پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: نت فرم ورک
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام
می خواهم نرم افزار را به ورژن 3 ارتقا بدهم ولی هنگام نصب
نت فرم ورک 4.7.2 با خطای
a certificate chain could not be built to a trusted root authority
مواجه می شوم.
لطفا راهنمایی کنید.
نقل قول:سلام
می خواهم نرم افزار را به ورژن 3 ارتقا بدهم ولی هنگام نصب
نت فرم ورک 4.7.2 با خطای
a certificate chain could not be built to a trusted root authority
مواجه می شوم.
لطفا راهنمایی کنید.

با سلام

ظاهراً این خطا یک باگ در ویندوز است که در حالات خاصی پیش می آید. این خطا را در اینترنت جستجو که کردیم خود مایکروسافت راه حلی را برای آن ارائه داده است که لینکش را برایتان می فرستم.

https://blogs.msdn.microsoft.com/vsnetse...thority-2/

نکته: در مورد صحت یا سقم این روش مسئولیت با شرکت مایکروسافت می باشد و ما نتیجۀ آن را تست نکرده ایم.

با سپاس
(08-06-2018 01:46 PM)admin نوشته: [ -> ]مایکروسافت راه حلی را برای آن ارائه داده است که لینکش را برایتان می فرستم.

https://blogs.msdn.microsoft.com/vsnetse...thority-2/

با سپاس

سلام
من که چیزی از این لینک نفهمیدم...
نقل قول:سلام
من که چیزی از این لینک نفهمیدم...

با سلام

این خطا جزء دسته خطاهای ویندوز است و مسئولیتش متوجه خود مایکروسافت است و نه ما.
ما مجبور هستیم تا از محصولات و ابزارهای مایکروسافت همچون ویندوز، اس کیو ال سرور، دات نت فریم ورک و ... استفاده کنیم و البته این ابزارها در حالت معمول مشکلی ندارند، برخی مواقع هم مانند این صورت مساله شما ممکن است باگهایی به دلایل مختلف در میان باشند.

با اینحال به تیم فنی منتقل کردیم تا در صورت امکان خطاهای اینچنینی را ترجمه کنند. اگر ترجمه ای صورت پذیرد از طریق همین صفحه اطلاع رسانی صورت می پذیرد.

یک نکته جانبی: معمولاً در برخی موارد مشابه اینچنینی در ویندوز 10، با بروز رسانی خود ویندوز مشکل نصب دات نت فریم ورک 4.7.2 برطرف شده است. لطفاً این روش را هم تست کنید و نتیجه اش را اطلاع دهید تا بتوانیم برای پاسخگویی به سایر کاربرهایی که شاید این مشکل را داشته باشند کمک کنیم.

با سپاس از شما
(10-06-2018 04:54 PM)admin نوشته: [ -> ]با سلاماگر ترجمه ای صورت پذیرد از طریق همین صفحه اطلاع رسانی صورت می پذیرد.

یک نکته جانبی: معمولاً در برخی موارد مشابه اینچنینی در ویندوز 10، با بروز رسانی خود ویندوز مشکل نصب دات نت فریم ورک 4.7.2 برطرف شده است. لطفاً این روش را هم تست کنید و نتیجه اش را اطلاع دهید تا بتوانیم برای پاسخگویی به سایر کاربرهایی که شاید این مشکل را داشته باشند کمک کنیم.

با سپاس از شما

سلام
ضمن تشکر از زحمات شما به عرض می رسانم من نرم افزار را روی چندین کامپیوتر دارم و یکی از آنها که ویندوز 10 دارد به راحتی دات نت 4.7.2 نصب شد ولی بعدی که ویندوز 7 دارد خطای فوق را می دهد.
در سرچ فارسی که تقریبا چیزی نیافتم ولی با سرچ انگلیسی موارد زیادی یافت شد.
طبق بررسی هایی که کردم معمولا کامپیوترهایی که به اینترنت وصل نمیشوند و آپدیت آنها بسته است به این مشکل برمی خورند و ربطی به نوع ویندوز ندارد.
از لینک فوق (ماکرسافت) هم سرتیفیکیت را دانلود و به حالت عادی نصب کردم ولی مشکل حل نشد و ظاهرا باید این کار از طریق Certmgr.exe (Certificate Manager Tool) انجام شود که تخصصی تر است.
امیدوارم شما به راه حل ساده تری برسید و اعلام کنید

موفق باشید
با سلام

از اینکه نتیجه تلاشهایتان را با ما و بقیه کاربران به اشتراک گذاشتید صمیمانه تشکر می کنیم. قطعاً ما هم به هر راه حل ساده تری برسیم اینجا منتشر خواهیم کرد.

با سپاس
آدرسهای ارجاع