پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: ثبت کالا با فی خرید صفر
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
با سلام

من در حال ورود اطلاعات به سیستم هستم. پس از تعریف طرف حساب ها و بانک ها و صندوق و چک ها قصد دارم به روش زیر کالا های اول دوره را وارد کنم لطفا بفرمایید آیا این ترتیب صحیح می باشدیا خیر؟ و احتمالا مشکلی در محاسبه سود و زیان ایجاد نمی گردد( به روش میانگین موزون)

با توجه به تدکری که در آموزش روش میانگین موزون تحت عنوان "نکات مهم......" آمده بود(لینک)
http://khoshamoz.ir/index.php/post1133

1- تغییر اتوماتیک بهای خرید .... غیر فعال
2- هشدار بیش از موجودی کالا .... فعال
3- موجودی انبار با فاکتور خرید وارد گردیده و فی خرید و فروش را صفر قرار داده
به این ترتیب ظاهرا میانگین موزون قیمت خرید و محاسبه سود و زیان درست می باشد. البته ضمنا طرف حساب بستانکار را یک حساب فرضی (بعنوان حساب انتظامی) و بدهکار را صندوق فرضی(بعنوان صندوق انتظامی) قرار خواهم داد.
با تشکر
نقل قول:با سلام

من در حال ورود اطلاعات به سیستم هستم. پس از تعریف طرف حساب ها و بانک ها و صندوق و چک ها قصد دارم به روش زیر کالا های اول دوره را وارد کنم لطفا بفرمایید آیا این ترتیب صحیح می باشدیا خیر؟ و احتمالا مشکلی در محاسبه سود و زیان ایجاد نمی گردد( به روش میانگین موزون)

با توجه به تدکری که در آموزش روش میانگین موزون تحت عنوان "نکات مهم......" آمده بود(لینک)
http://khoshamoz.ir/index.php/post1133

1- تغییر اتوماتیک بهای خرید .... غیر فعال
2- هشدار بیش از موجودی کالا .... فعال
3- موجودی انبار با فاکتور خرید وارد گردیده و فی خرید و فروش را صفر قرار داده
به این ترتیب ظاهرا میانگین موزون قیمت خرید و محاسبه سود و زیان درست می باشد. البته ضمنا طرف حساب بستانکار را یک حساب فرضی (بعنوان حساب انتظامی) و بدهکار را صندوق فرضی(بعنوان صندوق انتظامی) قرار خواهم داد.

با سلام

هیچ نیازی به این اقداماتی که انجام دادید نبود. اساساً تفاوتی نمی کند که کالای اول دوره باشد یا ... .
شما صرفاً کالاهایتان را در نرم افزار معرفی کنید و اگر هم موجودی اولیه داشتند می توانید موجودی اولیه آنها را مشخص نمایید. ضمن اینکه حتی اگر موجودی اولیه را موقع معرفی کالا وارد نکنید می توانید بعداً در قسمت انبارگردانی این کار را انجام بدهید.

نکته مهم : اگر فی خرید کالاها را صفر معرفی کنید، تاثیری در روش میانگین موزون ندارد، چرا که در این روش ملاک فاکتورهای خرید است و نه قیمت مشخص شده در اطلاعات کالا.
نکته مهم دیگر : توصیه می کنیم از فاکتور خرید برای معرفی کالاهای اول دوره استفاده نکنید. شما می توانید موجودی اول دوره کالاها را هم در مشخصات کالا و هم در اسناد انبارگردانی معرفی نمایید.

با سپاس
با سلام و تشکر از پیگیری جنابعالی

به روش زیر شروع به ثبت فاکتور شد:
الف-
1-تعریف کالا با فی خرید 100 ریال و موجودی صفر
2-سند انبار گردانی 1 عدد 3-فاکتور خرید 1 عدد 200 ریال 3- فاکتور فروش 1 عدد 200 ریال
در این حالت باید میانگین خرید 150 و و سود ناخالص به روش میانگین موزون در "گزارش سود و زیان" 50 ربال یاشد که نیست و خطا دارد.
این پروسه در دو حالت فعال و غیر فعال بودن "تغییر اتوماتیک فی خرید با ثبت فاکتور خرید" تست گردید و در هر دو بار محاسبه سود اشتباه بود.

ب-
1-تعریف کالا فی خرید 100 موجودی 1
2-فاکتور خرید 1 عدد فی 200 ریال 3-فاکتور فروش 1 عدد فی 200 ریال
در این حالت نیز باید میانگین خرید 150 و سود ناخالص به روش میانگین موزون در "گزارش سود و زیان" 50 ریال باشد که نیست و خطا دارد.
همچنین این پروسه مانند روش الف با دو حالت فعال و غیر فعال بودن تیک مربوطه تست گردید و به سود واقعی نرسید.

با نهایت تشکر
نقل قول:RE: ثبت کالا با فی خرید صفر
با سلام و تشکر از پیگیری جنابعالی

به روش زیر شروع به ثبت فاکتور شد:
الف-
1-تعریف کالا با فی خرید 100 ریال و موجودی صفر
2-سند انبار گردانی 1 عدد 3-فاکتور خرید 1 عدد 200 ریال 3- فاکتور فروش 1 عدد 200 ریال
در این حالت باید میانگین خرید 150 و و سود ناخالص به روش میانگین موزون در "گزارش سود و زیان" 50 ربال یاشد که نیست و خطا دارد.
این پروسه در دو حالت فعال و غیر فعال بودن "تغییر اتوماتیک فی خرید با ثبت فاکتور خرید" تست گردید و در هر دو بار محاسبه سود اشتباه بود.

ب-
1-تعریف کالا فی خرید 100 موجودی 1
2-فاکتور خرید 1 عدد فی 200 ریال 3-فاکتور فروش 1 عدد فی 200 ریال
در این حالت نیز باید میانگین خرید 150 و سود ناخالص به روش میانگین موزون در "گزارش سود و زیان" 50 ریال باشد که نیست و خطا دارد.
همچنین این پروسه مانند روش الف با دو حالت فعال و غیر فعال بودن تیک مربوطه تست گردید و به سود واقعی نرسید.

با نهایت تشکر

با سلام

قبل از هر چیز از اینکه اینطور با دقت و موشکافی مساله را دنبال کردید تشکر می کنم. هر دو روشی که رفتید صحیح است و اشکال از شیوۀ معرفی شما نمی باشد. این مثالها را دقیقا مورد بررسی قرار دادم و نتیجه اش را خدمت شما اعلام می کنم.

دلیل اینکه روش میانگین موزون در این مثالها درست کار نکرده است وجود خطاهایی منطقی در نرم افزار می باشد که بعنوان نمونه متاسفانه اسناد انبارگردانی دارای مقدار ریالی نمی باشند و صرفاً مقداری هستند. در واقع اشکال در نرم افزار است و نه در کار شما. به نظر می رسد روش اول که خودتان استفاده کرده بودید (یعنی استفاده از فاکتور خرید برای درج موجودی اولیه) هر چند روش صحیح و مطلوبی نمی باشد اما این باگ نرم افزاری را پوشش می دهد.

ضمن عرض پوزش از شما، این موضوع را به تیم فنی منتقل کردیم تا مورد آنالیز مجدد قرار دهند و خطاهای آن را برطرف کنند.

با سپاس
با سپاس از روش حرفه ای و مسولانه پیگیری تون امیدوارم موفق باشید.
آدرسهای ارجاع