پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: مشکل در طبقه بندی طرف حسابها
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
با سلام
بابت طراحی نرم افزار حسابداری به این خوبی بهتون تبریک میگم
واقعا دست مریزاد
این نرم افزار رو چند روزه دانلود کردم ولی تاکنون به یکی دو مشکل برخوردم که امیدوارم با کمک تیم فنی حلشون کنم
در طبقه بندی طرف حسابها دو نوع فرشنده باید تعریف کنم که هر کدام قیمت خاصی دارند ولی نمیدونم چجوری باید این کارو انجام بدم
دیگر اینکه چجوری طرف حسابهای خاص رو به گروه خاص خودش معرفی کنم
و یه سوال دیگه که البته از موضوع این تایپک جداست ولی بالاجبار مطرحش میکنم
چرا وقتی خدمات رو در کنار کالا در فاکتور ثبت میکنم موجودی کالای انتخاب شده رو 0میزنه و از ثبت فاکتور جلوگیری میکنه ؟ من که کالا ثبت نمیکنم بلکه خدمات رو زدم!!!
قبلا از راهنماییتون متشکرم
با سلام

قبل از پاسخ به سوالات یک نکته : بخشی که این سوالات را در آن مطرح کرده اید انجمن مربوط به نرم افزار حسابداری راهکار می باشد، اما ظاهرا سوالات شما مربوط به نرم افزار فروشگاهی است، با فرض بر اینکه در مورد نرم افزار فروشگاهی سوال کرده اید پاسخ می دهم.

نقل قول:در طبقه بندی طرف حسابها دو نوع فرشنده باید تعریف کنم که هر کدام قیمت خاصی دارند ولی نمیدونم چجوری باید این کارو انجام بدم. دیگر اینکه چجوری طرف حسابهای خاص رو به گروه خاص خودش معرفی کنم.

در برنامه فروشگاهی راهکار اینکه برای فروشنده ها قیمت خاص معرفی کنید وجود ندارد. اما اگر منظورتان چند قیمتی کردن کالا برای خریداران است لینک آموزشی زیر در همین زمینه است.

آموزش معرفی چندین قیمت فروش برای یک کالا در نرم افزار فروشگاهی راهکار
http://kahlek.ir/rahkaredu/index.php/post355307

نقل قول:چرا وقتی خدمات رو در کنار کالا در فاکتور ثبت میکنم موجودی کالای انتخاب شده رو 0میزنه و از ثبت فاکتور جلوگیری میکنه ؟ من که کالا ثبت نمیکنم بلکه خدمات رو زدم!!!

این یک باگ نرم افزاری بود که قبلا توسط کاربران اطلاع رسانی شده بود و در نسخه های بروز رسانی برطرف شده است. اگر فعلا قصد بروز رسانی ندارید و می خواهید از نسخه رایگان استفاده کنید می توانید در تنظیمات برنامه تیک مربوط به "هشدار فروش بیش از موجودی کالا" را غیر فعال کنید تا مشکل موقتا حل شود.
خیلی ممنون از پاسخ شما
بابت اشتباه انتخاب کردن بخش سوالات عذرخواهی میکنم
گویا لینک معرفی شده مربوط به نسخه جدید نرم افزاره چون در این نسخه ای که من استفاده میکنم گزینه "انواع قیمت فروش"وجود نداره
متاسفانه با برداشتن تیک هم مشکل حل نشد
با سلام مجدد

نقل قول:متاسفانه با برداشتن تیک هم مشکل حل نشد

این تیک را اگر بردارید و تنظیمات را ذخیره کنید، در نتیجه آن حتی با منفی شدن موجودی کالا یا خدمات جلوی ثبت فاکتورها گرفته نمی شود. در این حالت طبیعتا موجودیهای خدمات منفی نشان داده می شوند اما جلوی ثبت عملیات گرفته نمی شود.
این موردی را که گفتم همین الان تست کردم و درست کار می کند. تست کنید و اگر نتیجه نگرفتید اطلاع دهید تا هماهنگی لازم را برای بررسی مشکل از نزدیک بر روی کامپیوتر شما انجام دهیم.
(26-03-2017 12:00 PM)admin نوشته: [ -> ]با سلام مجدد

نقل قول:متاسفانه با برداشتن تیک هم مشکل حل نشد

این تیک را اگر بردارید و تنظیمات را ذخیره کنید، در نتیجه آن حتی با منفی شدن موجودی کالا یا خدمات جلوی ثبت فاکتورها گرفته نمی شود. در این حالت طبیعتا موجودیهای خدمات منفی نشان داده می شوند اما جلوی ثبت عملیات گرفته نمی شود.

بسیار ممنون از پاسخگویی سریع شما
درسته!
باکس موجودی همچنان قرمزه ولی عملیات ثبت میشه
ولی من جواب سوال اصلیم رو هنوز نگرفتم
شاید ایراد از منه و توضیحاتم کامل نیست
ببینید من یک جنس رو با دو کیفیت مختلف و با دو قیمت متفاوت میخرم
X1 رو با قیمت کمتر میگیرم (مثلا1000تومان)که موجودی من همین باید باشه
X2ولی رو با قیمت بیشتری میگیرم (مثلا2500تومان)ولی نمیخوام در موجودی انبار من دخالت داشته باشه
در حالی که نرم افزار X2 رو در موجودی انبار با X1جمع میزنه
و مسئله دیگه قیمت کالاست که نمیدونم چجوری این دو تا رو تو حسابام جدا کنم
بسیار متشکر از پاسخگوییتون
با سلام

نقل قول:ببینید من یک جنس رو با دو کیفیت مختلف و با دو قیمت متفاوت میخرم
X1 رو با قیمت کمتر میگیرم (مثلا1000تومان)که موجودی من همین باید باشه
X2ولی رو با قیمت بیشتری میگیرم (مثلا2500تومان)ولی نمیخوام در موجودی انبار من دخالت داشته باشه
در حالی که نرم افزار X2 رو در موجودی انبار با X1جمع میزنه
و مسئله دیگه قیمت کالاست که نمیدونم چجوری این دو تا رو تو حسابام جدا کنم

در این مورد منطقی ترین و صحیح ترین راه اینست که دو کالای مختلف باید معرفی کنید. مثلا :

کالای 1 کیفیت A
کالای 1 کیفیت B

راه دیگری برای تفکیک موجودی ندارد. ضمن اینکه با این توصیفاتی که شما کردید این دو کالا از نظر کیفیت با هم متفاوتند و اساسا تفکیک بر اساس کیفیت، مدل و ... را باید با معرفی کالاهای جداگانه مشخص سازید. ضمن اینکه کالاهای شما اساسا قیمتهایش نیز با هم متفاوت است و صرف شباهت ظاهری یک کالا و همنام بودن آن نباید باعث شود تا آن را بعنوان یک کالا در نرم افزار معرفی نمایید.
حق با شماست
مشکل حل شد
لطف کردین
خیلی ممنون
آدرسهای ارجاع