پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: تعریف چند قیمت برای یک کالا
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام
در هنگام تعریف چند قیمت برای یک کالا یه مشکلی دارم که با مثال میگم ببینید راهی داره :
یک کالا رو تصور کنید که با واحد یک دست به قیمت 30 هزار تومن خریداری کردم و هنگام تعریف کالا تعریف کردم که قیمت فروش یک دست دستش 40 هزار تومن و قیمت فروش تکیش 10 هزار تومنه .... مشکل اینجاست که وقتی توی فاکتور فروش قیمت تکی رو انتخاب میکنم از نظر سیستم اگر چه قیمت اصلاح میشه ولی من یه چیزی که 30 هزار تومن خریدم رو 10 هزار تومن فروختم و اولا اگر هشدار مربوط به کمتر دادن کالا از قیمت خرید روشن باشه که اصلا سند رو ثبت نمیکنه و هشدار میده و وقتی هم هشدار رو خاموش میکنم این مورد به عنوان سود منفی تو گزارشم میاره . لطفا راهنمایی کنید
نقل قول:سلام
در هنگام تعریف چند قیمت برای یک کالا یه مشکلی دارم که با مثال میگم ببینید راهی داره :
یک کالا رو تصور کنید که با واحد یک دست به قیمت 30 هزار تومن خریداری کردم و هنگام تعریف کالا تعریف کردم که قیمت فروش یک دست دستش 40 هزار تومن و قیمت فروش تکیش 10 هزار تومنه .... مشکل اینجاست که وقتی توی فاکتور فروش قیمت تکی رو انتخاب میکنم از نظر سیستم اگر چه قیمت اصلاح میشه ولی من یه چیزی که 30 هزار تومن خریدم رو 10 هزار تومن فروختم و اولا اگر هشدار مربوط به کمتر دادن کالا از قیمت خرید روشن باشه که اصلا سند رو ثبت نمیکنه و هشدار میده و وقتی هم هشدار رو خاموش میکنم این مورد به عنوان سود منفی تو گزارشم میاره . لطفا راهنمایی کنید

با سلام

چند آموزش برایتان می فرستم. طبق این آموزشها اول مطمئن شوید که تعاریف را درست انجام داده اید. اگر از نحوه معرفی اطلاعات و همینطور رعایت مساله ثبت فاکتورهای خرید قبل از فاکتورهای فروش اطمینان دارید و باز هم جواب نگرفتید اطلاع بدهید تا پیگیری کنیم.

واحدهای فرعی اندازه گیری و بسته بندی های متفاوت یک کالا
http://khoshamoz.ir/index.php/post768

معرفی کالای جدید
http://khoshamoz.ir/index.php/post766

سپاس
ممنون آموزشها رو مطالعه کردم و مشکل رو پیدا کردم ولی حل کردنش باز داستان داره ... مشکل اینجاست که من زمان تعریف کالا با واحد بزرگتر تعریف کردم و قیمت واحد بزرگتر رو قیمت دادم ولی حالا چون این کالا تو فاکتور های خرید و فروش وجود داره اجازه تغییر واحد رو نمیده که کوچکترین واحد رو بذارم و برای واحدهای بزرگ تر از اون اموزش استفاده کنم .... این راهی داره ؟
نقل قول:ممنون آموزشها رو مطالعه کردم و مشکل رو پیدا کردم ولی حل کردنش باز داستان داره ... مشکل اینجاست که من زمان تعریف کالا با واحد بزرگتر تعریف کردم و قیمت واحد بزرگتر رو قیمت دادم ولی حالا چون این کالا تو فاکتور های خرید و فروش وجود داره اجازه تغییر واحد رو نمیده که کوچکترین واحد رو بذارم و برای واحدهای بزرگ تر از اون اموزش استفاده کنم .... این راهی داره ؟

با سلام

روش صحیح این کار همان است که خودتان هم مرقوم فرمودید، در اطلاعات کالا باید واحد اصلی کالا را جزء ترین واحد کالا در نظر بگیرید. اساساً منطق برنامه نویسی برنامه هم به همین شکل است که اطلاعات موجودی کالاها را بر مبنای جزء ترین واحد مورد معامله نگاهداری می کنید و سپس بر همان اساس می تواند محاسباتش را انجام بدهد. اگر غیر از این روش رفته باشید متاسفانه راه برگشت ندارد و محاسبات صحیح نخواهند بود.

سپاس
آدرسهای ارجاع