پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: نمایش مبلغ فاکتور در قسمت بدهی قبلی.
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
با سلام اول تشکر بابات برنامه فقط میتونم بگم نسبت ب قیمت عااااالیه با یکم وقت گذاشتن تونستم امکانات برنامه های با قیمت ده برابر بدست بیارمBlush

چرا در فاکتور هایی ک مشتری بدهی قبلی ندارد مبلغ همان فاکتور به عنوان بدهی قبلی نوشته میشه؟
مشکل ایجاد میشه برای مثال

[[فاکتور.باقیمانده تسویه نشده فاکتور]-[فاکتور.مبلغ مالیات]+[اطلاعات مالی.مانده بدهکاری طرف حساب]]

زمانی ک گزارش ساز طراحی کردم ک کل بدهی نشون بده اگه شخص بدهی داشته باشه درست نمایش میده اگه بدهی قبلی نداشته باشه چون بجای صفر باشه بدهی قبلی مبلغ فاکتور میاد دو برابر نشون میده مبلغ

چطورمیشه حل کرد این مشکلو؟

سوال بعدی تسویه با چک میشه درصدی اضافه کرد؟ من از درصد مالیات استفاده کردم تا جمع کنه

[[فاکتور.مبلغ مالیات]+[اطلاعات مالی.مانده بدهکاری طرف حساب]+[فاکتور.جمع مبلغ]]

یه پیشنهاد ::موقع ثبت فاکتور فروش بهتر بود موقع کالا تیک میزنیم بهتر بود یه کادر کوچیک کنارش باشه و فعال بسه تا تعداد هم زده بشه مجبور ب تغییر تعداد نباشیم دوباره واقعا خسته کننده اخه
یه کمبود واقعا اساسی دیگه ک من دیدم دوستان قبلا اشاره کردن هر کالا امکان تعریف درصد تخفیف قرار داده اید اما ظاهرا امکان گروه بندی آن برای اشخاص پیش بینی نشده است
تخفیف گروهی کالا ک الان هست برامون بلا استفاده چون قیمت هر کالا برای هر گروه مشتری متفاوته مقدارش اگه مثلا من چیپس بزارم گروه تخفیف کالا 3 درصد هم برای عمده و مغازه دار یکسانه اگه مشتری هارو گروه تخفیف بدم بازم هر کالا تخفیفش متفاوته لازم هم نیس چون اخر تخفیف کلی میزنم
تغییر قیمت هم برا یه فاکتور ک بیست قلم داره وقت گیره خیلی تخفیف مبلغی هم میزنم موقع ثبت کالا برا مشتری ها عادی ولی برا مشتری های دیگه هم میاد ک پایین توضیح دادم

یا درصد تخفیف گروه کالا به مشتری های خاص مربوط بشه یا برا هر گروه مشتری بشه قیمت جدا تعریف کرد ک سیستم بفهمه مشتری داره ثبت میکنه عمده یا مغازه قیمتشو با تخفیفات اون گروه بیاد

مورد دیگه ک بالا اشاره کردم وقت گیره من تخفیف مبلغی برا کالا زدم موقع ثبت .چند قیمت برا بقیه مشتری ها تعریف کردم اما اشکال اینجاست ک من مثلا برا مشتری جزعی 3000 تومن تعریف کردم فی فروش و تخفیف 500 حالا تو فاکتور اگه برا عمده فروش قیمت 2500 از قسمت سایر قیمت ها میارم اما همون تخفیف 500 تومنم هست و صفر نمیشه باعث میشه برا جلو گیری از ضرر احتمالی تخفیف برا جنسمون نزنیم
با سلام

نقل قول:چرا در فاکتور هایی ک مشتری بدهی قبلی ندارد مبلغ همان فاکتور به عنوان بدهی قبلی نوشته میشه؟

آنچیزی که به عنوان مانده بدهی طرف حساب در فاکتور درج می شود آخرین مانده بدهی وی می باشد و فاکتور جاری شما نیز در آن منظور میشود. شما اگر فاکتور جاری را در همان زمان ثبت فاکتور تسویه کنید در چاپ فاکتور مانده بدهی قطعا صفر خواهد آمد.

