پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: واریز نقدی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام و روز بخیر.من در سند افتتاحیه م یه سری مطالبات دارم که طی امسال پرداخت شدند اما سند واریز نقدیش رو که ثبت کردم در حسابش ننشسته و هنوز بدهکار نشونشون میده آیا باید سند دستی بابت این حسابها بزنم یا راهی برای ثبت در سیستم وجودداره؟
نقل قول:واریز نقدی
سلام و روز بخیر.من در سند افتتاحیه م یه سری مطالبات دارم که طی امسال پرداخت شدند اما سند واریز نقدیش رو که ثبت کردم در حسابش ننشسته و هنوز بدهکار نشونشون میده آیا باید سند دستی بابت این حسابها بزنم یا راهی برای ثبت در سیستم وجودداره؟

سلام

منظورتان از اینکه در حسابشان ننشسته دقیقاً چیست؟ در کجا گزارش گیری می کنید و اساس این صحبت چیست؟

نکته: محل صحیح گزارش گیری حساب اشخاص، بانکها و ... گزارش دفتر حساب، در حسابداری می باشد.

با سپاس
سلام مجدد من تراز آزمایشی رو میگیرم و دفتر هر حساب رو از اونجا چک میکنم.منظورم هم از اینکه درپیام قبلی نوشتم در حساب ننشسته اینه که طرف به شرکت ما بدهکار بوده الان اینترنتی مبلغی رو به حساب بانکیمون پرداخت کرده ومن تحت عنوان واریز نقدی از منوی خزانه داری ثبتش کردم اما انگار ارتباطی بین این سند واریز نقدی و حساب مشتری در سیستم وجود نداره و هنوز مشتری رو بدهکار نشون میده
با سلام

این مورد را که گفتبد دقیقتر بررسی کردیم. سند دستی بزنید. بخش دریافت و پرداختهای نقدی در خزانه داری هنوز با حسابهای شناور در ارتباط نمی باشد و دلیل مساله این بوده است.

با سپاس
ممنونم بابت پاسختون
در این مورد با شما موافق نیستم چون دقیقا یکی از این ثبت ها را در دفتر حسابش نشان میدهد اما الباقی را طبق راهنمایی جنابعالی سند دستی زدم.
نقل قول:واریز نقدی
در این مورد با شما موافق نیستم چون دقیقا یکی از این ثبت ها را در دفتر حسابش نشان میدهد اما الباقی را طبق راهنمایی جنابعالی سند دستی زدم.

با سلام

لطفاً به توضیحاتی که در ادامه می دهم دقت کنید:

1. دریافتها و پرداختهای نقدی می توانند فقط به اشخاص و از اشخاص درج شوند. و در صورتیکه برای شخص مربوطه حساب تفصیلی شناور نسبت داده شده باشد در دفتر حساب تفصیلی شناورش نیز منعکس می گردد. اگر چنین نیازی دارید این بخش را می توانید مورد استفاده قرار دهید، فقط مساله نسبت دادن حساب شناور به آن شخص را دقت کنید که رعایت کرده باشید.

2. دلیلی که بنده گفتم ترجیحاً از سند حسابداری به جای این بخش استفاده کنید این بود که مشابه چکها مکانیزمی برای دریافت از حساب یا اشخاص به صورت انتخابی ندارد و از این لحاظ دست شما برای انتخاب بسته می باشد.

با توجه به این موارد گفته شده، می توانید نسبت به نیاز خودتان از این بخشها استفاده کنید. فقط در پایان در مورد اشخاص و شرکتها حتماً آموزش زیر را با دقت ببینید:

فیلم آموزشی معرفی اشخاص و شرکتها در سیستم یکپارچه راهکار و تشریح کاربرد و اهمیت ارتباط اشخاص و حسابهای شناور
http://rahkarsoft.com/rahkaredu/index.php/post355423

با سپاس
آدرسهای ارجاع