پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: تداخل چاپگر
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2
سلام
قبلا بصورت شبکه و با ورژن قبلی نرم افزار و ویندوز 7 کار می کردم و مشکلی نبود.
اخیرا ویندوز10 را نصب و نرم افزار را به ورژن 3 آپدیت کردم.
حالا این مشکل بوجود آمده که روی یک کامپیوتر چاپگر 8 سانتی و چاپگر آ5 را تعریف می کنم و مشکلی نیست اما وقتی روی کامپیوتر دوم تنظیمات چاپگر را انجام میدهم تنظیمات چاپگر اول می پرد!!!!! و وقتی روی چاپگر اول تنظیمات را مجددا انجام می دهم چاپگر دوم می پرد!!!!
لطفا راهنمایی فرمایید.

(توضیح اینکه هم در شبکه فعلی و هم در شبکه قبلی چاپگر کانن - A4- شیر شده و چاپگرهای 8 سانتی دو مدل متفاوت هستند.)
نقل قول:تداخل چاپگر
سلام
قبلا بصورت شبکه و با ورژن قبلی نرم افزار و ویندوز 7 کار می کردم و مشکلی نبود.
اخیرا ویندوز10 را نصب و نرم افزار را به ورژن 3 آپدیت کردم.
حالا این مشکل بوجود آمده که روی یک کامپیوتر چاپگر 8 سانتی و چاپگر آ5 را تعریف می کنم و مشکلی نیست اما وقتی روی کامپیوتر دوم تنظیمات چاپگر را انجام میدهم تنظیمات چاپگر اول می پرد!!!!! و وقتی روی چاپگر اول تنظیمات را مجددا انجام می دهم چاپگر دوم می پرد!!!!
لطفا راهنمایی فرمایید.

(توضیح اینکه هم در شبکه فعلی و هم در شبکه قبلی چاپگر کانن - A4- شیر شده و چاپگرهای 8 سانتی دو مدل متفاوت هستند.)

با سلام

این مشکل از آن دست مشکلاتی نیست که ما بتوانیم راهنمایی کنیم. چرا که نیاز به بررسی از نزدیک و شرایط متنوع و مختلفی دارد که عملاً برای ما پاسخگویی میسر نیست.
با این حال اگر سایر دوستان و کاربران تجربیات مشترکی داشته باشند می توانند به یکدیگر کمک نمایند.

با سپاس
سلام
در این مدت به شرح زیر تستهای مختلفی روی سیستم زدم:
چاپگر ماشین 1 را از مسیر زیر تنظیم و تست کرده و چاپ داد.
تعاریف - تنظیمات - ویرایش قالب گزارشات - انتخاب چاپگر 8 سانتی - ویرایش f2 - و در پنجره باز شده - file -
printer setup...
انتخاب پرینتر و تیک save this printer...
و ok
پرینتر چاپ داد.

مرحله بعد همین مسیر را روی ماشین 2 انجام دادم و چاپ داد اما چاپگر ماشین 1 از کار افتاد.

بعد وارد کنترل پنل ویندوز هر دو ماشین 1 و 2 شدم و در قسمت دیوایس و پرینترها روی پرینتر مورد نظر راست کلیک کرده و آنها را تست کردم.
هر دو ماشین چاپ داد و تقریبا متقاعد شدم این خطا از ورژن جدید نرم افزار است.
آیا شما هم با من موافقید؟
فعلا تا پیدا شدن علت خطا می خواهم همان ورژن قبلی 2.8 را نصب کنم ولی فایل آن را ندارم و فقط فایل ورژن 3 را دارم.
ممکن است لینک دانلود ورژن قبلی را برایم ارسال کنید؟

متشکرم
با سلام

نسخه 2.8.1.0 را می توانید از لینک زیر دانلود نمایید.

http://kahlek.ir/rahkarsoft/RahkarPOS_Up..._8_1_0.zip

با این نسخه هم تست کنید و نتیجه را در همینجا اطلاع رسانی نمایید.

با سپاس
(26-06-2018 03:03 PM)admin نوشته: [ -> ]با سلام

نسخه 2.8.1.0 را می توانید از لینک زیر دانلود نمایید.

http://kahlek.ir/rahkarsoft/RahkarPOS_Up..._8_1_0.zip

با این نسخه هم تست کنید و نتیجه را در همینجا اطلاع رسانی نمایید.

با سپاس

نصب کردم و حالا کد فعالسازی می خواهد...
سریال
......
برای دریافت کد فعالسازی از طریق سامانه چت آنلاین راهکار استفاده کنید.

http://khoshamoz.ir/rahkarsupport/

با سپاس
(26-06-2018 07:46 PM)admin نوشته: [ -> ]برای دریافت کد فعالسازی از طریق سامانه چت آنلاین راهکار استفاده کنید.

http://khoshamoz.ir/rahkarsupport/

با سپاس

سلام
اجازه بدهید قبل از گرفتن کد یک تست دیگر که روی برنامه زده ام را بگویم شاید علت مشکل مشخص شود....

