پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: سقف اعتبار بدهی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام
تشکر میکنم برای اضافه کردن قسمت سقف اعتبار بدهی در نرم افزار
فقط یک اشکال در این قسمت وجود دارد اگر برای طرف حسابی گزینه "جلوگیری از ثبت عملیات مالی" قرار دهیم و مثلا سقف اعتبار را 100000 تومان بزاریم و فعلا مانده حساب شخص 98000 تومان باشد و ما فاکتوری بالای 2000 تومان بزنیم هشدار میدهد و از عملیات جلوگیری نمیکند و برای فاکتور بعد از ثبت فاکتور جلوگیری میکند.
و نکته بعد اینکه سقف اعتبار صفر هم قبول نمیکند
چون ما قبلا از مشتریها چک مدت دار میگیریم و میخواهیم وقتی حساب طرف حساب به صفر رسید جلوی زدن فاکتور گرفته شود
با سلام

نقل قول:فقط یک اشکال در این قسمت وجود دارد اگر برای طرف حسابی گزینه "جلوگیری از ثبت عملیات مالی" قرار دهیم و مثلا سقف اعتبار را 100000 تومان بزاریم و فعلا مانده حساب شخص 98000 تومان باشد و ما فاکتوری بالای 2000 تومان بزنیم هشدار میدهد و از عملیات جلوگیری نمیکند و برای فاکتور بعد از ثبت فاکتور جلوگیری میکند.

این نکته را واقف هستیم و تعمدا در آن حالت به جای جلوگیری از ثبت هشدار نمایش می دهیم. دلیل آنهم اینست که در نرم افزار راهکار ثبت فاکتور و تسویه آن در یک مرحله اتفاق نمی افتد و در واقع برای ایجاد این گزینه کمی تغییرات ساختاری نیاز است که در نسخه های آینده انشالله برطرف می شود.

نقل قول:و نکته بعد اینکه سقف اعتبار صفر هم قبول نمیکند
چون ما قبلا از مشتریها چک مدت دار میگیریم و میخواهیم وقتی حساب طرف حساب به صفر رسید جلوی زدن فاکتور گرفته شود

عدد صفر رزرو شده است و نمی توانید از آن استفاده کنید به جای آن از 1 ریال استفاده کنید. در واقع صفر به معنای بدون سقف است. و هر کس سقف اعتبارش صفر باشد یعنی سقف اعتبار ندارد و هر چقدر بخواهد می تواند نسیه خریداری کند.
از من اصلااتوماتیک خودش ارور سقف بدهی نمیده

درحالی که تواشخاص تعریف کردم

که مثلا سقف بدهی آقایxفلان ریال هست

باید برای هرفاکتور برم توی ویرایش شخص مجدد بیام بیرون تا سقف رو چک کنه وارور بده
نقل قول:از من اصلااتوماتیک خودش ارور سقف بدهی نمیده

باید برای هرفاکتور برم توی ویرایش شخص مجدد بیام بیرون تا سقف رو چک کنه وارور بده

با سلام

در مورد سقف اعتبار بدهی اشخاص یکسری قوانین وجود دارد که لازم است بدانید. برای درک بهتر موضوع یک فیلم آموزشی کوتاه (به مدت 6 دقیقه) ساختیم که لینکش را برایتان قرار میدهم.

فیلم آموزشی : محدود کردن سقف اعتبار بدهی مشتریان
http://kahlek.ir/rahkaredu/index.php/post355453

با سپاس
(06-09-2017 11:34 PM)admin نوشته: [ -> ]
نقل قول:از من اصلااتوماتیک خودش ارور سقف بدهی نمیده

با سلام

در مورد سقف اعتبار بدهی اشخاص یکسری قوانین وجود دارد که لازم است بدانید. برای درک بهتر موضوع یک فیلم آموزشی کوتاه (به مدت 6 دقیقه) ساختیم که لینکش را برایتان قرار میدهم.

فیلم آموزشی : محدود کردن سقف اعتبار بدهی مشتریان
http://kahlek.ir/rahkaredu/index.php/post355453

با سپاس
من دقیقا طبق فیلم شما عمل کردم

ولی نکته اینجاست که تا یکبار دکمه ویرایش توی فاکتور رو نزنم نرم افزار تشخیص نمیده که مبلغ فاکتور داره از بدهی رد میکنه

همین که یکبار دکمه ویرایش رو بزنم وببندم اون وقت متوجه میشه
نقل قول:من دقیقا طبق فیلم شما عمل کردم

ولی نکته اینجاست که تا یکبار دکمه ویرایش توی فاکتور رو نزنم نرم افزار تشخیص نمیده که مبلغ فاکتور داره از بدهی رد میکنه

همین که یکبار دکمه ویرایش رو بزنم وببندم اون وقت متوجه میشه

با سلام

بررسی کنید ببینید، آیا نسخه برنامه شما 2.7.8.0 می باشد؟ فیلم آموزشی را با نسخه 2.7.8.0 ساختیم و درست هم کار می کند. این مساله که می گویید در ویرایش جلوی ثبت فاکتور را می گیرد منطقی است.
اما در حالت افزودن فاکتور وقتی که هنوز بدهی قبلی مشتری از سقف اعتبار عبور نکرده باشد، باید هشدار را بدهد. و بعد از عبور از سقف اعتبار در فاکتورهای بعدی بطور کامل جلوی ثبت فاکتور را بگیرد. این قانون در فیلم کامل توضیح داده شده است. شاید لازم باشد فیلم را دوباره با دقت بیشتری و توجه به جزئیات مشاهده نمایید.
آدرسهای ارجاع