پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: کمک در زمینه حل مشکلات ایجاد شده
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
با سلام
من در حال کار با نرم افزار به موارد زیر برخورد کردم که در صورت امکان توضیح دهید .
1- اگر دو اسم کاملا مشابه یکی را به عنوان مشتری و دیگری را به عنوان فروشنده وارد کنیم نرم افزار ایراد گرفته و عملیات را انجام نمیدهد.
2-در صفحه ورود مشتریان اگر شهرستان را انتخاب نکنیم و فقط استان و شهر انتخاب شود خطا گرفته و نام مشتری را ثبت نمیکند .
3-صفحه کلید مجازی را باز نمیکند و خطا میگیرد .
4-از تقویم ایراد میگیرد و آن را درست نشان نمیدهد.
5-لیست بدهکاران یا بستانکاران را نشان نمیدهد .
6-امکان چاپ لوگو بالای فاکتور یا آدرس یا تلفن فروشگاه نیست .
7-امکان نشان دادن مانده حساب شخص در پایین فاکتور نیست .
من از آخرین ورژن استفاده میکنم و ویندوز ده هم دارم .
با سلام

قبل از هرچیز یک درخواست از شما دارم. لطفا هر کدام از این سوالات را در یک موضوع جدید ثبت کنید و از مطرح کردن تعداد زیادی سوال در یک موضوع بپرهیزید. چون تفکیک موضوعات کار مشاهده اطلاعات تالار گفتمان توسط کاربران را راحتتر می کند.
نکته مهم دیگر اینست که این انجمن برای نرم افزار حسابداری دوبل است. شما سوالات مربوط به نرم افزار فروشگاهی را در انجمن نرم افزار فروشگاهی مطرح کنید.

نقل قول:1- اگر دو اسم کاملا مشابه یکی را به عنوان مشتری و دیگری را به عنوان فروشنده وارد کنیم نرم افزار ایراد گرفته و عملیات را انجام نمیدهد.

در این مورد سیستم همینطور طراحی شده است که اشخاص تکراری را قبول نکند و ربطی به نوع مشتری ندارد. اساسا نام هر شخص برای سیستم باید یکتا باشد و البته این منطقی هم هست. بعنوان مثال اگر شما دو مشتری دارید که هر دو به نام فرضی "علی اکبری" هستند شما موقع معرفی یک تمایزی بین این دو باید قرار دهید تا بعدا خودتان هم بتوانید متوجه شوید این کدام علی اکبری هست. بعنوان مثال میتوانید این دو نام را اینطور معرفی کنید.

1. علی اکبری تهران
2. علی اکبری کرج

یا

1. علی اکبری کاله
2. علی اکبری پاک

و ...

نقل قول:در صفحه ورود مشتریان اگر شهرستان را انتخاب نکنیم و فقط استان و شهر انتخاب شود خطا گرفته و نام مشتری را ثبت نمیکند .

این مورد هم شیوه طراحی به همین نحو بوده است که سلسله مراتب استان، شهرستان و شهر وارد شود. دلیل این امر هم اینست که در اطلاعات فاکتورهای رسمی این اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد و در آنجا وجود شهرستان الزامی است.
شما اگر شهرستانها را معرفی نمی کنید و فقط استان ها و شهرها را معرفی می کنید. می توانید به جای شهر از شهرستان استفاده کنید و در داخل قسمت شهرستانها، شهرها را معرفی کنید و شهرها خالی باشند. به همین سادگی. هیچ مشکلی هم پیش نمی آید.

نقل قول:صفحه کلید مجازی را باز نمیکند و خطا میگیرد .

صفحه کلید مجازی داخل برنامه قرار ندارد و از امکانات ویندوز است. برای تست این موضوع در قسمت run ویندوز کلمه osk را تایپ کنید و اینتر کنید. اگر بالا نیامد اشکال در ویندوز است و ربطی به برنامه راهکار ندارد.

