پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: مشکل در محاسبه تخفیف اقلام
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام من در قسمت تخفیف مبلغی مقداری وارد کردم اما در فاکتور اون مبلغ اگر ده قلم جنس داشته باشم بجا ضرب در تعداد مبلغ تخفیف تقسیم میکنه
مثلا ده کارتن دارم هر کدوم 2700 بشه 27000 همون 2700 ثابته و تو جمع هر کدوم 270 کم میکنه چطور رفع کنم ؟؟

اسکرین گرفتم
با سلام

نقل قول:سلام من در قسمت تخفیف مبلغی مقداری وارد کردم اما در فاکتور اون مبلغ اگر ده قلم جنس داشته باشم بجا ضرب در تعداد مبلغ تخفیف تقسیم میکنه
مثلا ده کارتن دارم هر کدوم 2700 بشه 27000 همون 2700 ثابته و تو جمع هر کدوم 270 کم میکنه چطور رفع کنم ؟؟

تقسیمی در کار نیست. به این شکل است که در ادامه توضیح می دهم.

تخفیف در اقلام فاکتور به دو شکل است :

1. درصدی
2. مبلغی

در تخفیف درصدی به همان نحوی که شما می خواهید می باشد و درصدی از کل مبلغ را به عنوان تخفیف در نظر می گیرد.
در تخفیف مبلغی، تخفیف بر روی جمع مبلغ اعمال می شود و اینطور نیست که شما تخفیف را به ازاء هر واحد از کالا وارد کنید. به تصویری که فرستاده اید استناد می کنم و روی همان توضیح می دهم که بهتر درک کنید :

کالا : اسنک چرخی 500
تعداد : 10 کارتن
مبلغ واحد : 213600 ریال
جمع مبلغ بدون احتساب تخفیف : 2136000 ریال

حالا با توجه به اینکه تخفیف مبلغی شما در این ردیف از فاکتور 27600 ریال بوده است، این تخفیف از جمع مبلغ کسر می شود و جمع مبلغ با احتساب تخفیف برابر با 2108400 ریال می شود که در تصویر شما نیز همین عدد منعکس شده است.

با سپاس
[
نقل قول:در تخفیف درصدی به همان نحوی که شما می خواهید می باشد و درصدی از کل مبلغ را به عنوان تخفیف در نظر می گیرد.
در تخفیف مبلغی، تخفیف بر روی جمع مبلغ اعمال می شود و اینطور نیست که شما تخفیف را به ازاء هر واحد از کالا وارد کنید
.

متوجه شدم ولی فلسفه وجودی این نوع تخفیف درک نمیکنم چون فقط در تک فروشی استفاده میشه

کاش برای تخفیفات فکری بشه بدین اینجوری ک هست هیچ استفاده ای ندارن
اولا تخفیف برا گروه کالا نمیشه گذاشت چون چند نوع مشتری داریم

بعد برا مشتری نمیشه گذاشت چون چندین نوع کالا داریم و دستی میزنیم ب نسبت فاکتور

این روش جاری برای کسی ک یک نوع مشتری داره خوبه وگرنه مجبوریم برای هر فاکتور تمام قیمت هارو دستی عوض کنیم Undecided

من دو نوع مشتری دارم عمده و خرده فروش با اجناس با تخفیفات مختلف و میخام داعم در حال تغییر دستی فاکتور نباشم چکار باس بکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟
(21-10-2017 09:06 PM)admin نوشته: [ -> ]با سلام

تقسیمی در کار نیست. به این شکل است که در ادامه توضیح می دهم.

تخفیف در اقلام فاکتور به دو شکل است :

1. درصدی
2. مبلغی

در تخفیف درصدی به همان نحوی که شما می خواهید می باشد و درصدی از کل مبلغ را به عنوان تخفیف در نظر می گیرد.
در تخفیف مبلغی، تخفیف بر روی جمع مبلغ اعمال می شود و اینطور نیست که شما تخفیف را به ازاء هر واحد از کالا وارد کنید. به تصویری که فرستاده اید استناد می کنم و روی همان توضیح می دهم که بهتر درک کنید :

کالا : اسنک چرخی 500
تعداد : 10 کارتن
مبلغ واحد : 213600 ریال
جمع مبلغ بدون احتساب تخفیف : 2136000 ریال

حالا با توجه به اینکه تخفیف مبلغی شما در این ردیف از فاکتور 27600 ریال بوده است، این تخفیف از جمع مبلغ کسر می شود و جمع مبلغ با احتساب تخفیف برابر با 2108400 ریال می شود که در تصویر شما نیز همین عدد منعکس شده است.

با سپاس
سلام ما تخفیف مبلغی را در فرم معرفی کالا وارد میکنیم این یعنی ما این تخفیف را برای ۱واحد از کالا درنظر گرفتیم پس وقتی در فاکتور واحد کالا افزایش میابد باید تخفیف هم متناسب با آن افزایش یابد و این یک ایراد در نرم قرار شماست .من این مورد را قبلاً اطلاع داده بودم و هنوز بعد از چند بروز رسانی برطرف نشده است
با سلام

این مساله تخفیف مبلغی را به تیم فنی منتقل کردیم تا مجددا بازبینی نمایند.

با سپاس
نقل قول:این مساله تخفیف مبلغی را به تیم فنی منتقل کردیم تا مجددا بازبینی نمایند.

اگه به مساله تخفیف یه بازبینی بشه خیلی عالی و کارامدتر میشه برنامه

مرسی از توجهتون
آدرسهای ارجاع