پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: استفاده از قیمت مصرف کننده به جای فی فروش
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
در مراحل تعریف کالا دو قیمت فروش تعریف شده یکی به عنوان فی فروش و دیگری قیمت مصرف کننده . حالا در حین ثبت فاکتور فروش من میخوام به جای فی فروش قیمت مصرف کننده در فاکتور لحاظ بشه . لطفا بگید چزوذ این کار کنم
نقل قول:در مراحل تعریف کالا دو قیمت فروش تعریف شده یکی به عنوان فی فروش و دیگری قیمت مصرف کننده . حالا در حین ثبت فاکتور فروش من میخوام به جای فی فروش قیمت مصرف کننده در فاکتور لحاظ بشه . لطفا بگید چزوذ این کار کنم

با سلام

کاربرد قیمت مصرف کننده این نیست که جای قیمت فروش را بگیرد. فلسفه وجودی آن اینست که بتوانید در فاکتورها میزان تخفیف اعمال شده که مابین قیمت فروش شما و قیمت مصرف کننده درج شده روی کالا می باشد را به مشتری نشان دهید. به عنوان مثال اگر روی یک کالا قیمت 15 هزار تومان درج شده و شما آن را 12 هزار تومان می فروشید. قیمت مصرف کننده 15 هزار و قیمت فروش باید 12 هزار ثبت شود.

در نهایت می توانید در چاپ فاکتورها نیز این تفاوت قیمت فروش شما و قیمت مصرف کننده را نمایش بدهید. حتی می توانید در پایان فاکتور تحت عنوانی مثل "سود شما از این خرید" به مشتری مجموع سودی که بابت ارزان فروشی شما عایدش شده است را نمایش بدهید.

نکته : اکر می خواهید در چاپ فاکتور از این قابلیت بهره ببرید ابتدا لازم است که با ابزار گزارش ساز راهکار آشنا شوید که آموزش هایش را در ادامه برایتان قرار می دهم. و ثانیاً از فیلدهای زیر در چاپ استفاده نمایید :

[اقلام فاکتور.قیمت مصرف کننده]
[اقلام فاکتور.مقدار ضربدر قیمت مصرف کننده]
[اقلام فاکتور.مقدار ضربدر قیمت مصرف کننده منهای مقدار ضربدر بهای واحد]

فیلم آموزش ابزار گزارش ساز راهکار
http://khoshamoz.ir/index.php/post658

سپاس
ببخشید ولی این استفاده که شما فرمودید خوبه ولی چون حین تعریف کالا امکان تعیین فی فروش به نسبت درصدی از فی خرید وجود داره و من از اون برای تعیین فی فروش استفاده کرده بودم مثلا 20 درصد قیمت خرید. خوب اکثر عدد های فروش خورده داره و توی قیمت مصرف کنننده اونو رند کرده بودم و اگر امکان استفاده ازین قیمت تو فاکتور فروش بود خیلی خوب میشد چون الان باید 2000 تا کالای تعریف شده رو یکی یکی قیمت فروش بدم
نقل قول:ببخشید ولی این استفاده که شما فرمودید خوبه ولی چون حین تعریف کالا امکان تعیین فی فروش به نسبت درصدی از فی خرید وجود داره و من از اون برای تعیین فی فروش استفاده کرده بودم مثلا 20 درصد قیمت خرید. خوب اکثر عدد های فروش خورده داره و توی قیمت مصرف کنننده اونو رند کرده بودم و اگر امکان استفاده ازین قیمت تو فاکتور فروش بود خیلی خوب میشد چون الان باید 2000 تا کالای تعریف شده رو یکی یکی قیمت فروش بدم

با سلام

این پیشنهاد را جهت بررسی به تیم فنی منتقل کردیم.
آدرسهای ارجاع