نقل قول:از تقویم ایراد میگیرد و آن را درست نشان نمیدهد.

در این مورد لینک زیر را بخوانید :
http://kahlek.ir/rahkaredu/index.php/post355222

نقل قول:لیست بدهکاران یا بستانکاران را نشان نمیدهد .

این موضوع را بیشتر توضیح دهید. یعنی چی که نشان نمی دهد. مفهوم نیست.

نقل قول:امکان چاپ لوگو بالای فاکتور یا آدرس یا تلفن فروشگاه نیست .

این امکان وجود دارد. فیلم آموزشی زیر را ببینید تا روش آن را فرا بگیرید :

دانلود فیلم آموزش ابزار گزارش ساز راهکار (آموزش نرم افزار فست ریپورت Fast Report)
http://kahlek.ir/rahkaredu/index.php/post355256

نقل قول:امکان نشان دادن مانده حساب شخص در پایین فاکتور نیست .

این امکان هم در برنامه وجود دارد. حتی قالبهای آماده شده از آن در سرور راهکار قرار دارند که می توانید از داخل نرم افزار به سادگی دانلود کنید.
آموزش زیر نحوه دانلود قالبها را نشان می دهد.
http://kahlek.ir/rahkaredu/index.php/post355281

با سپاس
با سلام و سپاس
ضمن عرض پوزش از مطرح کردن سوالات در انجمن اشتباه و طرح چند سوال با هم
با توجه به اینکه تاپیک باز کردم همینجا پاسخ میدم و برای سوالات بعدی در تاپیک مناسب مطرح میکنم
موارد رفع شد ، البته صفحه کلید هنوز باز نمیشه و با فرمان run باز میشه ، لطفا بررسی فرمایید .
لیست بدهکاران یا بستانکاران هم توضیح میدم . وقتی مشتری تعریف میشه براش ابتدا به ساکن به عنوان بدهکار یا بستانکار یا بی حساب منتسب میشه و اگر بدهکار یا بستانکار باشه مبلغش مشخص میشه ، حال اگر گزارش بدهکاران یا بستانکاران را بگیریم باید این افراد شناسایی بشن که نشون نمیده .
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم
مجددا سپاس
با سلام

نقل قول:البته صفحه کلید هنوز باز نمیشه و با فرمان run باز میشه ، لطفا بررسی فرمایید .

این مورد رو به تیم برنامه نویسی منتقل کردم تا بررسی کنند.

نقل قول:لیست بدهکاران یا بستانکاران هم توضیح میدم . وقتی مشتری تعریف میشه براش ابتدا به ساکن به عنوان بدهکار یا بستانکار یا بی حساب منتسب میشه و اگر بدهکار یا بستانکار باشه مبلغش مشخص میشه ، حال اگر گزارش بدهکاران یا بستانکاران را بگیریم باید این افراد شناسایی بشن که نشون نمیده .

این مورد را شخصا کاملا تست کردم. بدون هیچ مشکلی کار می کند. یک چیزی را می گویم دقیقا انجام دهید و نتیجه را اطلاع دهید.

1. اول یک طرف حساب تستی با هر اسمی معرفی کنید نوع مانده حساب آن را بدهکار بگزارید و مبلغی را بعنوان بدهی اول دوره وارد کنید.
2. حالا وارد منوی "گزارش ها - اشخاص - لیست بدهکاران" شوید.
3. وقتی صفحه باز شد بر روی دکمه "برو" کلیک کنید.
4. تصویر زیر می تواند راهنمای شما باشد. (به قسمتهای هایلایت توجه کنید.)

[عکس: xv0o_0124.png]

عینا همینکارها را انجام دهید و نتیجه را خبر دهید.
با سلام
مورد حل شد و اشتباه از سوی اینجانب بود ، مورد این بود که نمیدونستم باید دکمه برو را برای نتیجه گزارش فشار دهم .
مجددا سپاس
آدرسهای ارجاع