پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: اتصال به sql تحت شبکه
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
با سلام و عرض خسته نباشید;
ببخشید بنده امروز برای یکی دیگه از سیستم هام برنامه رو سفارش دادم. هدفم اینه که برنامه رو تحت شبکه راه اندازی کنم به همین دلیل نسخه کامل sql 2008 رو نصب کردم و تمام تنظیمات رو هم طبق توضیحات انجام دادم. هنگام اتصال راهکار به sql ارور 25 که بیانگر عدم توانایی اتصال برنامه به سرور sql هست رو دریافت میکنم. با توجه به اینکه تمام تنظیمات sql درست انجام شده و روی یوز sa میتونم وارد برنامه sql بشم آیا امکانش هست مشکل از تنظیمات فایروال باشه؟ یا مشکل چیز دیگری هست.
لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر فراوان
نقل قول:اتصال به sql تحت شبکه
با سلام و عرض خسته نباشید;
ببخشید بنده امروز برای یکی دیگه از سیستم هام برنامه رو سفارش دادم. هدفم اینه که برنامه رو تحت شبکه راه اندازی کنم به همین دلیل نسخه کامل sql 2008 رو نصب کردم و تمام تنظیمات رو هم طبق توضیحات انجام دادم. هنگام اتصال راهکار به sql ارور 25 که بیانگر عدم توانایی اتصال برنامه به سرور sql هست رو دریافت میکنم. با توجه به اینکه تمام تنظیمات sql درست انجام شده و روی یوز sa میتونم وارد برنامه sql بشم آیا امکانش هست مشکل از تنظیمات فایروال باشه؟ یا مشکل چیز دیگری هست.
لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر فراوان

با سلام

مشخصاً در مورد مشکل شما بله از فایروال هم می تواند باشد. فایروال را غیر فعال کنید و تست کنید.

نکته: نصب برنامه در شبکه جزء خدمات و تعهدات راهکار نمی باشد، با این وجود یک آموزش در لینک زیر ایجاد کرده ایم که می تواند برای شما مفید باشد.

نحوه تنظیمات اس کیو ال سرور در حالت شبکه
http://rahkarsoft.com/rahkaredu/index.php/post355280

با سپاس
متاسفانه مشکل برطرف نشد, الان مشکل بنده رو سیستم اصلی هست که به sql سرور روش نصب هست و امکان اتصال نرم افزار حسابداری به اون وجود نداره
ببخشید آیا نسخه Enterprise روی ویندوز 10 قابل استفاده هست یا باید نسخه standard رو نصب کنم؟
با سلام

نقل قول:متاسفانه مشکل برطرف نشد, الان مشکل بنده رو سیستم اصلی هست که به sql سرور روش نصب هست و امکان اتصال نرم افزار حسابداری به اون وجود نداره

نصب برنامه ها تحت اس کیو ال سرور در شبکه خودش یک تخصص می باشد و نیاز به تجربۀ مشابه قبلی دارد. حتی متخصصان این کار نیز ممکن است جاهایی به خطاهایی برخورد کنند که ردیابی آنها مشکل باشد و ساعتها وقت صرف برطرف کردن اشکالات کنند. به همین دلیل است که ما این نوع خدمات را جزء تعهداتمان قرار نداده ایم و اساساً مسئولیتش را قبول نکرده ایم.

نقل قول:ببخشید آیا نسخه Enterprise روی ویندوز 10 قابل استفاده هست یا باید نسخه standard رو نصب کنم؟

نسخه Enterprise مخصوص ویندوزهای سرور است، اما ممکن است روی ویندوزهای کلاینت هم نصب شود. نسخه ای که ما به مشتریان پیشنهاد داده ایم و لینک دانلود قرار داده ایم نسخه developer می باشد که روی ویندوزهای کلاینت تست کرده ایم و جواب گرفته ایم.

با سپاس
خیر مشکل بنده نسخه برنامه بود که دارای مشکلاتی بود, پس از نصب نسخه Enterprise مشکل کاملا برطرف شد و هم اکنون بر روی هر دو سیستم به راحتی راهکار اجرا میشه
با تشکر فراوان
آدرسهای ارجاع