پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: پیشنهاد چند لایه کردن فرمول ساخت محصول
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
با عرض سلام و خسته نباشد به تیم و مدیریت محترم تولید نرم افزار فروشگاهی
برای اینکه نرم افزار فروشگاهی را برای کارگاه های کوچک تولیدی بتوان استفاده کرد
در قسمت فرمول ساخت کالا باید یک سری امکاناتی را اضافه کرد از جمله چند لایه کردن فرمول ساخت (نمی دانم در نرم افزار سیستم یکپارچه این امکانات هست یا نه )
برای توضیح بیشتر مثلا" در یک کارگاهی یک محصولی به نام دوچرخه یا بالابر یا آسانسورو یا ... تولید می کنند این محصول از مواد اولیه و قطعات استاندارد و نیمه ساخته های مختلفی تشکیل شده است و هر قسمت از این محصول یک سری نقشه های ترکیبی ونقشه جزء تشکیل شده است ، محصول که ما به آن لایه اخر می گویم از لایه های مختلفی از جمله قطعات نیمه ساخته ترکیبی (لایه دوم) و نیمه ساخته تکی ( لایه سوم) و هر کدام از این نیمه ساخته ها از مواد خام یا استاندار (لایه چهارم ) و گاهی اوقات انتخابی به سفارش مشتری (لایه پنجم ) و ...تشکیل شده است
ما در نرم افزار فوق می توانیم برای نیمه ساخته های همان شماره نقشه را به جای کد وارد نماییم وبرای مواد مختلف و استاندارد کد معرفی نماییم فرمول ساخت را نیز می توانیم درست کنیم ولی مشکلی که به وجود می آید اولا" اسامی مشترک در تعریف کالا را قبول نمی کند (بلبرینگ با کد ها وسایزهای مختلف وجود دارد که بایک اسم قبول نمی کند)
دوما" نرم افزار قیمت لایه دوم را محاسبه می کند و لایه های بعدی که شامل نیمه ساخته و یا مواد خام یا استاندار باشد را محاسبه نمی کند
سوما" آیا می توان برای سفارش تولیدمحصول یک گزارشی تهیه کرد و تمام لایه هارا با کد و نام کالا و مقدار و تعداد آورد.
با تشکر
با سلام

من این موارد را به تیم فنی منتقل کردم. نکات زیر هم قابل عرض است :

این مدلی که شما می فرمایید یک مدل استاندارد سازمانی است و معمولا در برنامه های تولید سازمانی کاربرد دارد، در واقع فراتر از حوزه نرم افزار فروشگاهی است و به نوعی در نرم افزار تولید (که در آینده به سیستم یکپارچه راهکار اضافه خواهد شد) مشابه چنین کارهایی را خواهیم گنجاند.

در نرم افزار فروشگاهی بحث تولید به شکل کاملا ساده طراحی شده است و چالش های سازمانی در آن لحاظ نشده است.

به هر حال بنده این موارد را منتقل کردم. پیشنهادات بسیار خوبی هم بودند.

با سپاس
آدرسهای ارجاع