پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: چند سوال و پیشنهاد
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام
اولا تشکر کنم از نرم افزار بسیار عالی و درجه یک شما
بسیار بسیار کار عالی و درجه یکی تهیه کردید
چند نکته بود که میخواستم راهنمایی بگیریم و یا به عنوان پیشنهاد مطرح کنم

1- در گزارش دفتر حساب وقتی که گزارش یک فرد را چک میکنیم
در قسمت شرح مینویسید فاکتور شماره فلان
به جای این شرح شرحی که در هر فاکتور نوشته می شود باید نمایش داده شود قاعدتاً
آیا می شود این را اصلاح کرد یا نه

2- درج هزینه غیر نقدی را چطور می شود ثبت کرد
مثلا هزینه اجاره که فقط میخواهیم در حساب و کتاب با یک طرف حساب قید شود
چون هزینه است ولی نقدی نیست
اگر از مسیر هزینه ها برویم باید ثبت پرداخت نقدی بزنیم و اگر بخواهیم غیر نقدی باشد چه باید کرد

منظور این ثبت است
هزینه اجاره بدهکار / حسابهای پرداختنی ...طرف حساب بستانکار

3- در فاکتور در قسمت پایین فاکتور نوع تسویه حساب هم نوشته می شد عالی بود مثلا این فاکتور فلان مبلغ نقدی فلان مبلغ کارتخوان و چک شماره فلان گرفته شد و یا نسیه بوده کلا

البته سعی کردم در طراحی گزارش آنرا اصلاح کنم ولی نتوانستماز داخل بانک اطلاعاتی جدول مورد نظر را وارد کنم

4- چرا برای ایجاد فاکتور خرید یا فروش کلید میانبری طراحی نشده
مثلا نرم افزار باز شد کلید f3 بشود صدور فاکتور خرید f4 بشود صدور فاکتور فروش

5- در مورد کالاهایی که واحد های اندازه گیری دو گانه دارند چه باید کرد
مثلا برنج به صورت کیسه های 10 یا 15 یا 20 کیلوگرمی هست و اغلب کیسه ای مبادله می شود و گاهی هم کیلوگرمی
باید همه ارقام به کیلو تبدیل شود و در نرم افزار درج شود
راه کاری برای درج به صورت کیسه ای وجود دارد یا نه

6- قسمت صدور چک اگر به یک گزارش چک چاپ هم متصل می شد که نور علی نور بود

7- در هنگام صدور فاکتور خرید یا فروش وقتی دنبال اسم یک طرف حساب هستیم و دکمه جستجوی طرف حساب را زدیم دکمه ایجاد یا ویرایش روی پنجره طرف حساب ها ندارد روی صفحه فاکتور هست که باید پنره طرف حساب را بست طرف حساب جدید را ایجاد و دوباره جستجوی طرف حساب را زد
ای کاش در همان صفحه و همان لحظه ایکه کاربر احساس نیاز به ایجاد طرف حساب جدید میکند دکمه مورد نظر موجود می بود

8- در قسمت صدور فاکتور جدید چه خرید یا فروش ای کاش دکمه فاکتور قبلی یا بعدی اولین و آخرین فاکتور روز موجود می بود که فرد میتوانست در همان جا فاکتور قبلی خود را دیده و ویرایش کند

9- این آیکن حذف را من واقعاً درک نکردم چرا این شکلی انتخاب کردید
اگر سطل زباله ای بود ضربدری بود چیزی بود که معنای حذف میداد خیلی بهتر بود
یا شاید هم من درک نکردم

10- ای کاش امکان ورود اطلاعات از طریق اکسل هم فراهم میشد که بسیار عالی بود
شما میتوانستید مجموعه ای از کالاها را از استفاده کنندگان رایگان دریافت و به عنوان پیش فرض در اختیار افراد قرار دهید

11- در گزارشات گزارشات استاندارد حسابداری نظیر ترازنامه و جریان وجوه نقد و گزارشات مورد نیاز دارایی وجود ندارد که اگر بود خیلی عالی می شد

12- اگر بخواهیم در تسویه نقدی ها یک مقدار مشخصی تخفیف در نظر بگیریم چه باید بکنیم

13- اگر بخواهیم در همه فاکتور کسر 10 هزار ریال در نظر بگیرد چه باید بکنیم

14- هر نوع بارکد خوانی به سیستم متصل می شود؟

15- اگر بخواهیم از یک مبلغ بیشتر یک تخفیفی اعمال کند امکان دارد

16- اگر بخواهیم قیمت نقد و نسیه یک کالا را متفاوت در نظر بگیریم امکان دارد

17- اگر بخواهیم به فروش های از یک تاریخ تا یک تاریخ خاص یا از یک ساعت تا یک ساعت خاص تخفیف خاصی در نظر بگیریم امکان دارد
با سلام

