پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: چند سوال در مورد انبارگردانی و کالا
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
درود و خداقوت

بعد از انبار گردانی نیاز بر این بود که برخی از کالاها رو حذف کنیم بدلیل اشتباه فردی. امکانش نیست.
میخوام کالایی رو پیدا کنم باید کلی بگردم . گزینه جستجو نیست
میخوام بر اساس حروف الفبا یا بارکد چینش کنم امکانش نیست.
گفته بودید میشه چند تا سند انبارگردانی زد به یک تاریخ و این علت رو ملاک قرار داده بودید که اصلاح انبارگردانی میسر نباشه.
یک قسمت سخت کار اینجاست که برای جدا سازی قستمهای مختلف فروشگاه نظیر انبار، فروشگاه اول، فروشگاه دوم و ... باید سند رو یکسره وارد نمود چرا که اگر بخوایم 2 تا سند مجزا از یک بخش وارد کنیم به یکدیگر لینک نیستن و یک کالا ممکن 2 بار خونده بشه و در هر دو سند وارد بشه و خطایی مبنی بر اینکه این کالا تکراریست وجود نداره.
خطای 547 چیه زمانی که میخوام کالایی روحذف کنم. من تمام فاکتورهایی رو هم که با اون نام زده بودم تغییر یا حذف کردم و کالای مشابه جایگزین کردم گویی با این نام هیچ سندی زده نشده باز هم این خطا میاد .
برای ورود کالاها هنوز کار مشکلی دارم . باید آخرین شماره کد کالا تو اون گروه رو پیدا کنم و بعد شماره بالاترش رو وارد کنم و این خیلی مشکله زمانی که حدود 100 تا دسته بندی داریم. خواهشم میکنم یه ترتیبی لحاظ بفرمایید
پیشنهاد داده بودم مانند صدور فاکتور جستجوی هوشمند داشته باشه و کدهای مشابه رو نشون بده اما حرکتی یا اصلاحی صورت نپذیرفت .
سپاسگزارم از اینکه متن رو مطالعه و پاسخ میدید. روز پدر بر شما شادباد
با سلام

نقل قول:بعد از انبار گردانی نیاز بر این بود که برخی از کالاها رو حذف کنیم بدلیل اشتباه فردی. امکانش نیست.

در عملیات انبار گردانی (بنا به یک سری دلایلی که در تیم تحیل با بررسی به آن رسیده است) امکان حذف اقلام سند انبارگردانی وجود ندارد اما می توانید بصورت یکجا کل سند انبارگردانی را حذف کنید. در مورد حذف اقلام سند انبارگردانی ذکر این نکته هم ضروری است که نیازی به این کار نمی باشد و می توانید یک سند انبارگردانی جدید را ثبت نمایید و طی آن موجودی آن کالاهایی را که با موجودی فیزیکی نمی خواند را شمارش نموده و از نو ثبت نمایید. حاصل این می شود که موجودی شما در انبار اصلاح می گردد و با موجودی فیزیکی آن کالا مطابقت پیدا می کند.

نقل قول:میخوام کالایی رو پیدا کنم باید کلی بگردم . گزینه جستجو نیست
میخوام بر اساس حروف الفبا یا بارکد چینش کنم امکانش نیست.

امکان مرتب سازی تعمدا در این فرم و همینطور فاکتورها قرار داده نشده است و در واقع در اسناد عملیاتی مثل فاکتور فروش و سند تولید و از این قبیل به دلیل اینکه ترتیب ثبت عملیات مهم است و نباید به هم ریخته شود از اینکار جلوگیری شده است اما در فرمهای گزارشی نرم افزار امکان مرتب سازی موجود می باشد. در مورد گزینه جستجو به تیم فنی منتقل کردیم تا امکانی را برای جستجوی اقلام سند انبارگردانی فراهم کنند.

نقل قول:یک قسمت سخت کار اینجاست که برای جدا سازی قستمهای مختلف فروشگاه نظیر انبار، فروشگاه اول، فروشگاه دوم و ... باید سند رو یکسره وارد نمود چرا که اگر بخوایم 2 تا سند مجزا از یک بخش وارد کنیم به یکدیگر لینک نیستن و یک کالا ممکن 2 بار خونده بشه و در هر دو سند وارد بشه و خطایی مبنی بر اینکه این کالا تکراریست وجود نداره.

