پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: اشتباه محاسباتی در فاکتور فروش
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام
در یک فاکتور فروش مشاهده کردم جمع مبلغ فاکتور اشتباه زده که تصویر آن در زیر پیوست شد من چند تا فاکتور دیگه با کالاهی متفارت دیگه هم زدم اگر قیمت فروش و مقدار را مثل این فاکتور نمونه تنظیم کنیم باز هم این اشتباه در فاکتور جدید تکرار میشود
با سلام

نقل قول:در یک فاکتور فروش مشاهده کردم جمع مبلغ فاکتور اشتباه زده که تصویر آن در زیر پیوست شد من چند تا فاکتور دیگه با کالاهی متفارت دیگه هم زدم اگر قیمت فروش و مقدار را مثل این فاکتور نمونه تنظیم کنیم باز هم این اشتباه در فاکتور جدید تکرار میشود

این موضوع که اشاره کردید را بررسی کردیم. نه تنها اشتباه محاسباتی ندارد، بلکه بر عکس از دقت زیاد در محاسبات باعث شده تا این مساله بصورت اشتباه جلوه کند. در ادامه تصویر یکی مثالهای شما را با هم مرور می کنیم تا قضیه روشن شود.

1. قند کله - مقدار 0/455 * بهای واحد 8500 = 3867/5 - با کسر 68 ریال تخفیف می شود 3799/5
2. بستنی میهن - 1 * 500 = 500
3. نبات فله - 0/315 * 14500 = 4567/5 - با کسر 68 ریال تخفیف می شود 4499/5

جمع مبلغ کالاها منهای تخفیفها = 8799

یک نکته مهم : در نمایش مبالغ در نرم افزار فروشگاهی راهکار اعداد اعشاری در پشت صحنه لحاظ و محاسبه می شوند اما در برنامه بصورت گرد شده به نزدیکترین عدد صحیح ممکن نمایش داده می شوند و این مساله هم ناشی از همین قضیه است. در واقع اگر واحد پولی شما چیزی مثل دلار باشد تاثیر این اعشار حائز اهمیت است اما در واحد ریال نمایش اعداد اعشاری مرسوم نیست و معمولا در تمامی نرم افزارها بصورت گرد شده نمایش داده می شوند.

امیدوارم قضیه روشن شده باشد.
بله ممنونم
آدرسهای ارجاع