نقل قول:1- در گزارش دفتر حساب وقتی که گزارش یک فرد را چک میکنیم
در قسمت شرح مینویسید فاکتور شماره فلان
به جای این شرح شرحی که در هر فاکتور نوشته می شود باید نمایش داده شود قاعدتاً
آیا می شود این را اصلاح کرد یا نه

در این مورد نباید شرح فاکتور نمایش داده شود و قاعده به این شکلی که می فرمایید نیست. شرح فاکتور مخصوص فاکتور است و شرح سند مخصوص سند. در واقع شرح سند باید به شکلی باشد که مشخص باشد این بدهکاری یا بستانکاری از چه بابت بوده است. البته برای این بخش در آینده تسهیلاتی جهت مشاهده فاکتور یا برگه مربوطه دیده خواهد شد.

نقل قول:2- درج هزینه غیر نقدی را چطور می شود ثبت کرد
مثلا هزینه اجاره که فقط میخواهیم در حساب و کتاب با یک طرف حساب قید شود
چون هزینه است ولی نقدی نیست
اگر از مسیر هزینه ها برویم باید ثبت پرداخت نقدی بزنیم و اگر بخواهیم غیر نقدی باشد چه باید کرد

متاسفانه این موردی که فرمودید یک نقطه ضعف در نرم افزار است و در نسخه های آینده قطعا لحاظ شده و برطرف خواهد شد.

نقل قول:3- در فاکتور در قسمت پایین فاکتور نوع تسویه حساب هم نوشته می شد عالی بود مثلا این فاکتور فلان مبلغ نقدی فلان مبلغ کارتخوان و چک شماره فلان گرفته شد و یا نسیه بوده کلا

البته سعی کردم در طراحی گزارش آنرا اصلاح کنم ولی نتوانستماز داخل بانک اطلاعاتی جدول مورد نظر را وارد کنم

این مورد هم در برنامه موجود نیست و به تیم فنی منتقل شد.

نقل قول:4- چرا برای ایجاد فاکتور خرید یا فروش کلید میانبری طراحی نشده
مثلا نرم افزار باز شد کلید f3 بشود صدور فاکتور خرید f4 بشود صدور فاکتور فروش

درست است. کلید میانبر برای نمایش فاکتور تعبیه نشده است. اما داخل خود فاکتور کلیدهای میانبر زیادی برای انجام عملیات تعبیه شده است که با زدن دکمه راهنما (نماد علامت سوال) توضیحات کامل این کلیدهای کاربردی قابل مشاهده هستند. دید طراحی این بوده است که معمولا فرم ثبت فاکتور فروش در طول روز باز است و اتفاقات مهم داخل خود فرم فاکتور رخ می دهد.

نقل قول:5- در مورد کالاهایی که واحد های اندازه گیری دو گانه دارند چه باید کرد
مثلا برنج به صورت کیسه های 10 یا 15 یا 20 کیلوگرمی هست و اغلب کیسه ای مبادله می شود و گاهی هم کیلوگرمی
باید همه ارقام به کیلو تبدیل شود و در نرم افزار درج شود
راه کاری برای درج به صورت کیسه ای وجود دارد یا نه

این امکان وجود دارد. در فرم معرفی کالاها (قسمت تعاریف) از گزینه واحدهای فرعی / بسته بندیهای متفاوت یک کالا استفاده نمایید.

نقل قول:6- قسمت صدور چک اگر به یک گزارش چک چاپ هم متصل می شد که نور علی نور بود

این امکان در نسخه های بروز رسانی اضافه شده است و ماژول چاپ چک بصورت مستقل و همینطور متصل به بخش چک وجود دارد.

نقل قول:7- در هنگام صدور فاکتور خرید یا فروش وقتی دنبال اسم یک طرف حساب هستیم و دکمه جستجوی طرف حساب را زدیم دکمه ایجاد یا ویرایش روی پنجره طرف حساب ها ندارد روی صفحه فاکتور هست که باید پنره طرف حساب را بست طرف حساب جدید را ایجاد و دوباره جستجوی طرف حساب را زد
ای کاش در همان صفحه و همان لحظه ایکه کاربر احساس نیاز به ایجاد طرف حساب جدید میکند دکمه مورد نظر موجود می بود

سبک طراحی به نوعی بوده است که نمیتوانستیم این دکمه را در آن صفحه قرار دهیم. نمی خواهیم یکدستی برنامه از بین برود. این گزینه را صرفنظر می کنیم.

