پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: مشکل کدینگ حسابها
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
با سلام
بنده نرم افزار رو تازه نصب کردم چند تا مشکل دارم
1 فاکتور خرید ثبت کردم ولی توی مانده شخص که ازش کالا خریدم میرم هیچ مانده ای ثبت نشده است . وقتی توی ویرایش سند هم میرم روی حساب شناور هم اسم شخص رو میزنم ولی باز هم نمیاد .احتمال میدم از تنظیم سرفصل ها باشه لطفا راهنماییم کنید .
2 - توی فاکتور خرید از یک کالا 10 تا خرید کردم توی فروش کالا 17 تا از همون کالا ثبت کردم الان مانده کالا 7- شده آیا امکان منفی شدن مانده مقداری موجودی کالا هست.

3- اگر امکان داره کدینگ سرفصل ها رو که کامل تر از سرفصل های پیش فرض هست رو برام بفرستید مثلا سرفصل خرید و اضافات و ...

دوستان اگر امکان داره فایل بکآپ ERPDB و ERPDB_log کامل که همه تنظیماتش رو انجام داده باشین رو برام بفرستید ممنون میشم
نقل قول:1 فاکتور خرید ثبت کردم ولی توی مانده شخص که ازش کالا خریدم میرم هیچ مانده ای ثبت نشده است . وقتی توی ویرایش سند هم میرم روی حساب شناور هم اسم شخص رو میزنم ولی باز هم نمیاد .احتمال میدم از تنظیم سرفصل ها باشه لطفا راهنماییم کنید .

با سلام

احتمالاً برای شخص حساب شناور معرفی نکرده اید. در این ارتباط دو آموزش زیر را ببینید:

اشخاص و شرکتها
http://rahkarsoft.com/rahkaredu/index.php/post355323

فیلم آموزشی معرفی اشخاص و شرکتها در سیستم یکپارچه راهکار و تشریح کاربرد و اهمیت ارتباط اشخاص و حسابهای شناور
http://rahkarsoft.com/rahkaredu/index.php/post355423

نقل قول:2 - توی فاکتور خرید از یک کالا 10 تا خرید کردم توی فروش کالا 17 تا از همون کالا ثبت کردم الان مانده کالا 7- شده آیا امکان منفی شدن مانده مقداری موجودی کالا هست.

بله مانده کالا می تواند در برنامه منفی شود.

نقل قول:دوستان اگر امکان داره فایل بکآپ ERPDB و ERPDB_log کامل که همه تنظیماتش رو انجام داده باشین رو برام بفرستید ممنون میشم

چنین چیزی نداریم، ضمن اینکه اطلاعات عمومی مثل سرفصلها مشترکند و اطلاعات بسیاری مانند اشخاص، کالاها، بانکها و ... متفاوتند و بالاخره ضرورت دارد که شما این کارها را یاد بگیرید.

نقل قول:3- اگر امکان داره کدینگ سرفصل ها رو که کامل تر از سرفصل های پیش فرض هست رو برام بفرستید مثلا سرفصل خرید و اضافات و ...

از آنجا که در حال حاضر سندهای اتوماتیک برای فاکتورهای خرید و فروش به صورت ادواری است سرفصل های پیشنهای ما اینها می باشد، البته به سلیقۀ خودتان و بسته به نیاز خودتان می توانید آنها را تغییر دهید:

حسابها به شکل کل و معین ذکر شده:
کل - معین

(برای خرید)
1.خرید - خرید داخلی
2. خرید - خرید خارجی
3. خرید - خرید خدمات
4. برگشت از خرید و تخفیفات - برگشت از خرید داخلی
5. برگشت از خرید و تخفیفات - برگشت از خرید خارجی
6. برگشت از خرید و تخفیفات - تخفیفات خرید داخلی
7. برگشت از خرید و تخفیفات - تخفیفات خرید خارجی
8. برگشت از خرید و تخفیفات - تخفیفات خرید خدمات

(برای فروش)
9. فروش - فروش کالا
10 فروش - فروش خدمات
11. برگشت از فروش و تخفیفات - کالا
12. برگشت از فروش و تخفیفات - خدمات

(فروش را اینگونه هم می توانید تعریف کنید)
13. فروش - فروش داخلی محصولات
14. فروش - فروش خارجی محصولات
15. فروش - فروش خدمات تولیدی
16. برگشت از فروش وتخفیفات - برگشت از فروش داخلی محصولات
17. برگشت از فروش وتخفیفات - برگشت از فروش خارجی محصولات
18. برگشت از فروش وتخفیفات - تخفیفات محصولات داخلی
19. برگشت از فروش وتخفیفات - تخفیفات محصولات خارجی

(برای مالیات و عوارض)
20. حساب مالیات بر ارزش افزوده خرید
21. حساب مالیات بر ارزش افزوده فروش
22. حساب عوارض خرید
23. حساب عوارض فروش

نکته: این سرفصلها بر اساس پیشنهادات حسابداران در انجمن های مختلف گردآوری شده اند و در راهکار سافت ما مشاورۀ حسابداری نداریم.
با سپاس
آدرسهای ارجاع