پشتیبانی راهکار

نسخه‌ی کامل: محاسبه قیمت خرید بعد از تخفیف
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
با سلام
من به مشکل جدیدی درباره بروز رسانی قیمت خرید در هنگام ثبت فاکتور خرید مواجه شدم که لازم بود با شما در میان بگذارم. صورت مسآله بدین شکل است:
من در فروشگاه کتاب خرید و فروش می کنم. زمانی که فاکتور خرید کتب از انتشارات به دست من می رسد، قیمت خرید همان قیمت پشت جلد کتاب ثبت می شود و طبق توافق مقداری تخفیف (مثلا 20درصد) برای آن اعمال می شود.
بعد از ثبت فاکتور خرید قیمت خرید با قیمت فروش برابر می شود. در صورتی که باید قیمت خرید بعد از اعمال تخفیف و ارزش افزوده و ... اعمال گردد.

این چندمین مورد درباره محاسبه قیمت خرید است که برای بنده مشکل ساز شده است و همانطور که می دانید قیمت خرید تاثیر بسزایی در محاسبه سود ، ارزش ریالی و ... دارد و محاسبه ناصحیح آن عملا اطلاعات غلط در اختیار ما خواهد گذاشت.

با تشکر.
نقل قول:با سلام
من به مشکل جدیدی درباره بروز رسانی قیمت خرید در هنگام ثبت فاکتور خرید مواجه شدم که لازم بود با شما در میان بگذارم. صورت مسآله بدین شکل است:
من در فروشگاه کتاب خرید و فروش می کنم. زمانی که فاکتور خرید کتب از انتشارات به دست من می رسد، قیمت خرید همان قیمت پشت جلد کتاب ثبت می شود و طبق توافق مقداری تخفیف (مثلا 20درصد) برای آن اعمال می شود.
بعد از ثبت فاکتور خرید قیمت خرید با قیمت فروش برابر می شود. در صورتی که باید قیمت خرید بعد از اعمال تخفیف و ارزش افزوده و ... اعمال گردد.

این چندمین مورد درباره محاسبه قیمت خرید است که برای بنده مشکل ساز شده است و همانطور که می دانید قیمت خرید تاثیر بسزایی در محاسبه سود ، ارزش ریالی و ... دارد و محاسبه ناصحیح آن عملا اطلاعات غلط در اختیار ما خواهد گذاشت.

با تشکر.

با سلام

متاسفانه برای این صورت مساله شما راه حلی در نرم افزار موجود نمی باشد. این را به عنوان یک پیشنهاد به تیم فنی منتقل کردیم تا در صورت امکان در نرم افزار امکانی برای این موضوع و لحاظ کردن تخفیف در نظر بگیرند.

با سپاس
با سلام.
آیا امکان برطرف کردن این مشکل در نسخه بعدی نرم افزار هست؟
نقل قول:با سلام.
آیا امکان برطرف کردن این مشکل در نسخه بعدی نرم افزار هست؟

با سلام

متاسفانه در اینگونه موارد نمی توانیم با قطعیت چیزی را اعلام کنیم حتی اینکه پیشنهادات کاربران به نرم افزار اضافه می شود یا نه قولی بابتش نمی دهیم. دلیل آنهم حجم بسیار زیاد درخواستهایی است که در بایگانی ما وجود دارند. فقط این قول را می توانیم بدهیم که این مساله به تیم فنی منتقل شده است و قطعا مورد بررسی قرار می گیرد. معمولا از برآیند پیشنهادات و البته نظرات تحلیلگران سیستم، در این زمینه تصمیم گیری می شود.

با سپاس
با تشکر از پیگیری شما
اگر با نظر بنده موافق باشید می توان درخواست ها را 2 دسته کرد. یکی در خواست هایی که برای اضافه کردن یا تغییر یک قابلیت در نرم افزار است و دوم در خواست هایی که برای رفع ایرادات نرم افزار است. دسته دوم بسیار حیاتی و مهم هستند چون جامعیت نرم افزار و محاسبات و گزارشات را تحت الشعاع قرار می دهند و در نتیجه با وجود ایرادات نمی توان به گزارشات استناد کرد.
از نظر اینتترفیس نرم افزار شما بسیار عالی و کم نقص می باشد. من بعد از تست و بررسی بین چندین نرم افزار موجود در بازار نرم افزار شما را انتخاب کردم و تا کنون برای چندین دوست خود نیز معرفی کرده ام و آنها هم از این نرم افزار استفاده می کنند.
ولی محاسبات بسیار مهم تر از اینتر فیس می باشد و خواهشمندم این چنین اشکالات محاسباتی رو سریعتر بررسی کنید تا بتوان آسوده تر به گزارشات و خروجی نرم افزار اتکا کرد.

