پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: عدم امکان تفکیک هزینه حمل در سند اتوماتیک
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام و ادب
وقتی فاکتور خرید ثبت می کنم. در بخش اضافات هزینه حمل رو هم اضافه می کنم. از این طریق می خوام بهای تمام شده ی خرید در رسید انبار به درستی محاسبه و درج بشه که نمی شه و همچنین توی حسابداری عدد سمت بستانکار به صورت سرجمع ثبت می شه و امکان ویرایش هم نداره.
یعنی سمت بدهکار به درستی حسابهای «موجودی مواد » و «موجودی مواد و کالا - هزینه حمل موجودی ها» به صورت اتوماتیک انتخاب می شه. اما سمت بستانکار به جای آنکه در دو آرتیکل باشد در یک آرتیکل «حساب های پرداختنی» تجمیع می شه.
در صورتی که می خوام آرتیکل مربوط به بهای مواد در حسابهای پرداختنی (تا سطح اشخاص) جدا و آرتیکل مربوط به هزینه حمل در حساب تنخواه (تا سطح اشخاص ) جدا ثبت بشه.
با این وجود یا باید در تعریف نوع اضافات فاکتور امکان تعریف کد حساب برای سمت بستانکار داشته باشم یا اینکه عجالتا امکان ویرایش سند حسابداری (سندی که اتوماتیک تولید شده) مهیا باشه.
نقل قول:عدم امکان تفکیک هزینه حمل در سند اتوماتیک
سلام و ادب
وقتی فاکتور خرید ثبت می کنم. در بخش اضافات هزینه حمل رو هم اضافه می کنم. از این طریق می خوام بهای تمام شده ی خرید در رسید انبار به درستی محاسبه و درج بشه که نمی شه و همچنین توی حسابداری عدد سمت بستانکار به صورت سرجمع ثبت می شه و امکان ویرایش هم نداره.
یعنی سمت بدهکار به درستی حسابهای «موجودی مواد » و «موجودی مواد و کالا - هزینه حمل موجودی ها» به صورت اتوماتیک انتخاب می شه. اما سمت بستانکار به جای آنکه در دو آرتیکل باشد در یک آرتیکل «حساب های پرداختنی» تجمیع می شه.
در صورتی که می خوام آرتیکل مربوط به بهای مواد در حسابهای پرداختنی (تا سطح اشخاص) جدا و آرتیکل مربوط به هزینه حمل در حساب تنخواه (تا سطح اشخاص ) جدا ثبت بشه.
با این وجود یا باید در تعریف نوع اضافات فاکتور امکان تعریف کد حساب برای سمت بستانکار داشته باشم یا اینکه عجالتا امکان ویرایش سند حسابداری (سندی که اتوماتیک تولید شده) مهیا باشه.

با سلام

پیرامون موارد ذکر شده توسط شما نکات زیر قابل عرض است:

نرم افزار راهکار در حال حاضر بحث بهای تمام شده را مدیریت نمی کند و حتی ثبت های اتوماتیکی هم که می بینید بر اساس حسابداری ادواری است و نه دائمی. یعنی اگر با این دید به مسأله نگاه می کنید پیش نیازهای بسیار دیگری نیز برای این امر وجود دارند که لحاظ نشده اند و اگر هم به نحوی یکی را دور بزنید در بقیه جاها احتمالاً دوباره جایی گیر خواهید کرد.

در مورد ویرایش سند حسابداری اتوماتیک در حد سرفصل ها و شرح را تغییر دادن امکانش هست اما اینکه مبلغ آرتیکل را تغییر دهید نمی شود، آنوقت دیگر هیچ چیزی از اتوماتیک نمی ماند و می توانید کل سند را دستی بزنید. البته اگر چنین قصدی داشته باشید در تنظیمات برنامه می توانید وارد "تنظیمات شرکت جاری - بازرگانی - تدارکات و خرید" شوید و گزینۀ "تولید تمام اتوماتیک اسناد حسابداری برای بخش تدارکات و خرید" را غیر فعال کنید و کلاً ارتباط تدارکات و خرید را با حسابداری قطع کنید.
آدرسهای ارجاع