ارزش ریالی نمی باشد.

امیدوارم این حساسیت بنده در مورد محاسبه مبلغ دقیق ارزش ریالی کالا سوء تفاهم برای تیم محترم پشتیبانی ایجاد نکنه و باعث پیشرفت کارایی نرم افزار بشه. چرا که محاسبه دقیق سود و ارزش ریالی کمک بسیار زیادی در برنامه ریزی و تصمیم گیری فرشندگان در مورد انتخاب کالاهای بهتر از نظر قیمت و سود و روند تورم کالاها و برخی دیگر از پارامترها کمک نماید.
با تشکر از حسن توجه شما.
با سلام

قبل از هر چیز جا دارد از بابت اینکه وقت می گذارید و این موارد را با ما در میان می گذارید صمیمانه از شما تشکر کنم. قطعا نظرات شما عزیزان در بهتر شدن کیفیت محصول نقش بسیار مهمی دارد.
تمامی این موارد را به بخش تحلیل منتقل کردیم. حتما مو به مو بررسی می شوند.

با سپاس فراوان
آدرسهای ارجاع