من روی یک دستگاه و روی تنظیمات چاپگر 8 سانتی چاپگر 8 سانتی را ست کردم
بعد روی دستگاه بعد روی چاپگر 6 سانتی چاپگر 8 را ست کردم
حالا هر دو دستگاه چاپ می دهد ولی در مورد ماشین دوم برای هر چاپ باید مدام چاپگر 6 سانتی را انتخاب کنم (چون در تنطیمات عمومی چاپگر 8 سانتی تعریف شده است)

آیا این امر به شما کمکی برای یافتن علت مشکل می کند؟
نقل قول:سلام
اجازه بدهید قبل از گرفتن کد یک تست دیگر که روی برنامه زده ام را بگویم شاید علت مشکل مشخص شود....

من روی یک دستگاه و روی تنظیمات چاپگر 8 سانتی چاپگر 8 سانتی را ست کردم
بعد روی دستگاه بعد روی چاپگر 6 سانتی چاپگر 8 را ست کردم
حالا هر دو دستگاه چاپ می دهد ولی در مورد ماشین دوم برای هر چاپ باید مدام چاپگر 6 سانتی را انتخاب کنم (چون در تنطیمات عمومی چاپگر 8 سانتی تعریف شده است)

آیا این امر به شما کمکی برای یافتن علت مشکل می کند؟

با سلام

نکته خیلی خوبی را اشاره کردید که می تواند این مساله را رمزگشایی کند. ما در نرم افزار تنظیماتی تحت عنوان "تنظیمات کاربر" داریم. این تنظیمات برای کاربری که وارد برنامه شده است اعمال می شود. توصیه من اینست که طبق آموزش زیر که لینکش را می فرستم کاربر دیگری معرفی کنید و روی این دو کامپیوتر از دو کاربر متفاوت استفاده کنید. حالا با توجه به کاربری که از هر کامپیوتر استفاده می کند تنظیمات پرینتر را متناسب با او سِت نمایید.

امنیت اطلاعات در نرم افزار
http://khoshamoz.ir/index.php/post1022

با سپاس
(27-06-2018 04:37 PM)admin نوشته: [ -> ]نکته خیلی خوبی را اشاره کردید که می تواند این مساله را رمزگشایی کند. ما در نرم افزار تنظیماتی تحت عنوان "تنظیمات کاربر" داریم. این تنظیمات برای کاربری که وارد برنامه شده است اعمال می شود. توصیه من اینست که طبق آموزش زیر که لینکش را می فرستم کاربر دیگری معرفی کنید و روی این دو کامپیوتر از دو کاربر متفاوت استفاده کنید. حالا با توجه به کاربری که از هر کامپیوتر استفاده می کند تنظیمات پرینتر را متناسب با او سِت نمایید.

امنیت اطلاعات در نرم افزار
http://khoshamoz.ir/index.php/post1022

با سپاس

بله، به این موضوع واقفم و در پست قبلی هم اشاره کردم.
من برای همه کاربرها چاپگر 8 سانتی را پیش فرض قرار داده ام و چاپگرها هم واقعا 8 سانتی هستند.
اگر برای کاربرها چاپگر متفاوت تعریف کنم ( 6 و 8 سانتی) و همان تعریف را روی ماشین خودش (فاکتور 6 یا 8 سانتی) انجام دهم چاپگرها کار میکند و کاربر صرفا باید با ماشین خودش کار کند و فرضا اگر کاربرها جایگزین شوند چاپ نمیدهد. در حالیکه قبلا این مشکل نبود، چون همه تنظیمات کاربرها و تنظیمات چاپگرها روی فاکتور 8 سانتی ست شده بود.
اگرچه مشکل چاپگر آ4 نیز کماکان وجود دارد.
نقل قول:اگر برای کاربرها چاپگر متفاوت تعریف کنم ( 6 و 8 سانتی) و همان تعریف را روی ماشین خودش (فاکتور 6 یا 8 سانتی) انجام دهم چاپگرها کار میکند و کاربر صرفا باید با ماشین خودش کار کند و فرضا اگر کاربرها جایگزین شوند چاپ نمیدهد. در حالیکه قبلا این مشکل نبود،

با سلام

تنظیماتی که برای کاربر انجام می دهید در پایگاه داده در سرور ذخیره می شود و بر اساس اطلاعات لاگین بارگذاری می گردد، تا اینجای کار کاملاً منطقی است. در مورد پرینتر یک نکته خاص وجود دارد و آن اینست که چون پرینتر به کامپیوتر متصل است، طبیعتاً آن کاربر خاص در آن کامپیوتر خاص بدون مشکل می تواند کار کند و تنظیمات بدرستی برایش بارگذاری می شوند.

نقل قول:در حالیکه قبلا این مشکل نبود

از ابتدای برنامه و از نسخه 1 تا کنون تنظیمات کاربر بر همین منوال و قاعده بوده و هستند. احیاناً قبلاً چنین صورت مساله ای نداشتید.

اما توصیه اصلی من به شما:

به هر حال اینکه قبلا اینطور بوده است یا نه الان مشکل اصلی نیست. شما با این اطلاعاتی که راجع به تنظیمات کاربر و همینطور محدودیت های تنظیمات پرینتر در هر کامپیوترتان دارید، بهترین راه حل ممکن را با ابزارهای موجود و ترکیب آن با خلاقیت خودتان بیابید.

با سپاس
صفحات: 1 2
آدرسهای ارجاع