پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: هدر سند دستی و مشکل چاپ
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام و خسته نباشید
میخوام بدونم نرم افزار یکپارچه راهکار گزارش مرور حسابهارو داره ؟
من نسخه 3.9.0.0 رو دارم اما چیزی پیدا نکردم
دو تا پیشنهاد هم دارم برای بهتر شدن برنامه تون اونم اینه ک تو سند دستی اینکه من اطلاعات رو در قسمت هدر وارد کنم و بعد ثبت آرتیکل این حساب بیاد پایین و ثبت بشه ، در همون قسمت پایین بتونم سند رو بزنم ، مثل اکثر برنامه های گرون قیمت (همکاران ، سپیدار ... )
یکی هم اینکه در قسمت چاپ گزارشات ی فرمت بسیار ناکار آمدی وجود داره که واقعا بکار نمیاد چند ردیف رو بزور میخواد تو ی a4 نمایش بده و چاپ بده و پیشنهاد من اینه ک یا اونو عوضش کنید یا این امکان رو ب کاربر بدید ک فست ریپورت ساخت خود شو جایگزین اون بکنه در منوی اصلی
ی سوال دیگه اینکه من چطوری میتونم تو خزانه داری بانک تعریف کنم و سند دستی بزنم براش
زمانی ک تعریف میکنم بانک در خزانه داری زمان سند زدن نشون نمیده
ممنون از تیم راهکار سافت...
با سلام

قبل از پاسخ به سوال شما توجه شما را به یک نکته مهم جلب می کنم. دوست بزرگوار هنگام پاسخگویی به سوالات شما عزیزان توجه و دقت زیادی صرف می شود و مطرح کردن چند سوال در یک موضوع کار پاسخگویی ما را به تاخیر می اندازد، خواهش ما از شما اینست که هر سوال جداگانه را در یک موضوع جداگانه و با تیتر مخصوص همان سوال مطرح نمایید تا پاسخ برخی سوالات که امکان پاسخگویی سریعتر دارند، با سرعت بیشتری انجام شود. پیشاپیش از همکاری شما سپاسگزاریم.

و اما پاسخ سوالات شما :

نقل قول:میخوام بدونم نرم افزار یکپارچه راهکار گزارش مرور حسابهارو داره ؟

در نرم افزار حسابداری راهکار گزارش خاصی برای اینکار نداریم. اما اکثر انتظاراتی که از یک گزارش مرور حساب میرود در گزارش تراز حسابها و همینطور تراز ازمایشی تعبیه شده اند. در مورد تراز حسابها یک آموزش کامل بصورت تصویری ساختیم که تمامی امکانات آن را به ریز تشریح کرده است. لینک آموزش را برایتان قرار می دهم. حتما بر روی آن وقت بگزارید.

آموزش گزارش تراز حسابها در نرم افزار حسابداری راهکار
http://kahlek.ir/rahkaredu/index.php/post355363

اگر قابلیتی را در گزارش مرور حسابها مد نظرتان دارید که در این گزارش وجود نداشته باشد با ذکر توضیحات بیشتر ما را مطلع سازید تا به تیم فنی منتقل کنیم.

نقل قول:دو تا پیشنهاد هم دارم برای بهتر شدن برنامه تون اونم اینه ک تو سند دستی اینکه من اطلاعات رو در قسمت هدر وارد کنم و بعد ثبت آرتیکل این حساب بیاد پایین و ثبت بشه ، در همون قسمت پایین بتونم سند رو بزنم

این مورد را به تیم فنی منتقل کردیم.

نقل قول:یکی هم اینکه در قسمت چاپ گزارشات ی فرمت بسیار ناکار آمدی وجود داره که واقعا بکار نمیاد چند ردیف رو بزور میخواد تو ی a4 نمایش بده و چاپ بده و پیشنهاد من اینه ک یا اونو عوضش کنید یا این امکان رو ب کاربر بدید ک فست ریپورت ساخت خود شو جایگزین اون بکنه در منوی اصلی

ظاهرا منظور شما دکمه "چاپ شبکه نمایش داده است"، اتفاقا این دکمه خیلی هم می تواند کاربرد داشته باشد و در واقع برای ایجاد سریع یک گزارش در فرمت A4 طراحی شده است. بنا نیست این ابزار جای ابزار گزارش ساز ما را بگیرد، بلکه یک ابزار کمکی و البته به اذعان کاربران در خیلی جاها پر کاربرد نیز بوده است. شما در این گزارش ابتدا با کشیدن و رها کردن ستونها با ماوس می توانید آنها را موقتا از شبکه نمایش داده حذف کنید و فقط ستونهای مورد نمایش در گزارش مشاهده می شوند. و مشکل تو در تویی نخواهند داشت.
ضمن اینکه ابزار گزارش ساز راهکار ، ابزار اصلی ما برای این کار است که آشنایی با آن نیازمند صرف وقت و مشاهده فیلم آموزشی می باشد. در این زمینه دو لینک آموزشی برایتان می فرستم حتما روی آن وقت بگزارید. یک نکته مهم در مورد ابزار گزارش ساز راهکار قابلیت دانلود قالب گزارش از سرور راهکار می باشد که در واقع همکاران ما قالبهایی را از قبل طراحی می کنند و شما می توانید براحتی بدون نیاز به طراحی فقط آنها را از داخل برنامه دانلود نمایید.