این قسمت از فرمایش شما دارای نکاتی است :
برنامه فروشگاهی راهکار قابلیت چند انباره کردن را دارد، اما در نرم افزار فروشگاهی قابلیت مدیریت چند فروشگاه وجود ندارد و در واقع با هر نسخه از نرم افزار می توان فقط یک فروشگاه را مدیریت کرد و با توجه به اینکه این قابلیت در نرم افزار پیش بینی نشده است این مورد که می فرمایید سند مجزا برای هر بخش را وارد کنید بنده درک نمی نمایم. شاید لازم باشد این صورت مساله را به شکل دیگری مطرح کنید تا اگر مشکلی باشد بررسی و راه حل ارائه دهیم.

نقل قول:خطای 547 چیه زمانی که میخوام کالایی روحذف کنم. من تمام فاکتورهایی رو هم که با اون نام زده بودم تغییر یا حذف کردم و کالای مشابه جایگزین کردم گویی با این نام هیچ سندی زده نشده باز هم این خطا میاد .

اگر در متن انگلیسی خطای مربوطه عبارت FOREIGN KEY constraint موجود باشد، معنای خطای 547 اینست که به دلیل اینکه در جایی از این اطلاعات (رکورد اطلاعاتی) ارجاعی وجود دارد امکان حذف آن میسر نمی باشد. اگر تصویر یا متن کامل خطا را بفرستید دقیقا بخش مربوطه را نیز به شما می گویم که کجا هست.

نقل قول:برای ورود کالاها هنوز کار مشکلی دارم . باید آخرین شماره کد کالا تو اون گروه رو پیدا کنم و بعد شماره بالاترش رو وارد کنم و این خیلی مشکله زمانی که حدود 100 تا دسته بندی داریم. خواهشم میکنم یه ترتیبی لحاظ بفرمایید

در این زمینه برنامه امکانی که به شما می دهد اینست که پیشنهاد بارکدها را به سیستم بسپارید و سیستم بصورت خودکار بارکدها را افزایش میدهد. البته الگوریتم شماره دهی شما با الگوریتم نرم افزار فروشگاهی راهکار متفاوت است، شما بارکدها را طبق گروه ها ثبت می کنید که این در نرم افزار ما پیش بینی نشده است. و در واقع به نوعی ناچار از مدیریت آن بصورت دستی هستید. پیشنهاد ما اینست که برای کد دهی کالاها صرفنظر از گروه کالا عمل کنید و مطابق مکانیزم نرم افزار عمل کنید تا کارتان ساده تر باشد. با اینحال این مورد را به تیم تحلیل نیز منتقل کردم تا بر روی آن بررسی مجددی انجام دهند.

آموزش رویه موجود در نرم افزار را نیز برایتان قرار می دهم :

آموزش نحوه فعال کردن قابلیت پیشنهاد بارکد کالا بصورت اتوماتیک توسط سیستم (در نرم افزار فروشگاهی راهکار)
http://kahlek.ir/rahkaredu/index.php/post355291

نقل قول:پیشنهاد داده بودم مانند صدور فاکتور جستجوی هوشمند داشته باشه و کدهای مشابه رو نشون بده اما حرکتی یا اصلاحی صورت نپذیرفت .

ما تمامی موارد پیشنهادی را به تیم تحلیل و برنامه نویسی منتقل می کنیم. اما خوب پیشنهادات واقعا خیلی زیاد و گسترده هستند و ما نمی توانیم به مشتریان این قول را بدهیم که تک تک موارد درخواستی در نرم افزار گنجانده شوند. اما تمام تلاش ما براینست که از برآیند مجموع پیشنهادات کاربران روز به روز کیفیت نرم افزار و امکانات آن را ارتقاء دهیم تا استفاده از نرم افزار های راهکار برای کاربران هم راحتتر و هم مفید تر شود.

از شما بابت وقتی که گذاشتید و این موارد را با ما در میان گذاشتید سپاسگزاریم.
این قسمت از فرمایش شما دارای نکاتی است :
برنامه فروشگاهی راهکار قابلیت چند انباره کردن را دارد، اما در نرم افزار فروشگاهی قابلیت مدیریت چند فروشگاه وجود ندارد و در واقع با هر نسخه از نرم افزار می توان فقط یک فروشگاه را مدیریت کرد و با توجه به اینکه این قابلیت در نرم افزار پیش بینی نشده است این مورد که می فرمایید سند مجزا برای هر بخش را وارد کنید بنده درک نمی نمایم. شاید لازم باشد این صورت مساله را به شکل دیگری مطرح کنید تا اگر مشکلی باشد بررسی و راه حل ارائه دهیم.