با تشکر مجدد.
نقل قول:با تشکر از پیگیری شما
اگر با نظر بنده موافق باشید می توان درخواست ها را 2 دسته کرد. یکی در خواست هایی که برای اضافه کردن یا تغییر یک قابلیت در نرم افزار است و دوم در خواست هایی که برای رفع ایرادات نرم افزار است. دسته دوم بسیار حیاتی و مهم هستند چون جامعیت نرم افزار و محاسبات و گزارشات را تحت الشعاع قرار می دهند و در نتیجه با وجود ایرادات نمی توان به گزارشات استناد کرد.

با سلام

بسیار پیشنهاد خوبی هم هست. اتفاقا دسته بندی ما هم دقیقا بر همین منوال است. و با همین شیوه پیش می رویم و قطعا اولویت اول ما اینست که امکانات موجود در نرم افزار بدون باگ باشند. اما تشخیص اینکه کدام موارد باگ می باشد و کدام موارد پیشنهاد ایجاد امکان جدید در نرم افزار می باشند، در اینجا توسط اعضای تیم تحلیل صورت می پذیرد. بعنوان نمونه همین موردی که شما می فرمایید به هیچ وجه باگ نمی باشد. بلکه یک امکان اضافه می باشد که قطعا هم وجودش می تواند در نرم افزار مفید باشد، و اگر اضافه شود نه تنها شما بلکه به طور کل صنف ناشران و کتاب فروشان می توانند با نرم افزار به صورت بهینه تر کار کنند.

نقل قول:از نظر اینتترفیس نرم افزار شما بسیار عالی و کم نقص می باشد.

از بابت این مساله و تمجید شما سپاسگزاریم.

نقل قول: من بعد از تست و بررسی بین چندین نرم افزار موجود در بازار نرم افزار شما را انتخاب کردم و تا کنون برای چندین دوست خود نیز معرفی کرده ام و آنها هم از این نرم افزار استفاده می کنند. ولی ...

اولا از بابت اینکه از نرم افزار راهکار به نسبت رضایت دارید خیلی خرسند هستیم و همینطور از بابت اینکه این نرم افزار را به همکاران و دوستانتان نیز معرفی کرده اید، صمیمانه تشکر می کنیم و امیدواریم که با بالا بردن کیفیت محصول رضایت شما و سایرین را بیش از پیش جلب نماییم.
اما یک نکته در این فرمایش شما هست که صادقانه خدمتتان عرض می کنم و امیدوارم که حمل بر جسارت و بی ادبی نگردد. اینکه شما مساله معرفی کردن محصول و تمجید از محصول را ذکر کنید و بلافاصله بعد از آن با یک واژه "ولی" به سمت پیشنهادتان بروید، جلوه خوبی ندارد و اساسا اولین برداشتی که از آن می شود اینست که چون بنده این کارها را کردم و این تمجیدها را نمودم و به سایرین هم معرفی نمودم پس حالا این انتظار را هم دارم. البته بنده امیدوار هستم که منظور شما به هیچ وجه اینطور نباشد.

نقل قول:ولی محاسبات بسیار مهم تر از اینتر فیس می باشد و خواهشمندم این چنین اشکالات محاسباتی رو سریعتر بررسی کنید تا بتوان آسوده تر به گزارشات و خروجی نرم افزار اتکا کرد.

همانطور که در ابتدای عرایضم هم خدمتتان عرض کردم این مساله به هیچ عنوان اشکال محاسباتی و ایراد نمی باشد و اساسا در این مورد شما اشتباه می کنید. اشکال محاسباتی به این معنا است که ماژولی را که برنامه ارائه داده است مثلا موجودی کالا درست محاسبه نشود، یا اینکه ماژول فروش اقساطی که در نرم افزار موجود می باشد درست کار نکند. این می شود اشکال محاسباتی.
حال امکانی که اساسا در نرم افزار موجود نیست، یک ویژگی جدید می شود و نه اشکال. بنده در اولین پاسخ این موضوع صادقانه خدمتتان عرض کردم که صورت مساله ای که شما مطرح کرده اید در نرم افزار ما هنوز ماژولی برایش تعبیه نشده است. چیزی که اساسا در نرم افزار وجود ندارد اساسا محاسباتی ندارد که حالا اشکال محاسباتی هم داشته باشد.

انتظار بنده از شما و سایر کاربران محترم راهکار سافت اینست که صادقانه و دوستانه پیشنهادات، انتقادات و هر موردی را که باشد با ما در میان بگذارید. اما در این مورد بی پرده بگویم، احساس بنده بر اینست که با وجود اینکه صحبتهای شما خیلی مودبانه و محترمانه است، اما شما خواسته با ناخواسته با روش بازی با واژه ها و حتی در بعضی موارد سیاهنمایی در مورد محصول ما، سعی در پیشبرد صحبتتان داشتید که خدای ناکرده اگر این چنین باشد، به هیچ وجه من الوجوه روش پسندیده ای نمی باشد.