نقل قول:8- در قسمت صدور فاکتور جدید چه خرید یا فروش ای کاش دکمه فاکتور قبلی یا بعدی اولین و آخرین فاکتور روز موجود می بود که فرد میتوانست در همان جا فاکتور قبلی خود را دیده و ویرایش کند

این مورد به تیم فنی منتقل شد.

نقل قول:9- این آیکن حذف را من واقعاً درک نکردم چرا این شکلی انتخاب کردید
اگر سطل زباله ای بود ضربدری بود چیزی بود که معنای حذف میداد خیلی بهتر بود
یا شاید هم من درک نکردم

اگر منظورتان علامت منفی است تا حدودی جا افتاده است چون در سیستم یکپارچه هم به این شکل کار شده است و چندین سال از ارائه این سیستم می گذرد تغییر آن به صلاح نیست. از اینکه سلیقه طراحی مان کمی متفاوت با دیدگاه شماست پوزش ما را بطلبید. در آینده نه خیلی نزدیک انتخاب این تصاویر را به عهده کاربر خواهیم گذاشت.

نقل قول:10- ای کاش امکان ورود اطلاعات از طریق اکسل هم فراهم میشد که بسیار عالی بود
شما میتوانستید مجموعه ای از کالاها را از استفاده کنندگان رایگان دریافت و به عنوان پیش فرض در اختیار افراد قرار دهید

چنین موردی مد نظرمان بوده است. حتما در برنامه کاری قرار دارد.

نقل قول:11- در گزارشات گزارشات استاندارد حسابداری نظیر ترازنامه و جریان وجوه نقد و گزارشات مورد نیاز دارایی وجود ندارد که اگر بود خیلی عالی می شد

فلسفه بسیار مهمی که در نرم افزار فروشگاهی مدنظر بوده است این بوده است که کسانی که با این نرم افزار کار می کنند دانش حسابداری ندارند و از اینرو هم هست که کلیه عملیات صدور سند حسابداری کاملا اتوماتیک انجام می شود و مفهوم دوره مالی تعمدا در آن قرار داده نشده است. به هبچ عنوان قصد نداریم کاربران را درگیر پیچیدگی نماییم.

نقل قول:12- اگر بخواهیم در تسویه نقدی ها یک مقدار مشخصی تخفیف در نظر بگیریم چه باید بکنیم

این مساله منطقی نیست. تخفیف جای مخصوص خودش را دارد و در نرم افزار فروشگاهی راهکار مکانیزمهای تخفیف موردی و کلی دیده شده است و علاوه بر آن نیز اضافات و کسورات فاکتور هم وجود دارد. گنجاندن تخفیف در این قسمت منطق محکمی ندارد و علاوه بر آن عرف هم نمی باشد.

نقل قول:13- اگر بخواهیم در همه فاکتور کسر 10 هزار ریال در نظر بگیرد چه باید بکنیم

اگر منظورتان از کسر تخفیف است در برنامه چندین گزینه وجود دارد که شاید کارتان را راه بیندازد :
1. گروه تخفیف کالاها (در تعاریف - کالاها و خدمات)
2. در تنظیمات عمومی برنامه درصد تخفیف پیش فرض

نقل قول:15- اگر بخواهیم از یک مبلغ بیشتر یک تخفیفی اعمال کند امکان دارد

16- اگر بخواهیم قیمت نقد و نسیه یک کالا را متفاوت در نظر بگیریم امکان دارد

17- اگر بخواهیم به فروش های از یک تاریخ تا یک تاریخ خاص یا از یک ساعت تا یک ساعت خاص تخفیف خاصی در نظر بگیریم امکان دارد

چنین امکاناتی در برنامه نیست. پیشنهادات خوبی است به تحلیلگران سیستم منتقل کردم تا روی آن تفکر کنند.

در پایان از وقتی و فکری که گذاشتید و این موارد را با ما در میان گذاشتید تشکر می کنم.

پیشنهاد می کنم در موارد بعدی چنین سوالات طولانی را بصورت موضوعی بشکنید و موضوعات جدیدی برای هر مورد جداگانه ثبت کنید تا برای سایرین نیز خواندن و درک کردن آن ساده باشد و قابل بحث توسط افراد مختلف باشد.

از اینکه با صبوری خود ما را یاری می رسانید سپاسگزاریم.
آدرسهای ارجاع