پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: تعداد دقیق کالا
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام
با تشکر از نرم افزار فوق العاده قوی و تیم پشتیبانی حرفه ای کاملتون من هر روز پیش میرم و سوالات بیشتری برام پیش میاد
فرض میکنیم کالایی داریم مثل کافی میکس که هر بسته شامل 30 عدده آیا میشه تعریف کرد که هر بسته کافی میکس شامل مثلا 30 عدده و هنگام فروش اگر واحد عدد رو دادیم جنس رو به صورت عدد حساب کنه و اگر بسته دادیم به صورت بسته
همچنین در قسمت انبار تعداد دقیق بده مثلا نشون بده موجودی کالای کافی میکس 10 بسته و 5 عدد مونده
سلام.

بله. این امکان در نرم افزار فروشگاهی راهکار وجود دارد.
در فرم معرفی کالاها، در نوار ابزار آن فرم، یک دکمه با عنوان "واحدهای فرعی اندازه گیری کالا / بسته بندیهای متفاوت یک کالا" وجود دارد.
ابتدا از لیست کالاها کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس این گزینه را کلیک کنید.
یک صفحه باز می شود که در آن صفحه از طریق دکمه افزودن می توانید برای کالای مورد نظر بسته بندیهای متفاوت و یا واحدهای اندازه گیری متفاوت را به همراه نسبت تبدیل آن معرفی نمایید.

اگر از این امکان استفاده کنید نباید فراموش کنید که موجودی کالا بر اساس کوچک ترین واحد اندازه گیری کالا داده می شود که هنگام معرفی خود کالا این واحد از شما پرسیده می شود.

با تشکر.
من همین کار رو انجام دادم و به طور مثال تعریف کردم هر بسته کافی میکس برابر است با 20 عدد اما در هنگام صدور فاکتور فروش با عوض کردن واحد عدد یا بسته قیمت تغییری نمیکنه مثلا انتظارداشتم زمانی که فاکتور فروش صادر میکنم با تغییر واحد تغییر قیمت بده یعنی اگر قیمت کافی میکس بسته ای 20 هزار تومان بود اگر یک بسته فروختیم همان 20 هزار اما اگر عدد فروختیم قیمت فروش بسته رو تقسیم بر تعداد کنه و حساب کنه یعنی زمانی که واحد عدد دادیم فی فروش بشه هزار تومان
همچنین تو قسمت موجودی انبار بر حسب عدد یا همون کوچکترین واحد گزارش میده
در این صورت با این شرایط خوب همون اول بیایم کالا رو ب عدد تعریف کنیم خیلی راحت تره که
سلام.

این مساله در نرم افزار کاملا درست کار میکند و همین الان پیش از ارسال این پاسخ به شخصه مساله را در نرم افزار تست کردم.

شما روش تعریفی را که در ادامه می گویم مو به مو بررسی کنید و ببینید کجای تعاریف اشکال داشته اید :

1. ابتدا یک کالا با نام "کافی میکس" در سیستم معرفی کنید و بارکد آن را مثلا "100" بگذارید. واحد اندازه گیری آن را "عدد" و قیمت فروش آن را "12000" ریال معرفی کنید.
2. در واحدهای اندازه گیری یک واحد جدید با نام "بسته بندی 20 تایی" معرفی کنید.
3. در قسمت "واحد های فرعی اندازه گیری کالا/بسته بندیهای متفاوت یک کالا" برای کالای فوق تعریف زیر را انجام بدهید.
4. هر یک "بسته 20 تایی" کافی میکس برابر است با "20" عدد - فی فروش را "200000" ریال قرار بدهید و بارکد آن را نیز برابر "400" قرار بدهید.
5. حالا وارد فاکتور فروش شوید : اگر بارکد 100 را تایپ کنید یک عدد کافی میکس به فاکتور اضافه می شود و قیمت آن نیز "12000" ریال می باشد.
و اگر بارکد 400 را تایپ کنید یک بسته 20 تایی با قیمت 200000 ریال به فاکتور اضافه می گردد.

اگر تمامی این مراحل را به درستی انجام داده باشید قطعا برنامه صحیح کار می کند.

با تشکر.
سپاسگزارم
بسیار توضیح کاملی بود و همونطور که گفتید عمل کرد ولی کاش میشد موجودی انبار رو به عدد نمیداد اگر بخواهیم هی موجودی انبار با کالا های توی فروشگاه رو تطبیق بدیم باید یک ماشین حساب دستمون باشه هی تعداد رو بر بسته ها تقسیم کنیم مخصوصا فروشگاه ما که همه ی جنس هامون به این شکله یعنی هم بسته بندی میفروشیم هم عددی
این مساله را به تیم برنامه نویسی منتقل کردیم.

تا در نسخه های بروز رسانی بعدی امکانی به این نرم افزار اضافه کنند تا موجودی کالا را بر اساس واحدهای اندازه گیری مختلف آن بدهد.

از اطلاع رسانی شما سپاسگزاریم
آدرسهای ارجاع