پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: نمایش اشتباه تاریخ شمسی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
با سلام
متاسفانه امروز مشاهده شد که تاریخ شمسی که در نرم افزار قرار گرفته یک رو عقب تر (یک شنبه 10-11-1395) رو نمایش میده. این در حالی است که من تاریخ ویندوز رو چک کردم و کاملا درسته (دوشنبه 30-01-2017).
دوستان کسی همچین مشکلی داره یا برای من فقط این اتفاق افتاده؟
با سلام

نقل قول:متاسفانه امروز مشاهده شد که تاریخ شمسی که در نرم افزار قرار گرفته یک رو عقب تر (یک شنبه 10-11-1395) رو نمایش میده. این در حالی است که من تاریخ ویندوز رو چک کردم و کاملا درسته (دوشنبه 30-01-2017).

در مورد تاریخ باید به شما بگویم تاریخ فارسی در کامپیوتر وجود ندارد، بلکه فقط تاریخ میلادی وجود دارد و برنامه ما دقیقا همان تاریخ میلادی را تبدیل به شمسی می کند. با توجه به این که شما می گویید تاریخ میلادی درست است یک چیز دیگر را نیز بررسی کنید.

ممکن است ساعت شما یا گزینه AM - PM درست تنظیم نشده باشد. شما اول مطمئن شوید که ساعت سیستم نیز دقیق تنظیم شده باشد و بعد با توجه به اینکه زمان تنظیم ساعت قبل از ظهر یا بعد از ظهر است گزینه های AM برای صبح و PM برای بعدازظهر را تنظیم کنید.
بعد از تنظیم صحیح این دو گزینه اگر برنامه راهکار باز باشد آن را ببندید و دوباره اجرا کنید.

لطفا نتیجه را اطلاع دهید.
سلام مجدد.
من مجددا تاریخ رابررسی کردم. الان درست کار می کنه. و به درستی تاریخ شمسی رو نشون میده.
تاریخ و ساعت ویندوز رو هم چک کرده بودم . کاملا درست بود.

در هر حال ممنون از راهنمایی.
با سلام

نقل قول:من مجددا تاریخ رابررسی کردم. الان درست کار می کنه. و به درستی تاریخ شمسی رو نشون میده.
تاریخ و ساعت ویندوز رو هم چک کرده بودم . کاملا درست بود.

در ابتدا از اطلاع رسانی شما ممنونم.
یک نکته را هم مد نظر داشته باشید و آن اینکه، بعد از تغییر تاریخ ویندوز برنامه راهکار را (در صورتیکه باز باشد) باید یکبار ببندید و مجددا باز کنید تا تاثیر آن در برنامه نمایان شود.
آدرسهای ارجاع