پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: ثبت یک کالا با چند موجودی وچند قیمت
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام
نرم‌افزار فروشگاهی رو برای یک کتابفروشی در نظر دارم.
معمولا وقتی هنوز چاپ اول یک کتاب موجوده، چاپ دوم اون هم وارد انبار میشه. که قیمت متفاوتی داره.
من نسخه‌ی رایگان رو نصب و در حال بررسی هستم. برای چاپ اول یه فاکتور خرید و برای چاپ دوم یه فاکتور خرید زدم.
ولی موقع فاکتور فروش قیمت درست نمایش داده نمیشه.

لطفا راهنمایی کنید.
نقل قول:سلام
نرم‌افزار فروشگاهی رو برای یک کتابفروشی در نظر دارم.
معمولا وقتی هنوز چاپ اول یک کتاب موجوده، چاپ دوم اون هم وارد انبار میشه. که قیمت متفاوتی داره.
من نسخه‌ی رایگان رو نصب و در حال بررسی هستم. برای چاپ اول یه فاکتور خرید و برای چاپ دوم یه فاکتور خرید زدم.
ولی موقع فاکتور فروش قیمت درست نمایش داده نمیشه.

لطفا راهنمایی کنید.

با سلام

در مورد قیمت فروش در فاکتور فروش به نکات زیر توجه کنید :

قیمت فروش از روی مشخصات کالا برداشته می شود و در فاکتور فروش منعکس می شود. بعنوان مثال اگر شما کتابی دارید که قیمت فروشش را 20 هزار تومان معرفی کرده اید، طبیعتا در فاکتور فروش هم همین قیمت 20 هزار تومان بصورت پیش فرض می آید.

در مورد کالاهایی که فرمودید یک کتاب در دو چاپ مختلف با دو قیمت خرید و فروش متفاوت ارائه می شود، در این گونه مواقع هم کالای شما فرق کرده است، هم قیمت خرید آن و هم قیمت فروش آن. پس بهترین گزینه اینست که دوباره یک کالای جدید دیگر در نرم افزار معرفی کنید تا این دو از هم تفکیک شوند. برای معرفی اسامی کالاها مانند مثالهای فرضی زیر عمل کنید:

1. کتاب هندسه تحلیلی چاپ اول
2. کتاب هندسه تحلیلی چاپ دوم
3. کتاب هندسه تحلیلی چاپ سوم

با این روش دیگر نه تنها قیمتهای این کالاها از هم تفکیک می شود، بلکه موجودی انبارشان نیز از هم تفکیک می شود، همینطور آمار خرید و فروش هر چاپ را نیز جداگانه خواهید داشت و ...

با سپاس
ممنون.

قبلا از همین روش استفاده می‌کردم. فقط مشکلی که هست. با این روش هنگام فروش هر سه کالا یه بارکد دارن. و ممکنه قبل از اینکه چاپ اول به پایان رسیده باشه. به اشتباه از کالای چاپ دوم فروش بره. و این باعث مشکل میشه.
با سلام

نقل قول:قبلا از همین روش استفاده می‌کردم. فقط مشکلی که هست. با این روش هنگام فروش هر سه کالا یه بارکد دارن. و ممکنه قبل از اینکه چاپ اول به پایان رسیده باشه. به اشتباه از کالای چاپ دوم فروش بره. و این باعث مشکل میشه.

این مساله الان برمیگردد به تولید کننده آن کتاب. در واقع تولید کننده (یا همان ناشر) کتاب آمده است و برای چند کالایی که از نظر قیمت خرید و فروش با هم متفاوتند و بر همین اساس باید از نظر انبارداری نیز با هم تفکیک شوند یک بارکد یکسان در نظر گرفته است که این اشتباه است. هر چند معمولا در عملیات خرید و فروش کالاها از بارکدی که تولید کننده بر روی محصول می زند استفاده می گردد ، اما در این گونه موارد که تولید کننده در ایجاد بارکد نقص دارد، شما با استفاده از بارکد تولید کننده صد در صد به مشکل خواهید خورد.
آدرسهای ارجاع