پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: مشکل در رابطه با ثبت سند وصول چک تضمینی اصلاح شده
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
با سلام

امروز مشکلی در رابطه با ثبت سند اتوماتیک از سیستم خزانه داری پیدا کردم که ممکن بود تا ۱۰ سال هم پیدا نشود:
۱- یک چک عادی ثبت کنید.
۲- نوع چک را به تضمینی تغییر دهید.
۳- چک را وصول کنید
اکنون اگر در صفحه اسناد حسابداری، سند مربوطه را رویت کنید، متوجه میشوید که سند وصول چک عادی ثبت شده و نه چک تضمینی.
البته اگر از اول چک بصورت تضمینی ثبت شده بود، سند صحیحی برایش صادر میشد.

با تشکر
سلام.

دوست عزیز مساله اینطور که شما می فرمایید نمی باشد.

شما به محض اینکه چک را ویرایش می کنید و نوع آن را از عادی به تضمینی یا بالعکس تغییر دهید، بلافاصله سند حسابداری مربوطه ویرایش می گردد. در واقع آرتیکلهای آن مطابق با تضمین و طرف تضمین تغییر می یابد. دوباره تست نمایید و نتیجه را اطلاع دهید.

با تشکر.
سلام
ببینید منظور من سند "وصول چک" است که همچنان چک را عادی در نظر می‌گیرد‌ (صندوق بدهکار و اسناد دریافتنی بستانکار) در حالیکه نوع آنرا به تضمینی تغییر داده‌ایم.
اگر از اول تضمینی میزدیم ابتدا چک تضمینی را برمی‌گرداند و سپس اسناد دریافتنی را بدهکار و حساب شخص را بسنانکار می‌کند در ادامه صندوق را بدهکار و اسناد دریافتنی را بستانکار می‌کند.
سلام.

دوست عزیز در حالتی که شما می فرمائید نیز برنامه درست کار می کند. وقتی شما یک چک پرداختی تضمینی را پاس می کنید، آرتیکلهای زیر بصورت اتوماتیک ثبت می شوند.
جمعا 6 آرتیکل در این حالت ثبت می گردد که به شرح زیر می باشد.

1. حسابهای انتظامی : بدهکار
2. طرف حسابهای انتظامی : بستانکار
3. حسابهای پرداختنی : بدهکار
4. اسناد پرداختنی : بستانکار
5. اسناد پرداختنی : بدهکار
6. حساب بانکی : بستانکار

در این حالت دو آرتیکل اول حالت خنثی کردن چک تضمینی را دارد یعنی چک تضمینی دیگر در کار نیست و یک چک عادی داریم چون چکهای عادی هستند که پاس می گردند. پس ثبتهای تضمینی اولیه باید به نوعی خنثی شوند.
چهار آرتیکل بعدی نیز عملیات پرداخت و پاس شدن چک را ثبت می کند.

اگر با این مواردی که ذکر کردم بازهم مشکلی در میان هست اطلاع دهید تا دقیقتر به مساله بپردازیم.

با تشکر.
من چرا نمیتونم منظورمو بیان کنم. همه اینها در حالتی درست کار میکنند که چک از اول بعنوان چک تضمینی ثبت شده باشد. ولی اگر اشتباهی چک را بعنوان چک عادی ثبت کنیم و بعد آنرا اصلاح کرده و نوع آنرا تضمینی کنیم و سپس به آن وصول بدهیم میبینیم که آنرا بعنوان چک عادی تلقی کرده است.
سلام.

دوست عزیز شما منظورتان را کاملا درست گفته اید و ما هم درست برداشت کرده بودیم .

مساله را مجددا با دقت بیشتری بررسی کردم. فقط اشکال کار اینجاست که چون شما نگفته بودید چک پرداختی یا دریافتی بنده به اشتباه چکهای پرداختی را بررسی کردم و اگر پاسخم را ببینید متوجه این سوء تفاهم خواهید شد.

نقل قول:دوست عزیز در حالتی که شما می فرمائید نیز برنامه درست کار می کند. وقتی شما یک چک پرداختی تضمینی را پاس می کنید، آرتیکلهای زیر بصورت اتوماتیک ثبت می شوند.

بله کاملا حق با شماست در چکهای دریافتی مساله همانطور که شما می گویید می باشد و با تست و بررسی متوجه اشکال شدیم.

از اطلاع رسانی شما سپاسگزاریم و کج فهمی بنده را به بزرگی خودتان ببخشید.

حتما در نسخه های بروز رسانی این باگ برطرف خواهد شد.

با سپاس فراوان از شما آقا کیان عزیز.
توضیح اینکه این مشکل در چکهای دریافتی وجود دارد و در چکهای پرداختی که نوعشان از عادی به تضمینی تغییر یافته، مشاهده نمی‌شود.

ok
الان پاسخ شما را دیدم و از بزرگواری شما و صبری که به خرج دادید، نهایت سپاس را دارم.
هدف بنده، تنها کمک در ارتقاء نرم‌افزار است.

بسیار ممنون از شما
آدرسهای ارجاع