آموزش کار با ابزار گزارش ساز راهکار
http://kahlek.ir/rahkaredu/index.php/post355316

دانلود فیلم آموزش ابزار گزارش ساز راهکار (آموزش نرم افزار فست ریپورت Fast Report)
http://kahlek.ir/rahkaredu/index.php/post355256

نقل قول:ی سوال دیگه اینکه من چطوری میتونم تو خزانه داری بانک تعریف کنم و سند دستی بزنم براش
زمانی ک تعریف میکنم بانک در خزانه داری زمان سند زدن نشون نمیده

در این زمینه یک درک مفهومی و کلی نیاز دارید. و آن اینکه مکانیزم تولید سند اتوماتیک حسابداری از سمت اتوماسیون (مثل خزانه داری، فروش و ...) به حسابداری و بصورت یکطرفه می باشد. و مفاهیمی که در اتوماسیون معرفی می شوند (مثل حساب بانکی، اشخاص، دسته چکها و ...) در حسابداری قابل استفاده نیستند و در واقع مفاهیم و اطلاعات مورد نیاز برای اتوماسیون می باشند.

مشخصا در مورد حساب بانکی نیز همین قانون برقرار است. شما در خزانه داری یک حساب بانکی معرفی می کنید و سپس سرفصلهای مربوط به موجودی، اسناد پرداختنی و اسناد دریافتنی در جریان وصول را برای آن تعیین می کنید و سیستم با این اطلاعات هنگام ثبت چکها بصورت تمام اتوماتیک برای شما اسناد حسابداری را مدیریت می کند.
در این زمینه یک درک مفهومی و کلی نیاز دارید. و آن اینکه مکانیزم تولید سند اتوماتیک حسابداری از سمت اتوماسیون (مثل خزانه داری، فروش و ...) به حسابداری و بصورت یکطرفه می باشد. و مفاهیمی که در اتوماسیون معرفی می شوند (مثل حساب بانکی، اشخاص، دسته چکها و ...) در حسابداری قابل استفاده نیستند و در واقع مفاهیم و اطلاعات مورد نیاز برای اتوماسیون می باشند.

مشخصا در مورد حساب بانکی نیز همین قانون برقرار است. شما در خزانه داری یک حساب بانکی معرفی می کنید و سپس سرفصلهای مربوط به موجودی، اسناد پرداختنی و اسناد دریافتنی در جریان وصول را برای آن تعیین می کنید و سیستم با این اطلاعات هنگام ثبت چکها بصورت تمام اتوماتیک برای شما اسناد حسابداری را مدیریت می کند.
[/quote]

فکر میکنم شما هم در زمینه حسابداری نیاز به درک کلی دارید ، شاید در زمینه ثبت و عملیات چک این اتفاق بیوفته و نیاز به اتوماسیون خزانه داری باشه
اما بد نیست شما چند نمونه از نرم افزار های حسابداری رو ملاحضه کنید ک واریز و برداشت از بانک باید امکان سند زدن دستی رو دارا باشه

این ایراد به نرم افزار شما وارده
زمانی ک من در بخش خزانه داری بانکی رو تعریف میکنم
میخوام سند دستی واریز بزنم
ولی این امکان وجود نداره
با تشکر از حس توجه شما...
با سلام مجدد

نقل قول:این ایراد به نرم افزار شما وارده
زمانی ک من در بخش خزانه داری بانکی رو تعریف میکنم
میخوام سند دستی واریز بزنم
ولی این امکان وجود نداره
با تشکر از حس توجه شما...

دوست عزیز یک سوء برداشتی از صحبتهای بنده توسط شما شده است. اینکه شما می خواهید سند دستی واریز یا برداشت به بانک بزنید اساسا نیازی به معرفی حساب بانکی در بخش خزانه داری ندارد. شما حساب بانکی را در بخش حسابها در حسابداری باید معرفی کنید و می توانید برای آن سند دستی بزنید و اساسا برای سند دستی نیازی به ارتباط با بخش اتوماسیون خزانه داری ندارید. خزانه داری مکانیزم مخصوص به خودش را دارد.
اساسا وقتی شما سندها را بصورت دستی می زنید هیچ نیازی به بخش خزانه داری ندارید و بخش حسابداری بصورت مستقل کلیه امکانات لازم را در خودش دارد.

