پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: طراحی فاکتور
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
در طراحی فاکتور باید چکار کنم که بدهی قبلی شخص و شرح که مربوط به کالاها میباشد چاپ شود ،در گزارشاتی که من از سرور راهکار دانلود کردم بدهی قبلی را نشان و چاپ نمیکند فقط جمع بدهی قبلی و فاکتور جدید را محاسبه و چاپ میدهد مثال بدهی قبلی شخص 2000 و فاکتور جدید 3000 به این روش نمایش میدهد جمع مبلغ فاکتور 3000 جمع بدهی ومبلغ فاکتور 5000 میخام راهی برای نمایش بدهی قبلی که 2000نمایش داده شود
با سلام

آنچیزی که به عنوان بدهی در نرم افزار راهکار در فاکتور قابل چاپ می باشد، بدهی نهایی آن شخص می باشد یعنی تمامی فاکتورها، دریافتها و پرداختهای نقدی و غیر نقدی، چکهای دریافتی و پرداختی و حساب و کتابهای آن شخص در آن لحاظ شده اند. چیزی به نام بدهی تا فاکتور خاص نداریم.

با سپاس
ولی در فاکتورهایی که شرکت برای ما میاره مبلغ بدهی مشخص میباشد که در راهکار جمع مبلغ فاکتور و بدهی قبلی را نمایش و چاپ میکنه باید دستی حساب شود و ذکر شود
نقل قول:ولی در فاکتورهایی که شرکت برای ما میاره مبلغ بدهی مشخص میباشد که در راهکار جمع مبلغ فاکتور و بدهی قبلی را نمایش و چاپ میکنه باید دستی حساب شود و ذکر شود

با سلام

بنده نمی دانم این شرکتی که از آن صحبت می کنید چیست و اساساً برای چه مطرحش کردید. صحبت اولیه بنده همچنان برقرار است:

آنچیزی که به عنوان بدهی در نرم افزار راهکار در فاکتور قابل چاپ می باشد، بدهی نهایی آن شخص می باشد یعنی تمامی فاکتورها، دریافتها و پرداختهای نقدی و غیر نقدی، چکهای دریافتی و پرداختی و حساب و کتابهای آن شخص در آن لحاظ شده اند. چیزی به نام بدهی تا فاکتور خاص نداریم.

با سپاس
مطرح کردن شرکت اصلا منظور خاصی نداشت،فقط من یه مشکل را با شما در میان گذاشتم بنده خودم چهار ساله که برای چند شرکت کار حسابداری انجام میدم ، و با شناخت نرم افزارهایی متعدد،برای سیستم کاریه خودم از نرم افزار شما برای کار استفاده کردم،قوانین در فاکتور فروش به این روش میباشد که آخرین بدهی شخص تا آخرین تاریخ فاکتور فروش که در فروش امروز میباشد برایش ثبت شود ،مثال فاکتوری امروز برای شخصی صادر میشودمبلغ فاکتور 20000 مبلغ بدهی تا این تاریخ 30000است در فاکتورها به این روش چاپ میشود مبلغ این فاکتور20000 ،بدهی قبلی شما تا این تاریخ 30000،،،، مبلغ قابل پرداخت با احتساب این فاکتور50000میباشد ،
که در چاپ فاکتور راهکار اگر مبلغ پرداختی را مشتری نقدی پرداخت کند به این روش ذکر میشود مبلغ 20000بصورت نقدی پرداخت شد بدهی شما 30000،ولی اگر فاکتور را مشتری پرداخت نکند و فاکتور امروز هم بدهکار شود.به این روش ذکر میشود مبلغ این فاکتور20000 بدهی شما 50000،و چیزی از بدهی قبلی شخص ذکر نمیشود که مشتری متوجه شود بدهی قبلی 30000بوده،،،،معمولا در فاکتورهاییکه برای پخش مویرگی استفاده میشود اول برای مشتری پیش فاکتور ثبت میشود و مبلغ پرداختی شخص را بصورت بدهی ثبت میکنند تا بعد اینکه بار تحویل مشتری داده شد ، و تکلیف مشخص شد چه مراوداتی صورت گرفتگبصورت نقدی چک یا کارتخوان فاکتور به فاکتور تبدیل و مراوداتی مالی در سیستم ذکر میشود ،ممنون
با سلام

