پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: نحوه تعریف کاربران و تعیین سطح دسترسی در نرم افزار فروشگاهی راهکار
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
برای تعریف کاربر وارد منوی "تعاریف - امنیت - کاربر" می شویم.
دکمه افزودن را می زنیم و مشخصات کاربر و کلمه عبور آن را وارد کرده و سپس دکمه ثبت را می زنیم.
در این صفحه اگر تیک "مدیر سیستم" را بزنیم کاربر به تمامی قسمتهای برنامه دسترسی خواهد داشت و اگر این تیک را نزنیم از طریق مکانیزم نقش ها می توانیم سطوح دسترسی کاربر را محدود سازیم.
برای معرفی نقش وارد منوی "تعاریف - امنیت - نقش" می شویم.
دکمه افزودن را می زنیم و نام نقش را وارد کرده و دکمه ثبت را می زنیم.
فرض کنید نقشی را که قصد معرفی داریم نقش "صندوقدار" می باشد، ما می توانیم با توجه به نوع کار پرسنلمان که به سیستم دسترسی دارند نقشهای با عناوین مختلف مثل مسئول خرید، انباردار و ... تعریف کنیم و برای هر نقش سطوح دسترسی مربوطه را اعمال کنیم.
بعد از معرفی نقش با استفاده از دکمه تعیین دسترسی نقش به اشیاء برنامه سطوح دسترسی وی را تعیین نماییم.
بعد از تعیین سطوح دسترسی مجددا وارد فرم کاربر می شویم و با استفاده از دکمه تعیین نقشهای کاربر مشخص می سازیم هر کاربر چه نقشی دارد.
حال از برنامه خارج شوید و مجددا با کاربری که معرفی کرده اید وارد برنامه شوید. خواهید دید که دسترسی های وی در حد و حدودی که شما مشخص ساخته اید محدود شده است.
سلام
من همه این فرایند ها رو انجام داردم
نفش فروشنده رو تعریف کردم
و دسترسی های لازم رو بهش دادم
ی کاربر جدید تعریف کردم نقش فروشنده رو بهش دادم
وقتی با کاربر جدید وارد میشم هیچ دسترسی نداره
ممنون میشم راهنمایی کنید
[attachment=58]
[attachment=59]
[attachment=60]
شما باید دسترسی هایتان را به طرز زیر تعریف کنید.
عملیات-فاکتورها
عملیات-فاکتورها-افزودن فاکتورفروش
عملیات-فاکتورها-افزودن فاکتوربرگشت از فروش
مجوزافزودن-فاکتورفروش
مجوزافزودن-فاکتور برگشت از فروش
مجوزافزودن-افزودن اضافات فاکتور
مجوز ویرایش-ویرایش فاکتور
که مورد اول را شما تعریف نکردید،امیدوارم موفق باشید.
با سلام

پاسخی که دوست عزیزمان iranempire1381 داده اند کاملا درست است.

در برنامه راهکار دو نوع دسترسی وجود دارد.

1. دسترسی به منوها
2. مجوزها

در مورد دسترسی منوها کل مسیر باید دارای دسترسی باشد. البته این مورد را به تیم برنامه نویسی منتقل کرده ایم تا در نرم افزار هوشمند سازی شود و بهینه تر شود تا کار معرفی دسترسی ها راحت تر گردد.
برای برخی عملیات خاص مانند عملیات افزودن، ویرایش و حذف علاوه بر اینکه نیاز به دسترسی به منو دارید، مجوزهای افزودن ، ویرایش، و حذف نیز نیاز دارید.

با سپاس فراوان
ممنون از راهنمایی تون درست شد
ممنون از دوست عزیز iranempire1381
آدرسهای ارجاع