در همین زمینه آموزشهای لازم برای معرفی حسابها در حسابداری را برایتان میفرستم.

آموزش معرفی حساب (سرفصلها) در حسابداری
http://kahlek.ir/rahkaredu/index.php/post355231
دوست عزیز یک سوء برداشتی از صحبتهای بنده توسط شما شده است. اینکه شما می خواهید سند دستی واریز یا برداشت به بانک بزنید اساسا نیازی به معرفی حساب بانکی در بخش خزانه داری ندارد. شما حساب بانکی را در بخش حسابها در حسابداری باید معرفی کنید و می توانید برای آن سند دستی بزنید و اساسا برای سند دستی نیازی به ارتباط با بخش اتوماسیون خزانه داری ندارید. خزانه داری مکانیزم مخصوص به خودش را دارد.
اساسا وقتی شما سندها را بصورت دستی می زنید هیچ نیازی به بخش خزانه داری ندارید و بخش حسابداری بصورت مستقل کلیه امکانات لازم را در خودش دارد.

در همین زمینه آموزشهای لازم برای معرفی حسابها در حسابداری را برایتان میفرستم.

آموزش معرفی حساب (سرفصلها) در حسابداری
http://kahlek.ir/rahkaredu/index.php/post355231
[/quote]

دوست بزرگوار منم دقیقا منظورم همینه اینکه من یک بانک رو تعریف میکنم در قسمت خزانه داری
و میخوام در قسمت سند دستی هم ببینمش
وگرنه ک خب مشخصه میتونم در تفصیل یک معین یک بانک رو تعریف کنم و سند بزنم
این قابلیت ک عرض کردم (در قسمت تعاریف من بانکی رو تعریف کنم مربوط به قسمت اتوماتیک برنامه و بتونم در قسمت های دیگه هم ازش استفاده کنم ) در نرم افزار ضعیفی مثل هلو هم وجود داره
اینکه من بخوام یکبار در قسمت اتوماتیک این بانک رو ایجاد کنم و یکبار هم در قسمت تفصیلی معین بانک ریالی
بعدا در گزارش گیری به مشکل میخورم
این دو باید یک کد رو ایجاد کنه و مشخصا یک حساب رو...
با این فرض که من هم در قسمت خزانه داری عملیات چک رو انجام میدم و جابجایی بانکی رو هم سند میزنم
برای این مورد منو راهنمایی کنید لطفا
با سلام

نقل قول:دوست بزرگوار منم دقیقا منظورم همینه اینکه من یک بانک رو تعریف میکنم در قسمت خزانه داری
و میخوام در قسمت سند دستی هم ببینمش
وگرنه ک خب مشخصه میتونم در تفصیل یک معین یک بانک رو تعریف کنم و سند بزنم
این قابلیت ک عرض کردم (در قسمت تعاریف من بانکی رو تعریف کنم مربوط به قسمت اتوماتیک برنامه و بتونم در قسمت های دیگه هم ازش استفاده کنم ) در نرم افزار ضعیفی مثل هلو هم وجود داره
اینکه من بخوام یکبار در قسمت اتوماتیک این بانک رو ایجاد کنم و یکبار هم در قسمت تفصیلی معین بانک ریالی
بعدا در گزارش گیری به مشکل میخورم
این دو باید یک کد رو ایجاد کنه و مشخصا یک حساب رو...
با این فرض که من هم در قسمت خزانه داری عملیات چک رو انجام میدم و جابجایی بانکی رو هم سند میزنم
برای این مورد منو راهنمایی کنید لطفا

دوست عزیز اینکه در چه نرم افزارهایی چه امکاناتی وجود دارد، صورت مساله ما را عوض نمی کند. همانطور که خدمتتان عرض کردم شیوه طراحی سیستم یکپارچه راهکار بدین شکل نیست که شما می فرمایید. روش کار را بنده به شما عرض کردم. حساب بانکی که در قسمت خزانه داری معرفی می کند کاربردهای خاص خودش را دارد و بنا هم نیست که در حسابداری از آن بصورت مستقیم استفاده شود.

در واقع یک حساب بانکی که در خزانه داری معرفی می کنید با بیش از یک سرفصل حسابداری در ارتباط هست و اینطور نیست که صرفا با یک سرفصل در ارتباط باشد.
همانطور که قبلا هم خدمتتان عرض کردم، هر حساب بانکی با سه سرفصل حسابداری با موضوعات زیر در ارتباط است.
1. سرفصل موجودی مربوط به حساب بانکی
2. سرفصل اسناد پرداختنی مربوط به حساب بانکی
3. سرفصل اسناد دریافتنی در جریان وصول مربوط به حساب بانکی

روی این مساله آنالیز دقیقی صورت گرفته است و تعمدا و عاقلانه بدین شکل طراحی شده است.
آدرسهای ارجاع