نقل قول:زمانی ک گزارش ساز طراحی کردم ک کل بدهی نشون بده اگه شخص بدهی داشته باشه درست نمایش میده اگه بدهی قبلی نداشته باشه چون بجای صفر باشه بدهی قبلی مبلغ فاکتور میاد دو برابر نشون میده مبلغ

چطورمیشه حل کرد این مشکلو؟

نکته مهم : شما برای نمایش مانده بدهی طرف حساب هیچ نیازی به انجام محاسبات ندارید و خود برنامه مانده بدهکاری را به درستی نمایش خواهد داد. آنچیزی که برنامه به شما نشان می دهد آخرین مانده حساب مشتری با احتساب فاکتور جاری می باشد. عدم درک این موضوع باعث می شود تا در محاسباتتان به بیراهه بروید.

در مورد پیشنهادات شما هم به تیم فنی منتقل کردیم.

یک نکته خیلی مهم : لطفا موارد مختلف را به صورت یکجا در یک موضوع مطرح نکنید و برای هر کدام موضوع جداگانه ای ثبت کنید تا پاسخ دادن به آن ساده تر و شفاف تر گردد. الان شما تعدادی پیشنهاد و انتقاد و موارد آموزشی را با هم ترکیب کرده اید که تفکیک آنها از یکدیگر و پاسخ شفاف دادن به آن کار بسیار دشواری می باشد. اکیدا توصیه می کنیم تا پیشنهادات ، انتقادات و سایر موضوعات را هر کدام به صورت جداگانه مطرح نمایید.

با سپاس
نقل قول:آنچیزی که به عنوان مانده بدهی طرف حساب در فاکتور درج می شود آخرین مانده بدهی وی می باشد و فاکتور جاری شما نیز در آن منظور میشود. شما اگر فاکتور جاری را در همان زمان ثبت فاکتور تسویه کنید در چاپ فاکتور مانده بدهی قطعا صفر خواهد آمد.

نکته مهم : شما برای نمایش مانده بدهی طرف حساب هیچ نیازی به انجام محاسبات ندارید و خود برنامه مانده بدهکاری را به درستی نمایش خواهد داد. آنچیزی که برنامه به شما نشان می دهد آخرین مانده حساب مشتری با احتساب فاکتور جاری می باشد. عدم درک این موضوع باعث می شود تا در محاسباتتان به بیراهه بروید.
اینجا یک سوال پیش اومد برام اونجور ک گفتین مانده حساب با احتساب فاکتور اما در مورد فاکتور هایی ک بدهی دارن اینجور نیست حتی اگه تسویه نشده باشه قفط بدهی تا قبل این فاکتور میاد اما اگه مشتری بدون حساب قبلی باشه فاکتور هم حساب میکنه

جمع فاکتور و بدهی با هم تعریف نشده ظاهرا
با سلام

نقل قول:اینجا یک سوال پیش اومد برام اونجور ک گفتین مانده حساب با احتساب فاکتور اما در مورد فاکتور هایی ک بدهی دارن اینجور نیست حتی اگه تسویه نشده باشه قفط بدهی تا قبل این فاکتور میاد اما اگه مشتری بدون حساب قبلی باشه فاکتور هم حساب میکنه

جمع فاکتور و بدهی با هم تعریف نشده ظاهرا

گفته های شما بنده را به شک انداخت که ممکن است باگی در این قسمت باشد. بنابراین با چند مثال مختلف موضوع را دقیق بررسی کردم. حداقل در این قسمت که می فرمایید هیچ مشکلی مشاهده نشد و دقیقا به این شکل که مجددا تکرار می کنم می باشد.

فیلد "مانده بدهکاری طرف حساب" که در چاپ فاکتور می توانید از آن استفاده نمایید دقیقا آخرین مانده حساب شخص را نشان می دهد و تمامی فاکتورها، حتی فاکتور جاری را نیز در آن لحاظ می کند. شما دقیقتر بررسی کنید.

اگر باز هم اصرار دارید که اینطور نمی باشد از طریق تلگرام با شماره 09106790876 ارتباط برقرار سازید تا همکاران ما از نزدیک روی کامپیوتر شما بررسی کنند. چون ما اینجا با نسخه 2.7.9.0 تست کردیم و از این بابت مطمئن هستیم.

با سپاس
نقل قول:فیلد "مانده بدهکاری طرف حساب" که در چاپ فاکتور می توانید از آن استفاده نمایید دقیقا آخرین مانده حساب شخص را نشان می دهد و تمامی فاکتورها، حتی فاکتور جاری را نیز در آن لحاظ می کند. شما دقیقتر بررسی کنید.

من چک کردم درسته نمیدونم علتش چی بود اون حالت میومد
پاک کردم از فاکتور دوباره اضافه کردم حل شد

مرسی از پاسختون
آدرسهای ارجاع