پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: گزارش سود و زیان غلط
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
من یه مشکلی دارم
اول برای هر کالا یه کد تعریف کردم
بعد ،تمام موجودی مغازه رو تحت یک فاکتور خرید با قیمت و تعداد هر کالا وارد کردم
اما موقعی که یک فاکتور فروش میزنم و از قسمت حسابداری ،سود و زیان رو انتخاب میکنم ،تمام مبلغ فاکتور فروش رو به عنوان سود میزنه
بدون اینکه قیمت خرید رو کم کنه
لطفا کمک کنید
با سلام.

دوست عزیز گزارش سود و زیان فاکتورهای فروش بدین شکل کار می کند. که موقع ثبت فاکتور فروش قیمت خریدی را که در اطلاعات کالا وارد کرده اید همراه با فاکتور فروش ذخیره می کند و بر اساس مقایسه قیمت خرید (منظور قیمت خرید در لحظه فروش می باشد) و قیمت فروش سود یا زیان فاکتور را محاسبه می کند و نمایش می دهد.

برای درک بهتر این موضوع یک کالای جدید تستی با نام دلخواه معرفی کنید و قیمت خرید آن را 1000 و قیمت فروش را 1500 بگذارید.
حالا یک فاکتور فروش ثبت کنید و از این کالا 5 عدد بفروشید. سپس گزارش سود فاکتورهای فروش را ملاحظه نمائید.

اینکه می فرمایید "گزارش سود و زیان اشتباه هست،ینی هرچی فاکتور خرید میزنی ،همون مبلغ رو کلا به عنوان سود حساب میکنه" دلیلش اینست که شما موقع فروش آن کالا قیمت خرید را صفر تعیین کرده بودید.

لطفا این مورد را بررسی کنید و نتیجه را به ما اطلاع دهید.
قیمت خرید درج شده و همچنین تعداد کالا
اما موقع گزارش گیری کل مبلغ فاکتور فروش رو به عنوان سود نمایش میده
با سلام مجدد.

دوست گرامی اینکه قیمت خرید در چه زمانی درج شده است حائز اهمیت است. روش صحیح اینست که قیمت خرید باید قبل از اینکه فاکتور فروشی ثبت شود درج شده باشد.

این مورد را در نرم افزار تست کردیم و درست کار می کند. دوباره با این راهنمایی جدید (مربوط به زمان درج قیمت خرید) تست کنید اگر نتیجه نگرفتید، از طریق تلگرام پیغام بگزارید تا همکاران ما به کامپیوتر شما ریموت شوند و این مشکل را از نزدیک بررسی کنند. شماره تلگرام : 09106790876.
لطفا در تلگرام ذکر کنید "مشکل گزارش سود و زیان غلط" .

ولی پیشنهاد من اینست که قبل از آن این تستی را که در بالا گفته بودم دقیقا به همان شکل انجام بدهید.
یعنی اول یک کالا با قیمتهای خرید 1000 و فروش 1500 معرفی کنید.
سپس فاکتور فروش ثبت کنید و گزارش سود همان فاکتور فروش را نگاه کنید، نه سود فاکتورهای فروشی را که قبلا ثبت کرده اید.

اگر جواب نگرفتید همکاران ما از طریق ریموت از نزدیک مشکل را روی کامپیوتر شما بررسی می کنند.

لطفا حتما تا رفع کامل مشکل مساله را پیگیری نمائید.
با تشکر از شما.
با سلام
بله،امروز پس از بررسی کامل به راه حل رسیدم که درج قیمت در زمان معرفی کالا به سیستم است
اما فقط قیمت خرید تعریف کردم و در یک فاکتور فروش ،مبلغ فروش را وارد کردم و در گزارش گیری سود را درست محاسبه کرد

فکر میکنم با تهیه فیلمهای آموزشی،بسیاری از مشکلات کاربران حل میشود

تشکر میکنم از پیگیری سریع و مجدانه شما
سپاس
با تشکر از اطلاع رسانی شما.

یک فیلم آموزشی برای آموزشهای اولیه نرم افزار ساخته شده است و در لینک زیر قرار دارد.
http://kahlek.ir/index.php/rahkarclips

به روی چشم. حتما فیلمهای آموزشی را افزایش می دهیم و تمام جزئیات و نکات نرم افزارها را در فیلم ها توضیح می دهیم.
با سلام
با تشکر از برنامه خوب شما
در قسمت گزارش حسابداری سود و زیان ، در قسمت فروش قیمت اعلام شده همراه با تخفیف و اضافات و یا کسورات اعلام می شود ولی در قسمت کسر خرید این موضوع اعمال نشده و اگر اضافات فاکتور و یا ... داشته باشیم در اخر سود را اشتباه حساب می کند.
لطفا این موضوع را بررسی و نتیجه را اعلام نمایید.

با تشکر
با سلام.

این موضوع را به تیم برنامه نویسی منتقل کردیم تا بررسی کنند و اگر مشکلی باشد آنرا در نسخه های بروز رسانی برطرف نمایند.

از اطلاع رسانی شما متشکریم.
آدرسهای ارجاع