در پایان، از وقتی که می گذارید و این موارد را به ما منتقل می کنید، صمیمانه سپاسگزاریم.
با سلام.
من فکر می کنم سوء تفاهمی در مورد صحبت های بنده پیش اومده. در ابتدا سوء تفاهم رو برطرف کنم تا برویم سراغ بحث اصلی. بعد از نقل قول شما جملات خودم را که خواندم متوجه شدم اشتباه از من بوده و جملات را جا به جا نوشتم که همینجا به خاطر سوء تفاهم پیش آمده عذرخواهی می کنم. ترتیب جملات بنده باعث ایجاد سوء تفاهم شده که به شکل زیر اصلاح می کنم.
"از نظر اینترفیس نرم افزار شما بسیار عالی و کم نقص می باشد. ولی محاسبات بسیار مهم تر از اینتر فیس می باشد و خواهشمندم این چنین اشکالات محاسباتی رو سریعتر بررسی کنید تا بتوان آسوده تر به گزارشات و خروجی نرم افزار اتکا کرد.
من بعد از تست و بررسی بین چندین نرم افزار موجود در بازار نرم افزار شما را انتخاب کردم و تا کنون برای چندین دوست خود نیز معرفی کرده ام و آنها هم از این نرم افزار استفاده می کنند. "
من چون از سبک نرم افزار شما خوشم آمد به دوستانم معرفی کردم و قصد اعمال فشار و ادعا از این طریق را نداشتم و ندارم.

می رویم سراغ مورد اصلی، من با نظر شما در این مورد مخالف هستم که برای این کار ماژولی طراحی نشده است.
بروزرسانی قیمت خرید ماژول جداگانه ای نیست که بخواهد طراحی شود. وقتی من قیمت خرید جنس را با سربار های مشخص در سیستم وارد می کنم ، سیستم می بایست بهای تمام شده را برای من محاسبه نماید. اگر شما منظورتان از قیمت خرید فقط قیمت درج شده در فاکتور بدون سربار است، با نظر شما موافقم ولی باید جای دیگری این قیمت تمام شده نگهداری گردد.
اما اگر فقط یک قیمت خرید در سیستم داریم، پس باید قیمت تمام شده بعد از کسر تخفیفات و افزودن اضافات باشد. چون من پولی که از صندوق بابت آن جنس پرداخت کردم باید با ارزش ریالی کالای انبار من برابری کند و در سود و زیان من محاسبه گردد.
مساله برای شما و بنده کاملا واضح است و نیازی به مثال نیست. اما من در مورد مشکل خودم توضیح عملی می دهم.
من کتابی خریده ام 300000 ریال و 25% تخفیف در فاکتور خرید زده ام در قیمت فروش هم همان 300000 ریال پشت جلد را وارد کرده ام. حال نرم افزار در فرم اطلاعات پایه کالا و هنگام ثبت فاکتور فروش، قیمت خرید و فروش من را همان 300000 ریال نگهداری می کند و سودی برای من نمایش نمی دهد. در صورتی که ارزش ریالی آن کتاب با قیمت خرید برای من 225000 ریال است و می بایست من از آن فاکتور 75000 ریال سود داشته باشم. در صورتی که اینطور نیست.
من برای خودم راه حلی را انتخاب کرده ام و قیمت پس از تخفیف را در فاکتور خرید وارد می کنم. اما این راه حل نهایی صورت مساله نیست و اختلافاتی بین حساب های من و تامین کننده بوجود می آورد.
این تئوری محاسبه قیمت نظر شخصی بنده نیست و تقریبا در اکثر جاهایی که من دیده ام رعایت می شود. (اگر دوستان نظراتی دارند خوشحال می شوم نظراتشان را بخوانم)

بنده قصد بی ادبی و اهانت به شما و نرم افزار را ندارم. من به تیم شما و نرم افزار تان احترام زیادی قایل هستم و هیچوقت سعی در سیاه نمایی برای تیم شما را نداشتم. شاید جاهایی متن بیانگر احساس درونی نباشد و شاید هم گاهی احساس اشتباهی منتقل نماید. اگر هم مساله ای مطرح می شود فقط از جنبه حرفه ای موضوع به آن نگاه می کنم و می خواهم آن موضوع حل شود و قصد اعمال تغییرات شخصی در نرم افزار ندارم.
با سلام

قبل از هر چیز از شفاف سازی که ارائه دادید سپاسگزاریم.

در مورد اینکه موردی که مطرح کردید باگ می باشد و یا ماژول جدید هر چند هنوز مخالف نظر شما هستم اما باز هم مورد را به تیم فنی منتقل کرده ام و پیگیری خواهم کرد.

از حسن نظر شما سپاسگزاریم.
آدرسهای ارجاع