پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: اس کیو ال
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام
چند سوال برایم مطرح شده است.
اول اینکه اگر بجای sql دوهزارو هشت sql دوهزار و شانزده نصب کنیم در اجرای برنامه و اتصال مشکلی پیش نمی آید؟
دوم اینکه در نسخه شبکه برای ورژن 3 نرم افزار آیا باید روی کلاینت هم دات نت 4.7.2 را نصب کنیم؟
و آخر اینکه من در سرور دات نت 4.7.2 را نصب کرده ام ولی هنگام نصب اس کیو ال 2008 پیغام الزام نصب دات نت 3.5 را می دهد.
سپس این دات نت را هم نصب کردم ولی فایده ای ندارد و دوباره همان پیغام را می دهد.
لطفا راهنمایی کنید.
متشکرم
با سلام

نقل قول:اول اینکه اگر بجای sql دوهزارو هشت sql دوهزار و شانزده نصب کنیم در اجرای برنامه و اتصال مشکلی پیش نمی آید؟

به هیچ وجه توصیه نمی شود. حتماً نسخه های گفته شده در سایت را نصب کنید. برای درک بهتر موضوع توصیه می کنم لینک زیر را بخوانید:

بررسی سازگاری بین نسخه های مختلف اس کیو ال سرور
http://khoshamoz.ir/index.php/post1283

نقل قول:دوم اینکه در نسخه شبکه برای ورژن 3 نرم افزار آیا باید روی کلاینت هم دات نت 4.7.2 را نصب کنیم؟

بله باید نصب کنید. دات نت 4.7.2 برای فایل های اجرایی برنامه است و پیش نیاز فایلهای برنامه می باشد.

نقل قول:و آخر اینکه من در سرور دات نت 4.7.2 را نصب کرده ام ولی هنگام نصب اس کیو ال 2008 پیغام الزام نصب دات نت 3.5 را می دهد.

منطقی است که این پیغام را بدهد. ماجرا به این شکل است که اینها نسخه های متفاوت هستند و البته نصب آنها در کنار یکدیگر مشکلی ایجاد نمی کند. در این زمینه مایکروسافت بهتر بود نامگذاریها را تغییر می داد که چنین نکرده است. به زبان ساده دات نت 3.5 با دات نت 4.7 دو برنامه کاملا متفاوت هستند و تنها شباهت آنها اسمشان است. یک نکته هم در مورد دات نت 3.5 بگویم و آن اینکه معمولاً نسخه های نصبی دات نت 3.5 داخل خودش دات نت های 2.0 و 1.0 را نیز دارد.

نقل قول:سپس این دات نت را هم نصب کردم ولی فایده ای ندارد و دوباره همان پیغام را می دهد.

ویندوز نصب شده بر روی کامپیوتر سرور چیست. توجه داشته باشید که نصب دات نت 3.5 در ویندوزهای مختلف روشهای متفاوتی دارد. گاهاً بعد از نصب باید در گزینه های ویندوز آن را تیک بزنید و بعد ریستارت کنید تا اعمال شود.

با سپاس
(02-10-2018 11:55 PM)admin نوشته: [ -> ]نصب دات نت 3.5 در ویندوزهای مختلف روشهای متفاوتی دارد. گاهاً بعد از نصب باید در گزینه های ویندوز آن را تیک بزنید و بعد ریستارت کنید تا اعمال شود.

با سپاس

سلام
تیک فیچرز را زده ام...
من requirment اس کیو ال 2008 را خواندم و ویندوز 7 در آن نبود.
همچنین ویندوز 7 دات نت 3.5 را در خود دارد و نیازی به نصب آن نیست و این دات نت اصلا روی ویندوز 7 قابل نصب نیست (incompitable)
یعنی اس کیو ال 2008 روی ویندوز 7 قابل نصب نیست، درست است؟
آیا کسی sql2008 را روی ویندوز 7 نصب کرده است؟
البته من آن را روی ویندوز 10 نصب کرده ام!!!! ولی روی ویندوز 7 نمی شودHuh
لطفا راهنمایی کنید.
با سلام

نقل قول:آیا کسی sql2008 را روی ویندوز 7 نصب کرده است؟

بیش از صدها بار نصب کرده ایم، خیالتان راحت، 100% و بدون شک نصب می شود.

یک نکته هم قابل ذکر است: برنامه اس کیو ال سرور به دلیل گستردگی و بزرگی این محصول تاثیرات بسیاری در سیستم عامل می گذارد و ممکن است در برخورد با اشکالات مختلف نصب به خطا بخورد. در گوگل هم اگر جستجو کنید متوجه خواهید شد که انواع و اقسام خطاها در هنگام نصب اس کیو ال سرور گزارش شده اند که برخی ها قابل رفعند و برای رفع برخی به ناچار باید ویندوز عوض کنید. توضیه می کنم متن دقیق انگلیسی خطا را در گوگل جستجو کنید شاید راه حلی پیدا کنید.

با سپاس
(07-10-2018 02:08 PM)admin نوشته: [ -> ]بیش از صدها بار نصب کرده ایم، خیالتان راحت، 100% و بدون شک نصب می شود.
با سلام
مشکل با تغییر sql standard به sql enterprise r2حل شد.
متشکرم
موفق باشید
آدرسهای ارجاع