در متنی که ارسال کردید علیرغم اینکه چند بار آن را خواندم دقیقاً منظور شما را متوجه نشدم. اینکه با مثال و جزء به جزء توضیح می دهید بسیار هم عالی است اما لطفاً درخواست یا پیشنهاد خود را واضحاً در انتهای آن نیز بیان کنید.

اگر منظور شما اینست مانده حساب مشتری تا فاکتور خاص را در نرم افزار داشته باشید که قبلاً خدمتتان عرض کردم در برنامۀ راهکار این مانده را نداریم و مانده نهایی را ارائه می دهیم.

با سپاس
راهکار چاپ
بقول شما اگر بخواهیم آخرین بدهی شخص را تا فاکتور خاص یعنی آخرین بدهی شخص رادر صدور آخرین فاکتورفروش نمایش داده شود چه باید کرد؟در آخرین فاکتور فروش آخرین بدهی شخص را نمایش دهد،فکر کنم زیاد پیچیده مطرح نکردم،در فست ریپورت از کدام گزینه برای طراحی چاپ استفاده کنم،که اگر مبلغ آخرین فاکتور هم نسیه باشد،در گزارش مبلغ بدهی قبلی شخص را تا این فاکتور نمایش دهد وبعد با احتساب این فاکتور جمع و قابل پرداخت شود،که مشتری بدهی قبلی خود را بداند،بدهی قبلی تا تاریخ این فاکتور چقدر بوده
نقل قول:طراحی فاکتور
بقول شما اگر بخواهیم آخرین بدهی شخص را تا فاکتور خاص یعنی آخرین بدهی شخص رادر صدور آخرین فاکتورفروش نمایش داده شود چه باید کرد؟در آخرین فاکتور فروش آخرین بدهی شخص را نمایش دهد،فکر کنم زیاد پیچیده مطرح نکردم،در فست ریپورت از کدام گزینه برای طراحی چاپ استفاده کنم،که اگر مبلغ آخرین فاکتور هم نسیه باشد،در گزارش مبلغ بدهی قبلی شخص را تا این فاکتور نمایش دهد وبعد با احتساب این فاکتور جمع و قابل پرداخت شود،که مشتری بدهی قبلی خود را بداند،بدهی قبلی تا تاریخ این فاکتور چقدر بوده

با سلام مجدد

راهکار این مساله در فست ریپورت نیست، باید در نرم افزار گنجانده شود. اساساً اینکه ما بدهی تا فاکتور خاص را در نرم افزار نگنجانده ایم بیشتر دلیل منطقی دارد. چرا که بدهی تا یک فاکتور خاص یک چیز کاملاً بی معنا می باشد. منطقاً می توان محاسبه کرد که بدهی یک شخص تا یک تاریخ خاص چقدر است اما اینکه تا فاکتور خاص محاسبه شود کاملاً غیر منطقی است. در اینصورت اگر بعد از آن فاکتور گردش های دیگری داشته باشد چه میشود، آیا باید آنها را هم در آن فاکتور لحاظ کرد یا خیر؟ برای همین نوع ابهامات است که در نرم افزار راهکار هرگز به سمتی نرفته ایم که بدهی تا فاکتور خاص را محاسبه کند چرا که بعداً توجیه منطقی برای ما ندارد.

به خود شما هم توصیه می کنم سر این موضوع بدهی تا فاکتور خاص به صورت عمیق تفکر کنید و ببیند که منطقاً چیز بی معنایی می باشد و قابل دفاع کردن نیست.

با سپاس
آدرسهای ارجاع