درود:
وقتی بطور نمونه من انبارگردانی داخل فروشگاه رو انجام میدم یکسری کالا تو فروشگاه هست یکسری در انبار
اگر هردو رو باهم یعنی هم فروشگاه و هم انبار رو در یک سند انبارگردانی نگنجونم اونوقت یه کالا به فرض 10 قلم در فروشگاه هست وارد میشه و ثبت و سند بسته میشه بعد در سند جدید برای انبار، همون کالا 30 تا در انبار موجوده که دوباره خونده و ثبت میشه . حالا کجا باید فهمید از این کالا درکل در انبار و فروشگاه چندتا هست؟ جدا ثبت شدن.
که بعد با آمار موجودی نرم افزار مطابقت داده بشه.

نقل قول:خطای 547 چیه زمانی که میخوام کالایی روحذف کنم. من تمام فاکتورهایی رو هم که با اون نام زده بودم تغییر یا حذف کردم و کالای مشابه جایگزین کردم گویی با این نام هیچ سندی زده نشده باز هم این خطا میاد .

اگر در متن انگلیسی خطای مربوطه عبارت FOREIGN KEY constraint موجود باشد، معنای خطای 547 اینست که به دلیل اینکه در جایی از این اطلاعات (رکورد اطلاعاتی) ارجاعی وجود دارد امکان حذف آن میسر نمی باشد. اگر تصویر یا متن کامل خطا را بفرستید دقیقا بخش مربوطه را نیز به شما می گویم که کجا هست.

عکس رو ضمیمه کردم.
سپاس از لطف شما
با سلام

نقل قول:وقتی بطور نمونه من انبارگردانی داخل فروشگاه رو انجام میدم یکسری کالا تو فروشگاه هست یکسری در انبار
اگر هردو رو باهم یعنی هم فروشگاه و هم انبار رو در یک سند انبارگردانی نگنجونم اونوقت یه کالا به فرض 10 قلم در فروشگاه هست وارد میشه و ثبت و سند بسته میشه بعد در سند جدید برای انبار، همون کالا 30 تا در انبار موجوده که دوباره خونده و ثبت میشه . حالا کجا باید فهمید از این کالا درکل در انبار و فروشگاه چندتا هست؟ جدا ثبت شدن.
که بعد با آمار موجودی نرم افزار مطابقت داده بشه.

در انبار گردانی موجودی هر کالا را به تفکیک انبارها باید جداگانه شمارش کنید و انبارگردانی مربوط به هر انبار حتما باید در سند جداگانه ای ثبت شود چون در انبارگردانی انبار مشخص می شود. وقتی انبارها را تفکیک کردید یعنی موجودی آنها هم قطعا از هم تفکیک هستند. البته در برنامه در قسمت گزارشات امکان اینکه مجموع موجودی کالا در همه انبارها را ببینید وجود دارد اما در کلیه اسناد مانند فاکتورها، سند انبارگردانی و ... که با موجودی کالا سر و کار دارد قطعا باید تفکیک انبار در ثبت لحاظ گردد و اگر غیر از این باشد یک خطای واضح در ثبت اطلاعات محسوب می شود.

نقل قول:اگر در متن انگلیسی خطای مربوطه عبارت FOREIGN KEY constraint موجود باشد، معنای خطای 547 اینست که به دلیل اینکه در جایی از این اطلاعات (رکورد اطلاعاتی) ارجاعی وجود دارد امکان حذف آن میسر نمی باشد. اگر تصویر یا متن کامل خطا را بفرستید دقیقا بخش مربوطه را نیز به شما می گویم که کجا هست.

عکس رو ضمیمه کردم.

این پیغام می گوید که این کالا در پیش فاکتورها سابقه دارد. عبارت FK_ProformaD_Good اگر در خطا باشد اشاره به استفاده از کالا در پیش فاکتورها دارد. در این مورد به تیم برنامه نویسی منتقل کردیم تا در حد امکان خطاهای نرم افزار را فارسی سازی کنند تا درک آنها برای کاربر ساده تر شود.
آدرسهای ارجاع